HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
19 Eylül 2019 Perşembe Saat: 08:09

"Atatürk’e layık olabilmek için çok çalışmalıyız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Bizim Cumhuriyete, Atatürk’e, layık olabilmemiz için daha fazla çalışmaktan başka çaremiz yok." dedi.
"Atatürk’e layık olabilmek için çok çalışmalıyız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Bizim Cumhuriyete, Atatürk’e, Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet şehitlerine layık olabilmemiz için daha fazla çalışmaktan başka çaremiz yok." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, 19 Eylül Ordu’nun en önemli günüdür. Çünkü 19 Eylül 1924’te Ulu Önder Atatürk Ordu’ya gelmiştir” dedi.

Torun “tüm Ordulular bununla ne kadar gururlansa ve övünse azdır, bu gün tüm hemşerilerime kutlu olsun” diye konuştu. 

Atatürk’ün Cumhuriyetin kuruluşunun hemen ardından Doğu Karadeniz gezisine çıkmasının, dolayısıyla da Ordu’ya gelmesinin anlamının büyük olduğunu belirten Torun, “Atatürk, Kurtuluş savaşı sonrası Cumhuriyeti kurmuş, ardından da kalkınma savaşı, ülkeyi yeniden kurma, küllerinden tekrar diriltme seferberliği başlatmıştır. Bu savaşın bu seferberliğin de komutanı tüm ülkeyi karış karış gezen Büyük Önder Atatürk’tür” dedi. 

Torun, şunları söyledi:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin onuncu yılını doldurduğu tarihte okuduğu 10. Yıl nutkunda “Az zamanda çok ve büyük işler yaptık” dedikten sonra, “Fakat yaptıklarımızı asla kâfi göremeyiz” diyerek önümüze yeni görevler koyuyordu. Bu görevler hala önümüzde duruyor. Bizim Cumhuriyete, Atatürk’e, Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet şehitlerine layık olabilmemiz için daha fazla çalışmaktan başka çaremiz yok. Atatürk şöyle devam ediyordu: ‘Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz.Yurdumuzu dünyanın en mâmur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız.’ İşte bugün Ulu Önder Atatürk’ün emanetlerine daha sıkı sarılma günüdür.” 

Gazilerimizin yeri eşsizdir   

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, 19 Eylül’ün aynı zamanda Gaziler Günü de olduğuna değindi. Torun,  “Vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü, ülkemizin huzuru için üstün fedakârlıklar göstererek canı ve kanı pahasına göğsünü siper etmiş gazilerimizin varlığı her zaman Türk Milletinin gönlünde eşsiz bir yere sahiptir ve bundan sonra da öyle kalacaktır. Yaşayan gazilerimizi saygıyla selamlıyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlık ve huzur diliyorum, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Torun, “Devlete ve bize düşen görev, hiç bir ayrım gözetmeksizin gazilerimize ve yakınlarına bütün olanaklardan yararlanma hakkını sağlamak olmalıdır” diye konuştu.  Torun, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da TBMM’de gazilerin ve şehit yakınlarının her türlü hakları için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Bu haber toplam 617 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler