HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Eylül 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
16 Ekim 2019 Çarşamba Saat: 19:45

Akkuş’tan bir ve beraber olma çağrısı!

Akkuş Belediye Meclisi üyeleri ve birim müdürleri, “Barış Pınarı Harekatı”na destek için bir araya gelerek, mesaj verdi.
Akkuş’tan bir ve beraber olma çağrısı!

Akkuş Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu, “Her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz." dedi.

Akkuş Belediye Meclisi, ekim ayı 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı düzenleyerek “Barış Pınarı Harekatı”na destek için bir araya geldi.

Akkuş Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Çayıroğlu, Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye’nin bir tercihi değil, sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör tehdidi sonucu bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

-Barış Pınarı Harekatı tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat ediyor -

Harekatın, terör koridoru oluşturma hesaplarını bozduğunu ve ülkemizi bekasını güvence altına alarak tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat ettiğini vurgulayan Belediye Başkan Yardımcısı Çayıroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Bu harekât Türkiye’nin bir tercihi değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz.”

-Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumayı hedefliyor -

“Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır.” diyen Çayıroğlu, “Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz." dedi.

 

Bu haber toplam 400 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Akkuş’tan, bir, ve, beraber, olma, çağrısı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler