HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
19 Eylül 2019 Perşembe Saat: 20:56

Eğitimde "Ben yaptım oldu" tavrından vazgeçilmeli

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, "Eğitimde 'Ben yaptım oldu' tavrından vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.
Eğitimde "Ben yaptım oldu" tavrından vazgeçilmeli

Yaşadığı yeri, toprağını, hayvanını, insanını tanıyan bir gençlik yetiştirmenin önemine dikkat çeken Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, "Eğitimde 'Ben yaptım oldu' tavrından vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

Özgür Şahin; her gelen yönetimin yeni bir söylem ve eylem planı ile ortaya çıksa da yapboz tahtasına dönen eğitim sisteminin hiç de iyiye gitmediğini belirttiği mesajında şunları söyledi;

"İktidara gelenlerin kimliği ne ise eğitim sistemini de aynı kimliğe büründürmek istiyor fakat bunu beceremediği gibi mevcut sistemi de olduğundan kötü duruma getirebiliyor.

 Her öğrenci tornadan çıkmışçasına aynı değerlendiriliyor. Oysa her öğrencinin zihin dünyası, psikolojik yapısı, kabiliyeti farklı. Sorgulayan muhasebe eden düşünmeyi önceleyen bir eğitim sistemine ihtiyacımız var ve bunu öncelemeliyiz.

Yaşadığı yeri, toprağını, hayvanını, insanını tanıyan bir gençlik yetiştirmeliyiz. Topraktan, doğadan ve insandan tecrit edilmiş; test kitaplarına ve beş şık arasına sıkıştırılmış bir nesil üretemez onlara üretmeyi öğretmeliyiz.

Hangi dünya görüşüne sahip olursa olsun; yaşlılara hürmeti, yolda kalmışa yardım etmeyi, haksızsa güçlünün karşısında; mazlumun yanında olabilmeyi öğretmeliyiz.

Doktor olmanın önemini değil ehil doktor olmanın önemini öğretmeliyiz

Doktor olmanın değil ehil doktor olmanın daha efdal olduğunu öğretmeliyiz. Eksilterek inşa eden bir mühendis değil malzemeden eksiltmeden inşa eden bir mühendisin daha efdal olduğunu öğretmeliyiz. Herkes öğretmenlik okuyup öğretmen olabilir ama biz onlara insanlığa faydalı bir öğretmen olmayı her şeyden önce iyi bir insan olmayı öğretmeliyiz.

Bu sistemin kilit taşlarından biri olan eğitimcilerimizin; geçim sıkıntıları yüzünden sosyal medyada ya da sokaklarda bulunmak zorunda kaldığı eylemlerden dolayı  saygınlığını yitirmemesi ve hayatını idame etmesi için gerekeni fazlasıyla yapılmalıyız ki tek dertleri bir nesil yetiştirmek olsun. Bir eğitimci için borçlarını düşünerek derse motive olmak mümkün olmasa gerek.

"Ben yaptım oldu" tavrından vazgeçmeliyiz

Yine eğitim ve öğretimde "Ben yaptım oldu." tavrından vazgeçmeliyiz.Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu'nun da söylediği gibi: "Disiplinsiz bir eğitim öğretim dönemi, disiplinsiz çocukların yetişmesine vesile olur." Onlar bizim geleceğimiz. İyi bir gelecek istiyorsak bu ancak onlara ve onların öğreticisi pozisyonunda bulunan eğitimcilerimize sahip çıkarak mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni Eğitim ve Öğretim yılının tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz açısından her anlamda başarılı bir dönem olmasını; yöneticilerimiz içinse yeni ufuklar açmasını temenni ediyorum." 

Bu haber toplam 425 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Eğitimde, "Ben, yaptım, oldu", tavrından, vazgeçilmeli

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler