HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
5 Aralık 2019 Perşembe Saat: 19:31

Muhtar Kemal Özdemir 8 ayı değerlendirdi

31 Mart 2019'da Burunucu Mahalle muhtarlığı görevine seçilen Kemal Özdemir ve azaları ile göreve geldikleri 8 ay içerisinde mahalleye kazandırdıkları hizmetlerle ilgili açıklama yaptı.
Muhtar Kemal Özdemir 8 ayı değerlendirdi

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Burunucu Mahalle muhtarlığı görevine seçilen Kemal Özdemir ve azaları yaptığı açıklama ile göreve geldikleri 8 ay içerisinde mahalleye kazandırdıkları hizmetlerle ilgili açıklama yaptı.

8 Aylık süreçte mahalleye doğalgaz geldiğini, bir aile sağlığı merkezi kazandırıldığını, mezarlık ve camilerin bakım ve onarımlarının yapıldığını, dikiş nakış kursu gibi çeşitli kursların açıldığını ifade eden Özdemir, Mahallenin Nuri Bey Caddesine Pazar yeri kurulması için ve Tilla Çay Bahçesi ile Hasan Baba Mevkii arasında mesire alanı yapılması için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Kendisinin doğma büyüme Burunucu Mahallesi çocuğu olduğunu, rahmetli babasının da doğma büyüme Burunucu Mahallesi’nde olduğunu ifade eden Kemal Özdemir, “Mahallemizde 1465 hane ve 3050 seçmen var. Arkadaşlarımızla birlikte projelerimizi hazırladık. Seçildikten sonra, ilk projemiz mahallemize doğalgazdı. Bunu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ünye Belediye Başkanımızın destekleri ile getirdik.”dedi. 

Sağlık Ocağı hizmete giriyor

Kendilerine en yakın aile sağlığı merkezlerinin 1400 ve 1150 metre uzaklıkta olduğunu bu yüzden mahalleye aile sağlığı merkezi kavuşturmak için kolları sıvadıklarını ve bu projede son aşamaya geldiklerini ifade eden Kemal Özdemir, “İkinci sözümüz mahallemize sağlık ocağı getirmekti. Mahallemizden aldığımız 1465 ıslak imza ile Ünye ilçe Sağlık Müdürlüğü’ne gittik. Orada bizi gayet güzel karşıladılar ve bizi Ordu’ya yönlendirdiler. Ordu bizi kapıda karşıladılar. Benim sağlık ocağına ihtiyacım var, diyerek derdimizi anlattık. Bize teşekkür ettiler. Şu anda mahallemizde eski Devlet Hastanesinin bulunduğu yerin yan tarafında bir yer bulduk. Mülk sahibi de 5 yıl kira almayacağım, dedi. Ekipler bakacak eğer uygun görürlerse buraya sağlık ocağını kazandıracağız. Çok şükür bu sözümüzü de yerine getirmiş olacağız.”dedi.

300 ihtiyaç sahibine yemek

Ramazan ayında 300 ihtiyaç sahibine bir ay boyunca yemek verildiğini ifade eden Özdemir, “Cumhuriyet tarihinden bu yana mahallemizde hiçbir zaman 1 ay müddetçe 300 ihtiyaç sahibi kişiye yemek verilmemiştir. Benim muhtarlık dönemimde arkadaşlarımla birlikte biz bu yemeği verdik.”diye konuştu.

Söz verdiğim her şeyi yerine getiriyorum

Mahallelerdeki cami ve mezarlıklarda gerekli bakım ve onarımı yaptırdıklarını söyleyen Özdemir, “Camilerimizde, bakım ve onarıma ihtiyacı olan yerleri ve Çömlekçi mezarlığında bulunan iki Mübarek’in mezarlığını yaptırdık, restore ettirdik. Burunucu mahalle camisinin ilk olarak wc ve lavaboya ihtiyacı vardı. Halkımızın da katkıları ile oraya gayet lüks bir lavabo yaptırdık. Şu anda Allah’a şükürler olsun çok mutluyum. Seçmenlerime söz verdiğim her şeyi yerine getirdim. Yine mahallemizde dikiş nakış kursları açtık.”dedi.

Elektrik direklerini yer altına alacağız

Burunucu Mahallesinde hayata geçirmek istedikleri projelerle ilgili açıklama yapan Özdemir şu ifadeleri kullandı, “Mahallemizde elektrik direklerini yerin altına alacağız. Mahallemiz Nuri Bey Caddesinde Ortayılmazlar Mahallesi hududunda oraya bir Pazar yeri yapmak istiyoruz. Hayata geçirmeyi hedeflediğimiz projelerimizden en önemlisi Tilla Çay Bahçesinden, Hasan Baba mevkiine kadar sahil bandında mesire alanı yapmak. Yaklaşık 1800 ihtiyaç sahibi vatandaşımız bulunuyor. Bunlara iş-aş sağlamak için bu bölgeye ilkbahardan kış ayına kadar üstü yağmur-güneş görmeyecek şekilde ufak ufak dükkanlar yapmak. Vatandaşımız orada hem aileleri ile piknik yapacak hem de turizme büyük katkısı olacak. Bizim mahallemizde güzel el işleri, biber tuzu, hamsi tuzlaması, balık pastalyası, fındık ürününün 20 çeşidini yapacağız. Ünyeliler ve Karadenizliler buradan geçerken gıpta edecekler. Bir çok ürünün hem pazarlamasını yapacağız hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız buradan kazandığı para ile geçimini sağlayacak.”

Özdemir, “Mahallemiz adına arkadaşlarımla beraber birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için düsturu ile mahallemiz için çalışıyoruz. Gece sabaha kadar mahalleme daha güzel nasıl hizmet veririm, hangi hizmetleri vereyim diye düşünüyorum.

Arif Takıcı Bey'den Allah razı olsun

Burunucu Mahallesine bugüne kadar emeği geçen tüm muhtarlar ve azalara teşekkür eden Özdemir, “Burunucu Mahallesine Cumhuriyet tarihinden bu yana hizmet vermiş olan muhtarlar ve ihtiyar heyetlerine teşekkür ediyorum. Burayı devraldığım Arif Takıcı beyden Allah razı olsun. Mahallemize çok güzel hizmetleri oldu. Bu muhtarlık binasının yapılmasında çok emeği geçti.”dedi.

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 457 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Muhtar, Kemal, Özdemir, 8, ayı, değerlendirdi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler