HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
15 Ekim 2019 Salı Saat: 18:46

"Terör örgütleri boşuna kurulmadı"

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, IŞİD'de olduğu gibi PKK-PYD'nin de aynı emperyalist güçler tarafından Türkiye'nin başına bela edildiğini söyledi.
"Terör örgütleri boşuna kurulmadı"

Kurtulmuş; "PKK terörünün Türkiye'ye maliyeti 2 trilyon dolardır. Yani bu Türkiye'nin 25 yılının yok edilmesi demektir. Dolayısıyla bu terör örgütleri boşuna kurulmadı." dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Suriye'nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatı başta olmak üzere PKK'ya yönelik operasyonlara dair açıklamalarda bulundu.

 

 'IŞİD'de olduğu gibi PKK-PYD'nin de aynı emperyalist güçler tarafından Türkiye'nin başına bela edildiğini' savunan Kurtulmuş, "Bunun bir ay çalışmasını yaptık, bugünkü rakamlarla söylersek PKK terörünün Türkiye'ye maliyeti 2 trilyon dolardır. Yani bu Türkiye'nin 25 yılının yok edilmesi demektir. Dolayısıyla bu terör örgütleri boşuna kurulmadı. Ondan evvel ASALA diye bir örgüt vardı, PKK-PYD ve DEAŞ boşuna kurulmadı. Her patlatılan bombanın arkasında bir strateji vardır, bu strateji de büyük ülkelerin stratejileridir. Bölgeyi bölüp-parçalamak, güç elde etmek istiyorlar" dedi.

Kurtulmuş, "Emperyalist güçler, bunu (DEAŞ'ı) yaptılar. Aksi mümkün değil. Çünkü DEAŞ'ın bir zaman, dünyanın 120 küsür ülkesinden gelen 80 bin militanı vardı. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen 80 bin kişiyi bir izci kampına bile toplamak için çok büyük bir organizasyon gerekir" diye konuştu.

 

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

 

Numan Kurtulmuş, ABD ile ilişkiler ne kadar gerilirse gerilsin ABD'nin Türkiye ile ipleri koparmayı göze alamayacağını savundu. Kurtulmuş, "Bir tarafta 82 milyonluk, NATO'da uzun yıllardır ittifakımızın olduğu bir ülke olarak Türkiye, demokrasisi, güçlü ekonomisiyle bölgenin en önemli istikrarı olan Türkiye, diğer taraftan da birkaç bin kişi, hadi deyin ki birkaç on bin kişiden müteşekkil bir terör grubu. Yani Amerika'nın milli menfaatleri orada onları silahlandırır ama son tahlilde Türkiye'yi tamamıyla kaybetmeyi göze alamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Ordu Olay

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : "Terör, örgütleri, boşuna, kurulmadı"

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler