HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
16 Mart 2019 Cumartesi Saat: 14:49

Kurtulmuş’tan Ordu’ya açık çek

AK Parti Genel Başkan Vekili Ünyeli hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bizden açık çek sadece bunu söylüyorum.”dedi.
Kurtulmuş’tan Ordu’ya açık çek

AK Parti Genel Başkan Vekili Ünyeli hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Merkezi hükümet olarak hem Büyükşehir’de, hem de ilçe belediye başkan adaylarımıza büyük desteklerimizin olacağını peşinen söylüyorum. Bizden açık çek sadece bunu söylüyorum. Bizlerden ne istiyorsa, gücümüz neye yetiyorsa, takatimiz nereye kadar varıyorsa, Ünye ve Ordu için bütün gücümüzle biz de destekçi olacağız, yardımcınız olacağız.”dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Vekili Ünyeli hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ünye’de yaptığı toplantıda, “Sizlerin bu seçimde de desteğini bekliyoruz. Yüksek bir oyla Cumhurbaşkanımızın Ünye’den, Ordu’dan desteklediğimizi ortaya koyacağız.”diyerek hemşerilerine çağrı yaptı.

Kurtulmuş, yeni dönemde Ünye OSB, üniversite yerleşkesi hizmetlerini takip ederek, en kısa zamanda Ünye’ye kazandırılması noktasında çalışacaklarını vurguladı.

Kurtulmuş, Cumhur İttifakı’nın masa başı ittifak olmadığını da vurguladığı konuşmasında, “Bir ittifakla seçime giriyoruz. Cumhur İttifakı masa başı ittifak değildir. Yani iki partinin yöneticileri oturmuş, sana şurası, bana şurası pazarlığı yapmış değildir. Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da gaza meydanlarında kurulmuş, milletin gönlünde yer etmiş ve sonradan, siyaseten ete kemiğe bürünmüş olan bir ittifaktır. Ordu’da inşallah bu ittifak son derece nezih, nezaketli bir şekilde devam ediyor. Amacımız iki partinin toplam oylarından daha fazla oyu 31 Mart’ta sandıklardan çıkarabilmektir.” dedi.

Kurtulmuş, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Ünye mitinginde, “Ünye’de Hüseyin Tavlı kardeşim, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde Hilmi Güler bey, diğer ilçelerimizin tamamında ki bütün arkadaşlarımızın arkasında ki güç biziz. Her vesile ile her projelerinde, millete destek olacakları her işlerinde onların yanında olacağız, arkasında duracağız. Bizim arkamızda ise Ordu’yu ve Ünye’yi çok seven Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, teşkilat mensupları ve muhtarlarla bir araya geldi.

 

 

-“Terörün dini diyaneti olmaz” -

Konuşmasına Yeni Zelenda’da camide Müslümanlara yönelik yapılan terör saldırısını kınayarak başlayan Kurtulmuş, “Bütün dünya olarak teröre karşı ortak bir zeminde buluşmamız lazım. Biz diyoruz ya terörün dini diyaneti olmaz. Müslüman terörist, Hıristiyan terörist, Budist terörist olmaz. Teröristin hepsi insanlık düşmanı, insanların düşmanıdır. Esas mesele teröristlere sağlanan destektir. Bütün hükümetler, bütün meşru yönetimler teröre karşı insanlık cephesinde buluşacak. Bütün meşru yönetimler terör örgütlerini destekleme sevdasından vazgeçecek. Benim teröristim iyi, onun teröristi iyi meselesini kaldıracak. Türkiye olarak teröre karşı mücadelede son derece başarılı olmuş ve ağır bedeller ödemiş bir ülkenin çocuklarıyız.” dedi.

-Kılıçdaroğlu’unu tashihe davet etti -

Kurtulmuş, yaşanan bu olaya ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaptığı konuşmasını tashih etmeye davet ederek, “İslam ülkelerinde İslam adına bu kadar çok terör olursa neredeyse bunun mukabilinde de böyle bir reaksiyon olur ya da terör saldırısı olur demeye getiriyor. Bu yanlış anlaşılmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun, bunu dostça söylüyorum, bunu tashih etmesini diliyoruz. İslam ve terör yan yana gelmeyecek bir birine uzak iki kelimedir. Çünkü İslam, anlamı itibariyle barış, selamet ve esenlik manasına gelen bir isimdir. İslam dini, barış dinidir.. Sayın Kılıçadroğlu’nun sözlerin tashih etmesini temenni ediyorum.”diye konuştu.

Kurtulmuş, seçim sloganlarının anlamını şu şekilde ifade etti:

“Tevazu, samimiyet ve gayret bunlar boşa söylenmedi.. Eskiden Osmanlı bir yere birsini atadığı zaman atama kararnamesinin kenarında bir de siyasetname dediğimiz bir şekilde nasihatlarda bulunurlar. Aslında bizim de tevazu, samimiyet ve gayretle ‘Önce millet, önce memleket’ sloganımız, bütün AK Parti mensuplarına, bütün adaylarımıza nasihat niteliğinde, bir siyasetname niteliğinde sloganlardır.

Ayrıca ‘Belediye işi gönül işi’, bunun öncesi memleket işi gönül işiydi. Bu da laf olsun diye söylediğimiz bir şey değil. Yollar hanlar, hamamlar, köprüler yaparsınız. Hani diyor ya Allah dostu, ‘Hepsinden iyicesi bir gönüle girmektir.’ Eğer gönüllere girmiyorsanız, eğer gönüllerde taht kurmuyorsanız yaptığınız yollar bozulur, yaptığınız köprüler yıkılır. Bunun size hiç bir faydası olmaz. Dolayısıyla hizmetin sadece maddi anlamda hizmet değil, insanların gönüllerinde bir şekilde yer etmek, taht kurmak olduğunu bildiğimiz için belediye işi gönül işi diyoruz.

Tevazu derken onun zıttından da korunmayı söylüyoruz. Tevazunun zıttı nedir? Kibir. Kibir kuleleri gibi dolaşmak, alçak dağları değil yüksek dağları da ben yarattım demek. Herhangi bir kimse sahip olduğu siyasi ya da beşeri bir makam dolayısıyla kendisini diğer insanlarda,  hele hele demokrasilerde kendisini seçen halktan üstün görürse zaten o ayaklar altına inmiş demektir. Onun için tevazunun altını Sayın Cumhurbaşkanımızla kalın harflerle çizerek her yerde söylüyor.

İkincisi samimiyet. Samimiyetin zıttı, iki yüzlülük riyakârlılık.  Söylediği başka, yaptığı başka olmak. Allah bizleri bundan da korusun. Onun için samimiyeti ısrarla dile getiriyoruz.

Gayretin zıttı asalet ya da tembellik. Metal yorgunluğu diye Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği; insanlar iyi niyetli olabilir, samimi olabilir, mütevazi olabilir ama gayreti eksikse millete faydası olmaz. Dolayısıyla bu üç temel özelliğimizi bütün belediye başkanı adaylarımızla, bütün meclis üyelerimizle, siyasi aktörlerimizle olmasını tavsiye ediyoruz, öyle olmasını temenni ediyoruz. Bunun için slogan olarak yazıyor, milletimizin karşısına çıkıyoruz.

Aslında bu şu demek, bizim siyasi aktörlerimiz mütevazı olacaklar. Bizim siyasi aktörlerimiz ikiyüzlü değil, gerçekten samimiyet ve gayretle mücadele edecekler. Bunu tabiri caizse bir söz olarak, bir seçim vaadi olarak da olarak milletimizle paylaşıyoruz.”

-“Cumhur İttifakı masa başı ittifak değildir” -

Konuşmasında Cumhur İttifakı’nın masa başı ittifak olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Bir ittifakla seçime giriyoruz. Cumhur İttifakı masa başı ittifak değildir. Yani iki partinin yöneticileri oturmuş, sana şurası, bana şurası pazarlığı yapmış değildir. Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da gaza meydanlarında kurulmuş, milletin gönlünde yer etmiş ve sonradan, siyaseten ete kemiğe bürünmüş olan bir ittifaktır.”dedi.

Ülke genelinde 28 ilde rekabet yapıldığını, bu illerin dışında aralarında Ordu’nun da bulunduğu illerde Cumhur ittifakı yaptıklarını belirten Kurtulmuş, “AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi seçimlere Cumhur İttifakı yaptığı illerden birisi de bizim Ordumuz. Ordu’da inşallah bu ittifak son derece nezih, nezaketli bir şekilde devam ediyor. Amacımız iki partinin toplam oylarından daha fazla oyu 31 Mart’ta sandıklardan çıkarabilmektir. Yani iki kere ikiyi dört değil, beş ettirmek için çabalıyoruz. AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimiz, İkizce ve Çamaş’taki Milliyetçi Hareket Partili belediye başkanı arkadaşlarımızla canla başla çalışıyor ve bütün AK Parti teşkilatlı da İkizce’de de Çamaş’ta da arkadaşlarımızın belediye başkanı olması için Allah’ın izniyle bütün gücünü ortaya koyuyor, koymaya devam edecek.”diye konuştu.

-Merkezden açık çek -

Kurtulmuş konuşmasında, merhum Refaiddin Şahin’in ölümünün yıldönümünü hatırlatarak, rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. 

Ordu’nun bütün ilçelerinde 20’de 20 yaparak bu seçimi de büyük bir başarıyla sonuçlandırmak için çağrı yapan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Sayın Hilmi Güler, siyasi tecrübeleri inşallah Ordu’ya uygulayacak. Ordu’yu önümüzdeki dönemde sevginin, kardeşliğin, müşterekliğin ve iş birliğinin zirvede olduğu bir hale getirecek. Onun liderliğinde, onun tabiri caizse takım kaptanlığında bütün ilçe belediye başkanlarımızla birlikte mükemmel uyumlu bir hizmet dönemi başlayacak. Hilmi Güler Bey sadece Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak değil, seçildikten ve projelerini ortaya koyup uygulamaya başladıktan sonra bu tecrübesi ve birikimi ile bölgesel bir siyasal aktör haline gelecek. Karadeniz’in incisi olan bu şehri de Karadeniz’in incisi olan bir siyasi figür olarak ortada olacak. Bu anlamda da merkezi hükümet olarak hem kendisine, hem de ilçe belediye başkan adaylarımıza büyük desteklerimizin olacağını peşinen söylüyorum. Bizden açık çek sadece bunu söylüyorum. Bizlerden ne istiyorsa, gücümüz neye yetiyorsa, takatimiz nereye kadar varıyorsa, Ünye ve Ordu için bütün gücümüzle biz de destekçi olacağız, yardımcınız olacağız.”

- “Sloganlarımız siyasetname niteliğinde sloganlardır” -

“Aslında bizim de tevazu, samimiyet ve gayretle önce millet önce memleket sloganımız, bütün AK Parti mensuplarına, bütün adaylarımıza, nasihat niteliğinde, bir siyasetname niteliğinde sloganlardır.” Diyen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Ben bütün kardeşlerimizi Ordu’da ve Türkiye’de aday gösterdiğimiz, meclis üyesi adayı olarak ilan ettiğimiz bütün kardeşlerimizin inşallah bu özelliklere sahip olduğunu biliyorum. Bu özellikleri de kaybetmeyeceklerini temenni ediyorum. Sizlerin bu seçimde de desteğini bekliyoruz. Yüksek bir oyla Cumhurbaşkanımızın Ünye’den, Ordu’dan desteklediğimizi ortaya koyacağız.” diye konuştu.

Kurtulmuş, yeni dönemde Ünye OSB ve üniversite yerleşkesi hizmetlerini takip ederek, hizmetlerin en kısa zamanda kazandırılması noktasında çalışacaklarını sözlerine ekledi.

 -Rehavete kapılmadan 20'de 20 -

Toplantıda konuşan AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ordu'da 20'de 20'yi alacaklarını, bugüne kadar tabana ve partililere izah edemedikleri hiç bir şeyin olmadığını vurgulayarak, "Yapılanları değil, nerede kaldığımızı, neler yapmak istediğimizin startını vererek 1 Nisan itibariyle devam etmek istiyoruz. Hiç bir rehavete kapılmadan 31 Mart'ın akşamında Ordu'dan 20'de 20 yaparak bu desteği liderimize, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a vermek istiyoruz. Gönül birlikteliğimizi göstermek istiyoruz." dedi.

Ünye Belediye Başkan adayı Hüseyin Tavlı, görevin tevdi edildiği andan itibaren gece gündüz çalışarak sıkılmadık el bırakmadıklarını söyledi. Tavlı, Yenizelenda'da Müslümanlara yönelik camide yapılan saldırıyı kınayarak, Müslümanlar arasında birlik mesajı verdi.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim  Argan yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a hoş geldin diyerek; “Ünyeliler ve Ordulular olarak her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum.” dedi.

Programa Milletvekilleri Şener Yediyıldız ve Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkan adayı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, ilçe belediye başkanları ve adayları da katıldı.

-“Arkamızda Ünye’yi ve Ordu’yu çok seven Erdoğan olacaktır” -

Kurtulmuş, beraberindekilerle birlikte toplantının ardından Ünye Cumhuriyet Meydanı’na geçti.

Kurtulmuş, miting alanında hemşerilerine seslenerek 31 Mart günü Ünyeli hemşerilerinden, Ordululardan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de en yüksek desteği beklediklerini vurguladı.

Kurtulmuş, şunları söyledi:

AK Parti döneminde 22 kat trilyon lira Ordu’ya yatırım yapıldı. Helali hoş olsun, Allah hayırlı kılsın. Daha nice yatırımlar yapmayı Allah nasip etsin. Hilmi Güler Bey projelerini açıklayacak. Ordu’yu daha yukarıya götürecek. Gerçekten önemli projelerimizi hayata geçireceğiz. Ünye’de Hüseyin Tavlı kardeşim, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde Hilmi Güler bey, diğer ilçelerimizin tamamında ki bütün arkadaşlarımızın arkasında ki güç biziz. Her vesile ile her projelerinde millete destek olacakları her işlerinde onların yanında olacağız, arkasında duracağız. Bizim arkamızda ise Ordu’yu ve Ünye’yi çok seven Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Bütün gücümüzle, hükümetimizle Ünye’nin, Ordu’nun bütün ilçelerimizin arkasındayız.  

Tecrübeli bir siyasi partiyiz. Bütün ilçelerimizde güzel adaylarımız var. Dünya markası olmuş bir liderimiz var. Kalan 15 günlük süre içerisinde eşinize, dostunuza, hısımınıza, akrabanıza, dünürlerimize, iş yeri komşularınıza oylarınızı ilçede Hüseyin Tavlı’ya, Büyükşehir’de Mehmet Hilmi Güler’e verin, diyerek mutlaka gidecek ve anlatacaksınız. 31 Mart 2019’a kadar ev ev kapı kapı dolaşarak Hüseyin Tavlı ve Mehmet Hilmi Güler’e oy toplamaya var mıyız? 31 Mart’ta AK Parti’yi ve Cumhur ittifakını Ünye’de, Ordu’da ve bütün ilçelerinde açık ara birinci parti çıkarmaya var mıyız? Türkiye’nin lideri, dünya mazlumlarının lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmaya her zaman var mıyız?”  

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.116 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kurtulmuş’tan, Ordu’ya, açık, çek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler