HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
16 Ekim 2019 Çarşamba Saat: 20:24

Yavuz Selim Kıran, yanlışlığa dikkat çekti!

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran; "Bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle asla yenilgiye uğratamazsınız." diyerek teröristlerle yapılan işbirliğinin yanlışlığına dikkat çekti.
Yavuz Selim Kıran, yanlışlığa dikkat çekti!

Yavuz Selim Kıran, "Bir belayı defedeceğiz diye bir başka belayı palazlandırmanın, ona meşruiyet kazandırmanın hiçbir izahı olamaz." dedi.

Yıllarca Suriye’de devam eden iç savaşa gözünü kapatanların, bir terör örgütünün açıkça palazlanmasına yol açtıklarına işaret eden Kıran;  "Bunun Türkiye ve dünya için ne kadar büyük bir tehdit olduğunun kabul edilmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

Bunun Türkiye için ne kadar büyük bir tehdit olduğunu, sadece Türkiye için değil bütün dünya için ne kadar büyük bir tehdit olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle asla yenilgiye uğratamazsınız”. dedi.

İstanbul’da “Dünya İnsani Eylem Forumu”na dünyada insani yardıma yön veren uluslararası kuruluş temsilcileri ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, IFRC Genel Sekreteri Elhadj As Sy, BM Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez, İslamic Relief Başkanı Anwar Khan ve ECOWEB Direktörü Regina Antequisa katıldı.

 “Bir terör örgütü başka bir terör örgütüyle yok edilemez”
Programda konuşan Ünyeli hemşerimiz Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran; “Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda ülkemize yönelen terör tehdidini bertaraf etmek üzere başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın pek çok kesimce çarpıtılmaya çalışıldığını, dezenformasyon kampanyalarıyla Türkiye’nin mücadelesinin haklılığını gölgelemeye çalışanların varlığını da üzülerek müşahede ediyoruz. Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Türkiye’nin çok önemli bir meselesi vardır, aslında bu mesele dünyanın da ortak meselesidir. Yıllarca Suriye’de devam eden iç savaşa gözünü kapatanların, maalesef orada bir terör örgütünün açıkça palazlanmasına, bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle yok etme pahasına bir terör örgütünü meşrulaştırmaya çalışmasına şahitlik ediyoruz. Bunun Türkiye için ne kadar büyük bir tehdit olduğunu, sadece Türkiye için değil bütün dünya için ne kadar büyük bir tehdit olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle asla yenilgiye uğratamazsınız”. dedi.

"Terörü, uluslararası işbirliği ve dayanışma ile def etmeliyiz" 
Kıran, konuşmasının devamında, “Terörle mücadelenin en önemli yöntemi, uluslararası toplumun işbirliği yapması, dayanışma göstermesi ve bu belayı topyekun defetmesidir. Bir belayı defedeceğiz diye bir başka belayı palazlandırmanın, ona meşruiyet kazandırmanın hiçbir izahı olamaz. Türkiye’nin adında dahi barış olan bu operasyonu, bölgeyi tamamen terörden arındırarak, oradan kaçan masum Suriyeli insanların yuvalarına, ana vatanlarına dönmesini sağlamanın, çatışmayla veya herhangi bir başka gayri meşru şeylerle nasıl bir ilgisi olabilir. Barış Pınarı Harekatı ile ihdas edeceğimiz güvenli bölgeye orada zulümden kaçan 360 binden fazla Kürt kardeşimiz yeniden dönecek.” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 517 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yavuz, Selim, Kıran, yanlışlığa, dikkat, çekti!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler