HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Şubat 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
20 Ocak 2020 Pazartesi Saat: 12:54

“İlküvezliler kirli, katledilmiş bir doğa istemiyor”

Yaşanan çöp sorununu yerinde görmek ve vatandaşlarla istişare yapmak üzere İlküvez’e giden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’u beş bin bölge sakini karşıladı.
“İlküvezliler kirli, katledilmiş bir doğa istemiyor”

İstişare toplantısı mitinge dönüşen Enginyurt, İlküvezlilerin haklı mücadelesinin yanında olduklarını belirterek, “Buranın insanı kirli bir doğa, katledilmiş bir çevre istemiyor. Sağlık sorunu yaşamak istemiyor. Çocuklarına gelecekte güzel bir İlküvez bırakmak istiyor.” dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İlküvez’e geçerek bölgede yaşanan çöp sorununu yerinde gördü, bölge sakinlerini dinledi. Vatandaşın 24 saat nöbet tuttuğu alanda beş binin üzerinde bölge sakini tarafından karşılanan Enginyurt’un burada yapmayı düşündüğü istişare toplantısı mitinge dönüştü.

Enginyurt konuyla ilgili olarak MHP Ünye İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantı öncesi yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Kirli, katledilmiş bir doğa istenmiyor

 “Bugün Çaybaşı İlküvez Mahallesi’ndeki çöp yeri ile ilgili olarak vatandaşlarımızla istişare için İlküvez’e gittik. Lakin bu bir istişareden ziyade bir mitinge dönüştü. Yaklaşık beş bin kişinin katıldığı, halkımızın büyük bir teveccüh gösterdiği miting havasında bir toplantı gerçekleştirdik. İlküvez halkı kirli bir doğa istemiyor. Katledilmiş bir çevre istemiyor. Sağlık sorunu yaşamak istemiyor. Çocuklarına gelecekte güzel bir İlküvez bırakmak istiyor. Bu maksattan hareketle de seslerini duyurmak için yaklaşık 20 gün orada bir nöbet eylemi gerçekleştiriyorlar.

Birileri halkı çirkin siyasetine malzeme yapmak istiyor

Birileri bu insanların haklı taleplerini çirkin siyasetine malzeme yaparak halkı tahrik edip oradan nasıl rant çıkarabiliriz düşüncesiyle buralarda toplantılar yaptılar. Dertleri tıpkı Türkiye’nin meselelerinde olduğu gibi çözüm değil, tıpkı Türkiye’nin hassas meselelerinde oldu gibi İlküvez’de çözüm istemiyorlar. Nasıl iktidara zarar verebiliriz, nasıl burada Cumhur İttifakı’na zarar verebiliriz, nasıl buradan oy devşirebiliriz derdindeler.

Biz oraya samimi düşüncelerimizle gittik

Ama biz bugün oraya samimi düşüncelerimizle gittik. Bir oy kaygımız veya hesabımız yok. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Çaybaşı belediye başkanımızla görüşerek gittik. Biz istiyoruz ki bu yöre insanının sorununa çözüz üretilsin. Yazın, kışın İlküvez’in içerisinden geçen kamyonlar pis sularını akıtıyor. Çaybaşı ve İlküvez pis koku ve sivrisinekten geçilmiyor. Buna tedbir istedik.

Çöp suları derelere akıyor

Burada çöpten akan sular dereleri mahvetmiş. Çöpten uçan poşetler ağaçların üzerinde yuva yapmış. Bunlar bu yöre halkının hak ettiği şeyler değil dedik. Çözüm istediğimizi ifade ettik. Büyükşehir belediye başkanımız bir ay evvel İkizce’de yaptığımız toplantıda ben bu işi düzelteceğim diyerek söz verdi ve dün akşam sözünü yerine getirdiğini ifade etti. Artık çöp kamyonlarından pis su sızmayacak. Ama bu kesinlikle yeterli değil. Çünkü İlküvez’in çöpünün bulunduğu alan Yoğunoluk, İkizce ve Pelitliyatak, Göksu ve Çaybaşı’na zarar veriyor. İlk etapta ıslah edilmeli ama bu çöp alanı gözden geçirilmeli dedik” dedi.

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler