HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
9 Nisan 2019 Salı Saat: 20:14

Adıgüzel, Enginyurt'a dava açacak...

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Altınordu'da yayın yapan özel bir televizyonda kendisi hakkında suç unsuru içeren açıklamalar yaptığını iddia ettiği MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında dava açacak.
Adıgüzel, Enginyurt'a dava açacak...

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Altınordu'da yayın yapan özel bir televizyonda kendisi hakkında suç unsuru içeren açıklamalar yaptığını iddia ettiği MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında dava açacak.

Yayınla ilgili olarak Enginyurt’a sert cevap veren Adıgüzel “Özel telefon mesajlaşmalarının bu şekilde yayınlanması suçtur ve siyasi olarak ahlak dışıdır. Gereği de hem kanal hem Enginyurt nazarında hukuken yapılacaktır.” dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile CHP Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel Mustafa Adıgüzel arasında başlayan tartışma sert bir şekilde devam ediyor. Enginyurt’un kendisi hakkındaki sözlerine sert cevap veren Adıgüzel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada özetle şöyle dedi;

 “8 Nisan 2019 tarihinde TV52’de Akın Çiçek’le Yenigün programına canlı olarak katılan MHP Milletvekili Cemal Enginyurt’un şahsım hakkındaki beyanlarına cevap hakkım doğmuş ve bir açıklama yapmam zorunlu hale gelmiştir. Bu programda hakkında kimisi asılsız kimisi de çarpıtılan konularla ithamlarda bulunan Cemal Enginyurt iddialarını özel bir mesajlaşma grubumuzda yazdıklarıma ve basın toplantısında söylediklerime dayandırmaktadır.

 Özel mesajlarımın yayınlanması suçtur

Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki; özel telefon mesajlaşmalarının bu şekilde yayınlanması suçtur ve siyasi olarak ahlak dışıdır. Gereği de hem kanal hem Sn.Enginyurt nazarında hukuken yapılacaktır. Cemal Enginyurt'a öncelikle şu sorular sorulmalıydı? Kendisi bu mesaj gurubuna dahil midir ki bu yazışmaları okumuş ve de TV programında yayınlamaktadır? Bu tv kanalı da, özel hayatın gizliliği alanına giren bir konuda bu yayını hangi yayın ilkelerine göre yapmıştır.

Cemal Enginyurt kendisine "Cemal" diye başlayan paylaşımımdan rahatsız olmuş. Kendisinin benim için daha önce "Lan Mustafa" diye başlayan paylaşımlarından terbiyem gereği "Lan" bölümü eksik, sadece Cemal'i yazılmıştır.

İki aday için "Siyam İkizleri" demiştim

Programda Cemal Enginyurt, seçim boyunca benim Cumhur İttifakına ve onun adayına karşı Ordu’da hiçbir söz söylemediğimi iddia etmiştir. Bu da büyük bir iftiradır. Ben seçimler boyunca karşımdaki iki adayın aynı zihniyette olduğunu hatta bunların ‘Siyam İkizleri’ olduklarını söyledim. Bu ifadem programda aynen geçmiştir. Asıl düşündürücü olan bizler baştan beri hiç çizgisini değiştirmeden Ak Parti karşısında mücadele ederken saf değiştirip Ak Parti ile ittifak yapan milletvekilinin benim mücadelemi sorgulamasıdır.

Haddini ve hududunu aştığında gereken ayarını da cevabını da alacaktır

Tüm siyasetini polemikten beslenerek yürüten bu Sn.vekil ile mümķün mertebe tartışmaya girmemek, önceliklerimiz olan Ordu’nun sorunlarını çözmek, Türkiye’nin sorunlarını çözmek ile ilgili konulara odaklanmaya çalışıyoruz. Kendisini daha önce de uyardım. Şimdi de uyarıyorum. Kendi alanında kalmaya ve halkın sorunları konusunda odaklanmaya özen göstersin. Haddini ve hududunu aştığında gereken ayarını da cevabını da alacaktır."

Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel, Enginyurt'a, dava, açacak...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler