HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
9 Aralık 2019 Pazartesi Saat: 18:37

Adıgüzel; Vali istifa etmeli

Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili yeni açıklamalar yapan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, olayda Ordu Valisi Seddar Yavuz’un sorumluluğu olduğunu savunarak istifa etmesi gerektiğini söyledi.
Adıgüzel; Vali istifa etmeli

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Ceren Özdemir kızımız katledildi Bu oldukça üzücü bir durum. Ordu huzur ikliminde bir kentti. Çok kötü dönemler geçirmesine rağmen bu tarz olayların çok fazla olmadığı bir kentti. Siyasi bir olaylardan etkilenmiş olabilir geçmişte, mezhep olaylarından etkilenmiş olabilir ama hiçbir zaman bu kadar olduğu gibi barış iklimi bozulmamış bir kenttir. Dokusu bozulmamış bir kenttir. Ancak böyle vakaların olması toplumu derinden üzmüştür. Herkes acı içirişinde Ordu'da.” dedi.

Sorularıma cevap alamadım

Olayın önlenebilme noktasında bazı eleştirileri olduğunu aktaran CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bir kere bazı sorular sordum. Ben hala bu sorulara cevap alamadım. Birincisi bu cani biliyorsunuz çocuk cinayeti girişiminden mahkum olmuş. Oldukça yüz kızartıcı suçları olan bir şahıs. Bu açık ceza evi noktasına getirilmiş. Burada mevzuatla ilgili sıkıntılar var. Biz onu devamlı dile getiriyoruz. Çocuk cinayetlerinde, kadın cinayetlerinde iyi hal indirimi gibi şeyler olmasın diye. Bizim sadece 27. dönemde 10’un üzerinde teklifimiz var. Ancak bununla ilgili iktidar kanalından bir destek görüp bu düzenlemeyi çıkaramadık.” diye konuştu.  

 Toplum neden bilgilendirilmedi?

Özgür Arduç’un 1 Aralık’ta firari duruma düştüğünü aktaran Adıgüzel, “Bir kere nereden firar ediyor. Bununla ilgili bir açıklama yok. Yani bu cezaevinden mi firar ediyor izinden dönüş yapmayarak mı firar ediyor belli değil. Yoksa biliyorsunuz bu denetimli serbestlik kapsamında açık ceza evlerinde kamu kurumlarında faydalandırma görevlendirme durumları var oradaki pozisyondan mı kaçıyor. Bununla ilgili bir açıklama bekliyoruz. Bunun resmi olarak biliniyor tabii. İkincisi bu birinde firari duruma düştükten cinayetin işlendiği üçüne kadar 2-3 gün süresince neden toplum bilgilendirilmiyor.” şeklinde konuştu.

Sosyal medya yakalattı

Özgür Arduç’un iki gün içinde pek çok yerde bulunduğunu dile getiren Adıgüzel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fotoğrafçıya gidip fotoğraf çektirmiş vesikalık. Orada eski bir kimlik bulup sahte bir kimlik üretmek istediği düşünülüyor. Biliyorsunuz vesikalık fotoğraflarda yeni kimliklere uygun çekildiği için uyduramıyor tekrar dönüyor küçültülmesini istiyor fotoğrafçıdan. Bunun böyle olmayacağını anlayınca sonra bir daha geliyor tartışıyor. Sonra fotoğrafı yırtıp atıyor gidiyor. Sonuçta orada bir tartışma ortamı var. Sonra başka esnaflara gidiyor telefon açma isteğini dile getiriyor. Başka bir otelde kaldığı söyleniyor. Orada da bir tartışmalar var. Haliyle bunlar cinayetten önceki olan hadiseler. Eğer Ordu kamuoyu bilgilendirilseydi burada böyle bir firari durum var iken bu olaylar olmayabilirdi. Avrupa’daki ülkelerde durum hep böyledir. Yani öyle bir şey olduğu zaman sosyal medya ve ilan olarak her tarafa yayılır ve yakalamasını kolaylaştırır. Hatta ilginçtir bu kişinin fotoğrafı sosyal medyaya düştükten sonra vatandaşın ilgisi ve çabasıyla bu kişi yakalanmıştır. Bir kişinin firari olarak aramızda olduğunun söylenmesi onun kaçmasını kolaylaştırmazdı. Tam tersine bu örnekte olduğu gibi kolaylaştırıcı olmuştur.”

Ordu Valisi Sorumludur

“Burada valiliğin kesinlikle bir zafiyeti var.” diyen Adıgüzel sözlerini şöyle tamamladı: “Bu işler düzgün yönetilerek emniyet onu derdest edebilseydi kızımız bugün yaşıyor olabilirdi. Burada ben emniyeti ayırıyorum. çünkü olaydan sonra onların görevi başlıyor. Burada çok hızlı bir şekilde yol aldılar. Emniyet Müdürümüz ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İldeki güvenliğin üst amiri olarak cezaevindeki kaçışışından itibaren toplumu bilgilendirmede yetki sahibi olan valiliğinin burada görevini yapmadığını, eksik yaptığını bu konudan sorumlu olması gerektiğini söylüyorum. O nedenle valiyi de istifaya davet ediyorum. Bu konuyla ilgili soru sordum bugün 3 günü hale bir cevap gelmedi.”

Ordu Olay

 

 

 

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel;, Vali, istifa, etmeli

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler