HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Temmuz 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
25 Kasım 2019 Pazartesi Saat: 19:35

Ünye'de umutlar yeniden tazelendi!

Ünye'nin yıllardır konuşulan ancak bir türlü sonuca ulaşmayan OSB, Ünye-Niksar yolu, liman, üniversite kampusu, kültür merkezi ile ilgili umutlar tazelendi.
Ünye'de umutlar yeniden tazelendi!

Ünye'nin yıllardır konuşulan ancak bir türlü sonuca ulaşmayan OSB, Ünye-Niksar yolu, liman, üniversite kampusu, kültür merkezi ile ilgili umutlar tazelendi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ünye’nin OSB, üniversite kampusu ve kültür merkezi projelerinin hayata geçmesi için önemli mesafeler alındığına işaret etti.

Numan Kurtulmuş, ayrıca, Ünye Limanı ve kuzeyden güneye bağlantı yolu projelerinin de takipçisi olacaklarını söyledi.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un Ünye ziyaretiyle, projelerin takibi ve gerçekleşmesi noktasındaki ısrarlı duruşunu Ünyelilere gösterdiğini belirterek, "İşin arkasında olduğu mesajını açık ve net olarak ortaya koydu." dedi.

Ünye'de umutlar yeniden tazelendi. AK Parti Genel Başkan Vekili Prof Dr. Numan Kurtulmuş'un Ünye'ye gelişinde yaptığı ziyaretler, incelemeler ve verdiği mesajlar sonrası Ünyelilerde uzun bir aradan sonra umutlar tekrar yeşerdi.

Ünyeli hemşerimiz Numan Kurtulmuş'un Ünye’nin OSB, üniversite kampusu ve kültür merkezi projelerinin hayata geçmesi için önemli mesafeler alındığına işaret etmesi ve Ünye Limanı ve kuzeyden güneye bağlantı yolu projelerinin de takipçisi olacaklarını söylemesi sonrasında Ünyeliler umutla projelerin gerçekleşmesini beklemeye başladı.

İşin arkasında olduğu mesajını açık ve net olarak verdi

 AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ordu ziyareti kapsamında Ünye'ye gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un burada verdiği mesajlarda projelerin takibi ve gerçekleşmesi noktasındaki ısrarlı duruşunu Ünyelilere gösterdiğini belirterek; "Bu manada işin arkasında olduğu mesajını açık ve net olarak ortaya koydu." dedi.

Kenan Selim Argan, Numan Kurtulmuş'un Ünye'deki ziyaret ve incelemeleri ile ilgili olarak şunları söyledi; "İlk olarak fakülte alanımızı ziyarette bulunduk. Burada mevcutta Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz ve Ünye Meslek Yüksek Okulumuzun bulunmuş olduğu binaların Ünye’ye yapılacak olan yeni kampusta yer alması ile ilgili, oranın üniversite alanı olması ve devamında da oraya farklı fakültelerin taşımak ve yapmak ile ilgili bir oluşum içerisinde olması için gayret gösteriyoruz. Yıllardır bu çalışma devam ediyor. Özellikle Cumhurbaşkanlığı Strateji Geliştirme ve Bütçe Başkanlığı ile Ordu Üniversitemiz arasında belli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyordu. Genel Başkanvekilimize her ziyarette biz bunları sıklıkla dile getirdik. Kampus alanı ile ilgili çalışmayı ve o yeri bizzat görmek istedi. Kampus projesini de ziyareti sırasında orada tekrar inceledi. Üniversitemizin üzerine düşen görevi yerine getirilmesi ve Ankara’da yapılması gereken iş ve işlemlerin takipçisi olacağı mesajını verdi.

OSB alt yapısı kısa sürede ihale edilecek

Ardından Ünye Organize Sanayi Bölgesi alanına geçtik. OSB alanımız şu anda kamulaştırması tamamen bitmiş, paraları ödenmiş 501 dönümlük bir alan. Genel Başkan Vekilimiz 501 dönümlük bu arazinin OSB müteşebbis heyetine geçtiğini söyleyebiliriz, dedi. Ayrıca, buradaki çalışmalarla ilgili olarak çok ciddi bir gayret gösterildiğinin mesajını verdi. Ziyaret sırasında alanı gezme imkanımız, projesini yerinde inceleme fırsatımız oldu. Alt yapı projesi ihalesinin kısa sürede yapılabileceğini ifade etti. 'Allah’tan bir şey olmazsa 2020 yılının ilk çeyreğinde uygulama projesiyle ilgili süreç tamamlanır ve burada ilk kazma vurulur' dedi.

Ünye'ye yakışan bir kültür merkezi olacak

Buradan şehir merkezine geldik, Genel Başkanvekilimizle Ünye Kültür Merkezi yapılacak alanı gezdik, inşaat sahasını yerinde gördük. Genel Başkan Vekilimiz alanı beğendi. Burada Ünye’mize yakışır bir Kültür Merkezi olacağını, burada Ünye açısından ciddi bir yatırımın gerçekleşeceğini belirterek, 'İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz.' dedi.

Ardından Ünye Belediye Başkanımızı ziyaret eden Genel Başkanvekilimiz AK Parti Ünye ilçe teşkilatımızın Ünye’deki STK temsilcileri, muhtarlarımız, siyasi büyüklerimiz, partililerimiz ve vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Liman ve kuzey güney yolu takibimizde

Kurtulmuş’un Ünye OSB, kampus alanı ve Kültür Merkezi dışında takip ettiği çalışmaların da olduğunu hatırlatan Argan, “Ünye liman projesini ciddi anlamada takip ettiğini, netice itibariyle Ünye’de konteynır limanın da olacağını, ayrıca kuzey-güney yolu olarak ifade ettiği Niksar-Tokat yolunu takip edeceklerini dile getirdiler.

Önümüzde herhangi bir engel görülmüyor

Bizler 3 temel konu ile birlikte bu liman ve yol konusunda da ısrarlı takibimizi sürdüreceğiz. OSB Ünye’de 40 yıllık bir meseledir. İnşallah nokta bu konu son nokta konulur duruma geldi.  Fakülte konusunda paydaşlarımızla ilişkilerimiz çok iyi. İnşallah onu da birlikte birleştireceğiz. Önümüzde herhangi bir engel görülmüyor. Kültür Merkezimizde yıllardır olması gereken bir eksiklikti. O noktada da talimat veriliyor. Buradan anlaşılıyor ki AK Partimiz, AK  Partililer, Ünyelilerin de desteği ile bütün bu projeleri bir bir hayata geçirecek. 

Birlikte bu süreci en güzel şekilde götüreceğiz

Siyasette, bürokraside birlik ve beraberlik çok önemlidir. Birlik ve beraberlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Birlik-beraberliğin, sevginin ve saygının olduğu yerde böyle hizmetlerin gelmesinin yolu açılıyor. Biz bu dönem Ordu ilimizde, ilçemizde güzel bir ahengi yakalaşmış durumdayız. Teşkilatlarımızla, Büyükşehir ve Ünye Belediyemizle, siyasetçilerimizle uyum içerisinde yaşamanın hazzını yaşıyoruz. İnşallah hep birlikte bu süreci en güzel şekilde götürürüz, Ünye'ye ve ilimize layık ne varsa onu da halkımızın hizmetine sunarız 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünyede, umutlar, yeniden, tazelendi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler