HABER ARAMA
  • DOLAR6,0830
  • EURO6,8264
  • ALTIN251,2878
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
11 Mart 2019 Pazartesi Saat: 16:35

“Seçimlerde gözler Ordu’da, Ünye’de…”

Saadet Partisi Ünye Belediye Başkan Adayı Veysel İlhan, 31 Mart Yerel Seçimler öncesi yaptıkları stratejik hamle sonrası gözlerin Ordu’ya, Ünye’ye çevrildiğini belirterek, “5 yıl sonra Ünye, bölgenin gözbebeği olacak” dedi.
“Seçimlerde gözler Ordu’da, Ünye’de…”

İlhan, “Üretirken yılgın, tüketirken çılgın hale geldik. Bu çarkı geriye çevirmek lazım Devlet anaya, toprak babaya küstü; onları barıştırmak gerekiyor. Ünye Belediyesi’nin görevi yeni yeni üretim sahalarını açmak olmalıdır” diyerek, üretime ağırlık veren belediye olacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Ünye Belediye Başkan Adayı Veysel İlhan, 31 Mart Yerel Seçimler öncesi yaptıkları stratejik hamle sonrası gözlerin Ordu’ya, Ünye’ye çevrildiğini belirterek, “5 yıl sonra Ünye, bölgenin gözbebeği olacak” dedi.

“Veysel İlhan Saadet Partisi olarak siyasi konjonktür gereği bizim ideolojik değil stratejik hamle yaptık” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Böyle olunca gözler Ordu’ya çevrildi, Ünye’ye çevrildi diyen İlhan, konuşmasına şöyle devam etti; “Belediyeyi sadece insanlara hizmet eden değil, nebatata, tabiata ve hayvanata da hizmet eden bir kuruluş olarak görüyoruz. Belediyeyi bir başka görüş açımız sadece şehrin deniz kenarı olarak görmüyoruz. Ünye için söylüyorum. Şehrin tamamını belediye olarak görüyoruz. Benim şahsen Ünye Belediye Başkanı olmak gibi bir hayalim yok. Ama benim Ünye’nin üretim yuvası olması gibi bir hayalim var. Siyasi konjonktür gereği bizim ideolojik değil stratejik hamle yaptığımız bir siyasi hamle sonrası gözler Ordu’ya, Ünye’ye çevrildi. Bu seçimlerde Ordu ve Ünye Türkiye’nin gözünde. Türkiye Ordu ve Ünye’nin sonuçlarını bekliyor. Ben istiyorum ki, beş yıl sonra bugün gözlerin üstünde olduğu Ünye, gözbebeği olsun. Ünye ve Ordu modeli konuşulsun. Acaba yapabilirler mi gibi endişe varsa kadromuz; değil belediyeyi, devleti yönetebilecek güçtedir.”

-“Üretirken yılgın tüketirken çılgın…”-

Belediyenin ufuk açıcı bir yöneticiye ihtiyacı olduğuna vurgu yapan İlhan, “Ünye’de görev yapmış eski belediye başkanları ile yaptığımız toplantılarda; Türkiye üretirken yılgın, tüketirken çılgın bu çarkı geriye çevirmek lazım diyorsunuz. Biz bu sözün altına imza atıyoruz, diyorlar. Devlet anaya, toprak babaya küstü; onları barıştırmak lazım. Ünye Belediyesi’nin görevi yeni yeni üretim sahalarını açmak olmalıdır. Belediyenin ufuk açıcı bir yöneticiye ihtiyacı var. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde devlet tecrübesi ile o ufuk var. Emin olun Ünye’de de bu inanca sahip bir kadro ve teşkilat var.” dedi.

-“Borçlanarak değil, üreterek yöneten belediyeyi oturmaya mecburuz”-

İlhan, “Borçlanarak değil üreterek yöneten belediyeyi oturmaya mecburuz. Çünkü sistemin gidişi maalesef Türkiye tarım ürünlerini bile dışarıdan alır vaziyete geldi. Ordu’nun taşı toprağı altın. Sadece sahil kesimini boyayarak taşı altın zannedersek yanılırız. İşlenirse toprak altındır.  Bu toprağı işlemek zorundayız. Yaptığımız işlerde birincisi şeffaf, ikincisi dürüst olacağız. Belediye kendi bütçesi ile dışarıya el açarak yönetilmeye mahkûm olduğu sürece herhangi bir proje geliştiremez. Belediye mutlaka üretimin önünü açmak zorundadır.”  dedi.

-“Bizim fındığımız üç kuruşa talan ediliyor”-    

İlhan, Karadeniz Bölgesi’nin geçim kaynağı olan fındığa ilişkin şunları söyledi:

“Ana ürünümüz fındık. Fındık tabi ki markamız ama Ünye’nin başka markaları da olacak. Özellikle fındık sanayisinin buraya gelmesini sağlayacağız. Bakın Reysaş’ın depoları var boş ama bizim fındığımız üç kuruşa talan ediliyor. İmkânı olan bir belediye bu yörenin fındığının tamamını, çevredeki fındığın tamamını eline aldı mı bir belediyeyi fındıktan kara geçirdiği ve iç pazarda pazarlayabildiği gibi onun yanında üretime dönüştürerekte Ünye markasını beş yıl sonra dünyaya tanıtmış olur. 

Şehir mobilyaları fabrikası mutlaka bu şehre kurulacak. İnanın İzmir Ödemiş’ten Ünye Belediyesi malzeme alıyor. İzmir Ödemiş’in kaç katı büyüklüğünde bir belediye. Ünye belediyeciliğin merkezi olacak. Diyecekler ki biz Ünye’ye geldik şu malzemeleri daha uygun fiyata aldık.  Şimdi bu anlattıklarımı inşallah beş yıl sonra yine bu masada hep beraber toplayacağız. Yapamadıklarımızı hangi sebeple yapamadığımızı izah edeceğiz. Ama ben inanıyorum ki hepsini yapacağız.”

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 314 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler