HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Temmuz 2020 Salı
Fındık Fiyatı


18.00 - 19.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
12 Ocak 2020 Pazar Saat: 17:04

Maral: “Topyekün mücadeleye hazırız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye İlçe Teşkilatı olağan kongresinde mevcut Başkan İsa Maral tek listeyle girdiği seçimde güven tazeleyerek, “Topyekün mücadeleye hazırız” mesajı verdi.
Maral: “Topyekün mücadeleye hazırız”

“Eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi tamamlamak için ilçe yönetimine aday olmuştum. Bu eksikleri gidererek önümüzde ki ilk seçimde olağan gördüğümüz CHP iktidarına hazırlık yapacağız.” diyen Maral, “Bu amaçla Ünye’de birlik ve bütünlüğü sağladığımızı düşünüyorum. Partimizin bütün kırsal kesimdeki üyeleri ile şehir merkezinde ki üyeleri ile topyekun bu mücadeleye hazırız.” dedi.

CHP Ünye İlçe Teşkilatı Olağan Genel Kurul toplantısı Ünye Alyans Salonu’nda gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığına CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz seçildi. 2017-2020 yılları faaliyet raporu ve gelir gider bütçe cetveli okunarak kabul edildi.

-“İttifak yapmak zorundayız” -

Kongreye katılan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, konuşmasında 31 Mart 2019 yerel seçimlerine değinerek, “Ordu’da iki yerde aday çıkarmadık. İttifak yaptık ki; ittifak yapmak zorundayız. İttifakı 24 Haziran seçimlerinde de yaptık ve faydasını gördük. Anayasa referandumunda da yaptık. Bundan sonra da yapmak zorundayız. Aday sürecinden sonra Ünye’de Berkay Torunoğlu kardeşime ve birlikte hareket eden, sahada belki de Ordu coğrafyasında en iyi ittifak çalışmasını yürüttüğümüz değerli kardeşlerimize ve ittifak ortaklarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

-Kongrelerde ortak akıl ve yapacağımız seçimler bizi iktidara götürecek” -

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, kongre süreci yaşadıkları bu dönemin ülkenin derin ekonomik ve siyasal krizin yaşandığı bir dönem olduğunu söyledi.

“Siyasi ve ekonomik paradigmalarda kırılmaların ve büyük dönüşümlerin yaşanacağı bir dönemdeyiz.” diyen Hancıoğlu, şunları söyledi:

“Artık rant sağlamak için satılacak kamu varlıkları tükendi. Kurulan sistem halkımıza sırtını döndü, yoksulluk ve sefaletle baş başa bıraktı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında kurulan sistem devlet mekanizmasını tamamen felç etti. Bu kırılmaların da tetikleyicisi işte budur. İşte bu dönemde partimiz ve inandığımız parti programımız, hızlı bir şekilde iktidar seçeneği haline geldi. Bu nedenle tüm kongrelerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü bu kongrelerde ortak akıl ve kolektif irade ile alacağımız kararlar, yapacağımız seçimler bizi iktidara götürecektir.”

Kongrede, CHP Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP ilçe eski Başkanı Ali Yalçın, CHP Milletvekili adayı İsa Yazıcı, parti mensupları söz alarak kongreyi değerlendirdi.

Konuşmaların ardından kapalı zarf usulü seçime gidildi. 187 delegenin 140’ı oy kullanırken, 4 oy geçersiz sayıldı.

Mevcut Başkan İsa Maral’ın tek listeyle girdiği seçimde, yeniden ilçe başkanı seçilerek güven tazeledi.

-Demokrasi şöleniyle ilçe yönetim kurulu seçildi -

İlçe Başkanı İsa Maral, seçimle birlikte güven tazelediklerini, kendilerine verilen destek için teşekkür ettiklerini söyledi.

Partinin eksikleri tamamlayarak gelecek dönemde CHP iktidarına hazırlanacağını ifade eden İsa Maral, şunları söyledi:

“CHP’nin olağan kurultay sürecinde önce Ünye’de delege seçimlerimizi yaptık. Delege seçimleri çok büyük olgunluk içerisinde geçti. Seçilen delegeler bugün burada demokrasi şöleni ile ilçe yönetim kurulunu seçtiler. Biz Ünye’de bu seçimde, birlik ve beraberlikle ileriye, Türkiye’nin çağdaşlaşması yönünde ki çalışmalarını bütün hızıyla devam ettireceğiz. Eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi tamamlamak için ilçe yönetimine aday olmuştum. Bu eksikleri gidererek önümüzde ki ilk seçimde olağan gördüğümüz CHP iktidarına hazırlık yapacağız. Bu amaçla Ünye’de birlik ve bütünlüğü sağladığımızı düşünüyorum. Partimizin bütün kırsal kesimdeki üyeleri ile şehir merkezinde ki üyeleri ile topyekun bu mücadeleye hazırız.”

İsa Maral başkanlığında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Köksal Atay, Naciye Aydın, Faik Ayhan, Kanan Çakıcıoğlu, Hatun Çayır, Feridun Ereren, Kadir Eyibilen, Sunay Kaynar, Orhan Ocakbaşı, Hurşit Okumuş, Mustafa Poyraz, Taynur Sencar, Hatice Taşdemir, Mustafa Tonkal, Sefa Usta, Ayfer Yeşilova Soytürk.”

Kongreye  CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun, CHP Ordu ilçe Başkanları, İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 490 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Maral:, “Topyekün, mücadeleye, hazırız”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler