HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
19 Ocak 2020 Pazar Saat: 19:39

Cemal Enginyurt Ünye’de partililer ile buluştu

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Ünye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantı kapsamında Ünye’de partililer ile buluştu.
Cemal Enginyurt Ünye’de partililer ile buluştu

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Ünye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantı kapsamında Ünye’de partilileri ile buluştu.

Burada yaptığı konuşmasında Ünye’nin her sorunun sıkı takipçisi olduklarını belirten MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bu kapsamda ilgili bakanlıklarla görüşüyor, çalışma yapılması noktasında sözler alıyoruz” dedi.

Fındık bu yıl gülen yüzlerin gelecek senede gülmesi için çalışmalara devam edeceklerine işaret eden Enginyurt, “Böylelikle gurbetteki hemşerilerimiz akın akın geri dönecekler.” ifadelerinde bulundu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Ünye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantı kapsamında Ünye’de partililer bir araya gelerek Ünye’nin ve Ordu’nun sorunlarını konuştu.

Ünye’nin sorunlarına verdiği destek için teşekkür

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir, şunları söyledi; “Ben burada Ünye’miz ile alakalı birkaç konuya değinmek istiyorum. Sayın vekilimizin fındıkla ilgili verdiği mücadelelerden dolayı neticesini almış ve şuanda da fındık fiyatları memnuniyet verici durumdadır. Ünye OSB içinde çok mücadele verdi, onunda neticesini almış durumdayız. Ünye Kültür Merkezimizin 2020 yatırım programına alınmasında da çok büyük emekleri var. Ünye Konteyner Limanı konusunda da büyük bir mücadele veriyor ve vermeye de devam edecek. Ünye-Akkuş-Niksar bağlantı yolunu her platformda konuşarak yapılması için destek vermiştir. Ordu’nun tüm sorunlarına ilişkin mücadelesini sürdürüyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Artık Ordu her konuda gündeme geliyor

Toplantıya katılan MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, ise şunları söyledi; “Ordu’nun yürekli sesi Sn. Milletvekilimizle beraber önce Çaybaşı’na, İlküvez’e, oradan da Göksu yaylasındaki çöp alanına giderek hem olayı yerinde incelemek hem de oradaki halka destek vermek üzere geçtik. Oradan da Ünye’ye geldik, sizlerle bir aradayız. Biz sadece koltuklarda oturan değil, sadece basında çıkan birkaç kelimeyle siyaset yapan değil her daim teşkilatlarının yanında, vatandaşın yanında olan siyasetçileriz. Bu anlamda bize öncülük eden Sn. Vekilimize çok teşekkür ediyoruz.  Onunla birlikte Ordu artık TBMM’de her konuyla gündeme geliyor” dedi.

-“İlküvez’deki istişare mitinge dönüştü”-

Ünye’deki parti toplantısında konuşan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İlküvez’deki çöp sorununa ilişkin şunları söyledi; “Bugün Çaybaşı İlküvez Mahallesi’ndeki çöp yeri ile ilgili olarak vatandaşlarımızla istişare için İlküvez’e gittik. Lakin bu bir istişareden ziyade bir mitinge dönüştü. Yaklaşık beş bin kişinin katıldığı, halkımızın büyük bir teveccüh gösterdiği miting havasında bir toplantı gerçekleştirdik. Çünkü İlküvez’in çöpünün bulunduğu alan Yoğunoluk, İkizce ve Pelitliyatak, Göksu ve Çaybaşı’na zarar veriyor. İlk etapta ıslah edilmeli ama bu çöp alanı gözden geçirilmeli dedik” dedi.

-“Fındık seneye inşallah daha güzel olacak”-

Enginyurt Ünye-Akkuş yolu için ise şunları söyledi; “Fındıkla ilgili iki yıldır mücadele veriyoruz. Hamdolsun Allah’a üreticinin yüzü her zamankinden fazla güldü. Fındığımız büyük bir değer kazandı. İnşallah seneye daha güzel olacak. Gurbetteki Ordulularımız da akın akın geri gelecek.

Ünye-Akkuş yolunun sözünün aldım

Sayın Ulaştırma Bakanı’na Ünye- Akkuş yolunun akıbetini sordum ve Ünye-Akkuş yolunun biran önce genişletilmesi gerektiğini ifade ettim. Bunun sözünü verdi. Ünye-Akkuş yolu genişletilecek, bu bir mecburiyet.Çünkü Ünye-Akkuş yolu genişletilmek ve güzelleştirilmek zorunda. Aksi takdirde İnkur, Tekkiraz ve Yenikent gibi yerleşim alanları ve çevresi bu yolu kullanıyor. Yol başka bir güzergahtan geçtiğinde bu beldelerde yaşayan 20 bine yakın insanı göçe mahkum ederiz. Bunu anlattım, sağ olsunlar dikkate aldılar. İnşallah gerçekleşecek” dedi.

-“Nüfusu ve potansiyel yapısıyla Ünye’ye OSB şart”-

Enginyurt; “Ünye OSB ile ilgili olarak hep şunu söyledim. Fatsa ve Altınordu’nun hiç olmazsa birer organize sanayisi var. Oralarda ikinci için mücadele ediyoruz. Ama Ünye’nin hiç OSB’si yok. Ünye bu eksikliği asla hak etmiyor. Nüfusu ve potansiyel yapısıyla Ünye’ye OSB şart dedim. 120 milyona stat yaptınız. Yaptığınız stadında bir hayrını göremedik, bitmesi için hala 40 milyon gerekiyor. Ama Ünye, Fatsa, Altnordu OSB’ye sahip çıkıp hayata geçirseydiniz 20 bin kişi çalışacaktı, dedim. Sanayi Bakanı sağ olsun bunu dikkate aldı. Ünye ve Altınordu’ya para çıkarttı. Ama ne acı ki Fatsa’ya çıkartmadı. Böyle olmaz” dedi.

Ordu Üniversitesi Altınordu’dan ibaret değil demeliyiz

Ordu Üniversitesi’nin Altınordu’dan ibaret olmadığına dikkat çeken Enginyurt, sözlerine şöyle devam etti; “Ben hep şunu derim. Benim ilçem Altınordu’dur. Ama Ordu, Altınordu’dan ibaret değildir. Ordu 19 ilçeden ibarettir. Hiç kimse Ünye, Fatsa, Altınordu ayrımı yapmamalı, yapmayacak ve yaptırmayacağız. Üniversite Altınordu’ya fakülte açarken Ünye’yi yok sayamaz saydırmayacağız. Fatsa’yı yok sayamaz saydırmayacağız. Fatsa ve Ünye’deki STK ve siyasi partiler, belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri bir araya gelmeliyiz. Ordu Üniversitesi, Altınordu’dan ibaret değil, demeliyiz. Ünye ve Fatsa’nın fakülteye ihtiyacı var ve derhal yerine getirilmelidir. Bunun için mücadele ettik, etmeye devam ediyoruz” dedi.

Kültür Merkezi para bekliyor

Enginyurt sözlerini şöyle noktaladı; “Ünye Kültür Merkezi ihale bitmiş, her şey tamam, bir tek kazma vurulacak, ama üç yıl olmuş. Hala tek kazma vurulmamış. Bunu gündeme getirdik. Birileri arazinin üzerinde gitti, yapıyoruz, yapacağız, dedi. Dedik ki, yapılacak bir şey yok. Yapıyoruz demeniz de gerekmiyor. İhale bitmiş, her şey tamamlanmış, sadece parasını vereceksiniz müteahhit işe başlayacak. Bunun mücadelesini verdik, vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 426 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Cemal, Enginyurt, Ünye’de, partililer, ile, buluştu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler