HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Eylül 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
10 Ekim 2019 Perşembe Saat: 19:10

Belde Evleri CHP'yi karıştırdı!

CHP Ordu Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Onur Çam, Belde Evler inşaatının durdurma kararına karşı çıkan CHP'li diğer Meclis üyelerini topa tuttu.
Belde Evleri CHP'yi karıştırdı!

Çam; “Ateşten gömleği giyme yüreğin yoksa o zaman giymeyeceksin” diyerek, CHP'li Meclis üyesi arkadaşlarını eleştirdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Hukuk Komisyonu’nun 18.07.2019 tarihli Altınordu ilçesi Kirazlimanı Mahallesi 1/1000 ölçekli imar planı değişikliğine yönelik itirazlar için verilen 4 itiraz dilekçesini görüşmek için salı günü olağanüstü topladı. Yapılan görüşmelerin ardından oylamaya geçildi. AK Parti, MHP, Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) meclis üyeleri, itirazların reddi yönünde el kaldırırken, CHP’li meclis üyeleri içerisinde bir tek Av. Onur Çam, itirazların reddedilmesi yönünde el kaldırdı. CHP’li Ziya Karadeniz çekimser kalırken; Ertuğrul Yüksel, İlker Sami Torun, Selahattin Tokgöz ve Ulaş Tepe itirazların lehinde el kaldırdı. CHP’li meclis üyelerinin bu tutumu ise herkesi şaşırttı.

 Böyle bir ikilem içinde asla olmam

 İtiraz kararına ret oyu veren Onur Çam, “Belde evlerinde menfaatleri zarara uğrayan bazı firmalar itiraz etti. İtiraz edince, bunun içinde bizim eski parti meclis üyemiz İdris Yıldız’ın da ortaklarından olduğu bir konsorsiyum,  bütün meclis üyelerine zararları sizden alacağız diye ihtarlar çekti. Bu itirazlar komisyona havale edildi. Komisyon itirazın reddi yönünde bir görüş bildirdi. Ben sonuçta Cumhuriyet Halk Partisi’ne mensup da olsam, şahsımdan sorumluyum. Böyle bir ikilemin içinde asla olmam” diye konuştu.

 Grup kararı alınmadı 

Belediye meclis üyelerinin ayrı ayrı karar vermesinin nedeninin grup kararı almamak olduğunu kaydeden Çam, “Çok açık yüreklilikle söylüyorum, bizim ikileme düşmemizin nedeni plansızlık, programsızlık, grup kararı almamaktır. Bu kadar basit. Ben bu konuda partimi eleştiriyorum. Konu hesap, kitap olsa ben böyle burnumu sokmam. Ben muhasebeci, mali müşavir değilim. Ben avukatım. Hukuk ve imar konularına ben çok hâkimim. Sen burada şimdi bu konu ile alakalı uzmanına sormadan kendi başına bir karar alırsan, böyle boşluğa düşersin hem de grubun içinde ayrışmalar olur” ifadelerinde bulundu.

 Buradan kimseye asla bir sorumluluk doğmaz 

Çam, şöyle konuştu: “Büyükşehir belediyesinde meclis üyesi isen, her türlü sorumluluğu alacaksın. O ateşten gömleği giyme yüreğin yoksa o zaman giymeyeceksin. Burada bize bir sorumluluk asla doğmaz. Şu anda yapılan doğru bir uygulama. Geçmişte imar kanununa aykırı bir işlem varsa, bunu yapan sorumluların neden olduğu zararı belediye öder. Kim bunlar geçmiş dönemdeki başkan ve meclis üyeleri. Onları yanlış ve hatalı eylemden dolayı rücu eder. Kamuyu ve belediyeyi zarara uğrattıkları için ilgili firmaya belediye önce zararı öder, ondan sonra geçmiş dönemdeki kişilere rücu eder. Bu açıklamayı yapmaktan, bu konuda siyaset yapmaktan benim arkadaşlarım aciz.”

Ordu Olay

Bu haber toplam 656 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Belde, Evleri, CHP'yi, karıştırdı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler