HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
30 Aralık 2019 Pazartesi Saat: 13:22

"Bu felaketi Meclis'e taşıyacağım"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İlküvez'i ziyaret ederek Ordu Büyükşehir Belediyesi çöp depolama tesis önünde eylem yapan vatandaşlara destek verdi.
"Bu felaketi Meclis'e taşıyacağım"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İlküvez'i ziyaret ederek Ordu Büyükşehir Belediyesi çöp depolama tesis önünde eylem yapan vatandaşlara destek verdi.

Yavuz Ağıralioğlu buradaki konuşmasında; "Burada dağın zirvesinde depolanan çöp tam bir felaket. Ormanı, merayı, dereyi, suyu, her şeyi tehdit ediyor. Bu felaketi en kısa zamanda Meclis'te dile getireceğiz." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in 250 bin TL maaş aldığına işaret eden Ağıralioğlu, "Güler'in 250 bin TL'lik maaşı tartışma konusu oldu. Güler, istese bu maaşıyla buraya zarar vermeyecek bir tesisi kurabilir, burayı kurtarabilir." dedi.

Bölgede insanların her seçimde iktidara yüzde 80-85 oy verdiğini belirten Ağıralioğlu, "Size bu oyu verdiler, dağ gibi arkanızda durdular. Ama siz bu insanların akasında duramadınız.” ifadelerinde bulundu.

Bir dizi program için Ordu’ya gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Çaybaşı’nı ziyaret etti.  Ağıralioğlu, Çaybaşı ilçe girişinde İYİ Parti Çaybaşı ilçe başkanı Ahmet Altun, Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz ve partililer tarafından karşılandı.

Buradan İlküvez Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi çöp depolama tesisine geçen Ağıralioğlu, burada vatandaşlara seslendi.

"Tepki koyanlara solcu, örgütçü diyorsunuz. Biz sağcıyız, hadi bize de bir şey deyin"

Ağıralioğlu, “İktidardaki arkadaşlarımız çevre hassasiyetiyle cümle kuran herkese solcu diyorlar. Her bağıranın arkasında örgüt var, diyorlar. Biz ise buraya, buradaki sorunu yerinde görüp incelemeye sağcı olarak geldik, buradan bağırıyoruz. Bizim arkamızda milletimiz var. Madem siyanürle altın arayıp topraklarımızı berbat ediyorsunuz, diyenlere örgütçü diyorsunuz. Madem yaylalarımızı berbat ettiniz, içme sularımızı kirlettiniz, balık yakaladığımız ırmaklarımızı, derelerimizi, yaylarımızı kokuttunuz diyenlere solcu, örgütçü diyorsunuz, biz sağcıyız geldik bağırıyoruz. Bize de deyin bakalım, ne diyorsunuz?”dedi.

Hilmi Güler bile  maaşıyla burada zararsız bir tesis kurabilir

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in aldığı 250 bin lira maaşla bile buraya çevreye zararı olmayan bir tesis kurabileceğini işarete den Ağıralioğlu, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanının maaşı bir ara tartışma konusu oldu. İnsan buraya maaşından tesis yaptırır. Maaşını 5 yıl yeme,  yemediğin maaşınla çöp tesisini arıtacak, çevreye zarar vermeyecek hale getirme imkanın var. Büyükşehir Belediye Başkanımız tartışmaya neden olan 250 bin lira maaşını yemesin Ordu’ya hizmet etsin.”dedi.

"Bu durumu Meclis'te dillendireceğiz"

Vatandaşlara sesinizi gür bir seda ile dillendireceğiz ifadesini kullanan Ağıralioğlu, “Vatanımıza sahip çıkmak zorundayız.Vatanımızın deresine de, toprağına da, alın terine de, yaşayanına da mezarına da sahip çıkmalıyız. İnsanların yüzyıllardır emekleri ile alın terleri ile yaşadıkları bu yerleri onlar için yaşanamaz hale kimse getiremez. Bizim İzmir Milletvekilimiz Fatsalıdır. Biz bu işle ilgili hassasiyet göstereceğiz. Çöpün bu zirvelerden aşağıya akmasını ormana, meraya, içme sularına, derelere karışmaması için bağıracağız, bu vahşetin önüne geçmeye çalışacağız. Bu felaketi en kısa zamanda Meclis'e taşıyacağım. Bu sorunu Meclis'te dile getireceğiz. Sesinizi gür bir seda ile dillendireceğiz. Sesinizi, sözünüzü dilendirmeye çalışacağız.”diye konuştu.

Sorunları çözün, oyları siz alın önemli değil

Konuşmasında, dertlerinin hükümeti utandırmak olmadığına işaret eden Ağıralioğlu, “Hükümeti utandırmaya falan çalışmıyoruz.  İktidar utansın diye uğraşmıyoruz. Biz memleketi iyi idare edemiyorsunuz diye kızıyoruz Siz vatandaşın derdini çözün, oylarını da siz alın önemli değil. Dualarını da alın, sorunları çözün bizden de dua alın. Muhalefetteyiz diye hükümeti taşlamaya falan çalışmıyoruz.  Yeter ki insanları bu beladan kurtarın. Memleketimizi adam gibi yönetin oylarda sizin olsun, dualarda sizin olsun.” dedi.

Ordulular arkanızda durdu, siz Ordu'nun arkasında durmadınız

Orduluların ekseriyetle oy vererek arkasında durdukları iktidarın, Orduluların arkasında durmadığına değinen Ağıralioğlu sözlerini şöyle bitirdi; “Burayla ilgili AK Parti mebuslarına da MHP’nin mebusuna da diyeceğim ki bu iş  bize düşmez, asıl size düşer. Siz önerge verirseniz destekleyeceğiz, diyeceğim. Eğer siz karışmayın, zaten Ordu'da milletvekiliniz yok diyorsanız, biz sizin Ordu için hassasiyetlerinize destek veririz. Deriz ki siz Ordu’yu düzeltin, bizde sizin önergelerinize destek verelim. Bu konuyu onlarla istişare de ederim. Birkaç tanesini de alıp buraya getirmek isterim. İktidar milletvekillerini buraya getirmemiz lazım. Duyun buradaki insanların sesini. Bu insanlar size her seçimde yüzde 80-85 oy verdiler. Memleketi adam gibi idare edin diye size bu oyu verdiler, arkanızda durdular dağ gibi. Ama siz Ordu’nun akasında duramadınız.” 

Bu haber toplam 2.527 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bu, felaketi, Meclise, taşıyacağım

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler