HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
8 Ağustos 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
7 Aralık 2019 Cumartesi Saat: 18:47

Ünye için hizmetlerin yakın takipçisiyiz

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Organize Sanayi Bölgesi, Kültür merkezi ve Üniversite Yerleşke Alanı ile ilgili çalışmaların yakın takipçisi olduklarını söyledi.
Ünye için hizmetlerin yakın takipçisiyiz

Yapılan çalışmalar ve gelişmelerle ilgili açıklama yapan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Ünye Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili 16 tane dava dosyasının tamamının sonuçlandığını dolayısıyla 500 dönümlük Ünye Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetine geçtiğini belirterek; "İmar plan çalışmaları Bakanlığımızın onayına sunulmuş olup önümüzde alt yapı uygulama proje ihalesi ve devamında da uygulama ihalesi yapılacaktır. Daha önceden de ifade ettiğimiz üzere önümüzdeki yıl içerisinde o bölgeye Ünyeli hemşehrilerimizle beraber inşallah kazmayı vuracağız' dedi.

Kültür Merkezi için yeni bir ihale yapılmayacak

Argan, ‘Kültür Merkezi ile ilgili olarak 2018 yılında orta vadeli projelerin durdurulması neticesinde uzun bir süre hayata geçirilemedi. Diğer konularda da olduğu gibi bu konu da, Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş Bey’in himayelerinde sonuca ulaştırıldı. Bu konuyla ile ilgili yeni bir ihale yapılmayacaktır. Yatırım programına 9 milyon ödenek ayrılmış durumda. Daha önce ihaleyi alan firmaya sadece yer teslimi ile ilgili süreç beklenmektedir' dedi.

Rektörümüz üniversite yerleşkesi konusunda gayretli

Başkan Argan, üniversite ile ilgili şu açıklamalarda bulundu ;‘2018 yılında mevcut havaalanında yapılması planlanan Ünye Üniversite Yerleşkesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda 467 bin lira para geçen yıl kira bedeli olarak ödenmiş olup bu yıl da aynı şekilde yaklaşık 200 dönümlük arazi üzerine kurulması planlanan üniversite alanında 140 dönümlük alan Orman Genel Müdürlüğümüzündür. 2019 yılı kira bedeli olan 80bin lira para derneğimiz tarafından önümüzdeki pazartesi ödenecektir. Ordu Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ile en son yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na yatırım programına alınması için daha önce talepte bulunulduğunu ve aynı şekilde Ünye’de bu yerleşkenin hayata geçirilmesi için gayret sarf ettiğini görüyoruz' dedi.

Hafta içinde Ankara ziyaretimiz olacak

‘Hafta içinde bu üç temel konu ve diğer konular öncelikli olmak kaydıyla Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile Ankara gideceklerini belirten Argan, "Özellikle bu üç temel ve diğer yatırımların sonuca ulaştırılması için bizlere destek olan  her gittiğimizde bize kapılarını ardına kadar açan Genel Başkan Vekilimiz,Ünyeli hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş başta olmak üzere, Ordu Büyükşehir Belediye  Başkanımız Sayın M. Hilmi Güler’e, İl Başkanımız  Sayın Halit Tomakin’e ,Ordu Milletvekillerimiz Sayın Şenel Yediyıldız, Sayın Ergün Taşçı ve Sayın Metin Gündoğdu’ya ve aynı zamanda bizlerle beraber  yakın ve ısrarlı takiplerinden dolayı Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya ve emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum’ dedi.

Bu haber toplam 322 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, için, hizmetlerin, yakın, takipçisiyiz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler