HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Şubat 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
9 Ekim 2019 Çarşamba Saat: 19:31

Ceza tebligatı CHP'lilerin kararını değiştirdi!

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, inşaatı durdurulan Belde Evler için olağanüstü toplandı.
Ceza tebligatı CHP'lilerin kararını değiştirdi!

Belde Evler inşaatının durdurulmasına ilişkin yapılan itirazların görüşüldüğü toplantıda, CHP dışında tüm partiler, itirazların reddedilmesine karar verirdi.

 

CHP’li Meclis üyeleri daha önce destekledikleri halde,  şirketin kendilerine gönderdiği tebligat nedeniyle karar değiştirerek, ret kararına katılmadılar.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Hukuk Komisyonu’nun 18.07.2019 tarihli Altınordu ilçesi Kirazlimanı Mahallesi 1/1000 ölçekli imar planı değişikliğine yönelik itirazlar için verilen 4 itiraz dilekçesini görüşmek için dün olağanüstü topladı. Toplantı itirazlara ilişkin hazırlanan komisyon raporunun okunmasıyla başladı. Yapılan itirazlarda mağduriyetlerin giderilmesi istendiği belirtilen raporda; “İlimiz, Altınordu ilçesi Kirazlimanı Mahallesi, 4941 ada 1 nolu parsel üzerinde tanımlanan hükme, Köksal Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sevinç Akçevre, Erke Giyim Tkes. Tur. İnş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. ve Engin Türkeli tarafından askı süresi içerisinde toplam 4 itiraz dilekçesi gelmiş olduğu anlaşılmış olup ilgili dilekçelerde; UIP-102.169 Plan İşlem Numaralı, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğine yapılan itirazın kabulü işlemin iptali, bahse konu imar planı değişikliğinin tekrar değerlendirilerek, mağduriyetlerin giderilmesi talep edilmiştir” denildi.

Komisyon reddedilmesi yönünde karar verdi

Komisyon üyeleri tarafından, meclis kararının kamu yararı amacı taşıdığı nedeniyle "Alınan Meclis kararının kamu yararı amacı taşıdığı anlaşıldığından, itiraz dilekçelerinin komisyonumuzca reddi uygun görülmüştür.” denildi.

Yüklenici firma tebligat gönderdi, karar değişti

CHP Belediye Meclis Üyesi Ertuğrul Yüksel, raporun okunmasının ardından söz alarak, söz konusu şirketlerin kendilerine tebligat gönderdiği, bu nedenle meclis üyelerinin baskı altında olduğu söyledi. Yüksel, “Şimdi yüklenici firma buradaki meclis üyesi arkadaşlarımıza tebligat gönderdi. Tebligatta özetle; belediye bu tazminatı ödemezse ben meclis üyelerinden alırım diyor. Biz seçilmiş belediye meclis üyeleriyiz. Neden tebligatlarla karşı karşıya kalalım? İkincisi; bu ruhsatları verenlerin hiç mi kabahati yok? Bu ruhsatı veren belediye başkanı ve meclis üyeleri zan altında değil mi? Bu ruhsatları vererek, bu insanları yola çıkarttınız. Burada ciddi tazminatların ortaya çıkacağı öngörülüyor. Bu tazminatları belediye meclis üyeleri olarak biz niye ödeyelim?” dedi.

Hukuk devletinin gereği ne ise yapılacak

Gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Biz burada halkımızın anayasal hakkını korurken, şehrimizin çevresel önemini de gözetmek durumdayız. Bir yanlış yapıldıysa, bunu da düzeltmek zorundayız. Bu konuda meclisimiz daha önce aldığı isabetli kararla bunu en güzel bir şekilde yansıttı. İnanmıyorum ki meclisimizin bundan sonra da alacağı kararlar bu yönde olacaktır. Biz hukuk devletiyiz ve bunun gereği neyse o yapılacaktır. Yanlışın ve zararın neresinden dönülürse kardır. Arzumuz bir hukuk devleti çerçevesi içerisinde yanlışı en az zarar ile çözmektir. Bu konuda bizlere sonsuz destek veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CHP dışında herkes ret yönünde el kaldırdı

Yapılan görüşmelerin ardından oylamaya geçildi. AK Parti, MHP, Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) meclis üyeleri, itirazların reddi yönünde el kaldırırken, CHP’li meclis üyeleri ise itirazların kabulü yönünde el kaldırdı. 

Bu haber toplam 441 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler