HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
20 Ocak 2020 Pazartesi Saat: 20:14

Argan: Ankara’daki işlerimizi gözden geçirdik

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya giden AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan yaptığı basın açıklaması ile ziyaret ve temaslarını değerlendirdi.
Argan: Ankara’daki işlerimizi gözden geçirdik

Argan açıklamasında OSB ile ilgili Mart ayı sonunda altyapı ihalesine çıkılacağını, fakülte alanı ile ilgili binayı yapacak paydaşlar ile Ordu Üniversitesi Rektörünü bir araya getirerek karşılıklı sözleşme imzalanacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya gitti.

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan yaptıkları Ankara ziyaretini değerlendirerek kamuoyuna bilgi verdi.

Numan Kurtulmuş’a brifing

Ankara ziyaretini değerlendiren Argan, “Ankara ziyaretimizde ilk olarak Cumhurbaşkanımızın himayelerinde akıllı şehirler ve belediyeler kongresine katıldık. Kongrenin ardından geçtiğimiz günlerde teyzesi vefat eden Genel Başkanvekilimiz hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Bey’e taziye ziyaretinde bulunduk. Ünye’ye olan özlemi ve ilgisini bizlere belirtti. Kendisi bize bir isteğimizin olup olmadığını sorduğunda kendisine brifing verdik.”dedi.

Ünye Kalesi 3. Etap çalışmasını takip ettik

Ünye Kalesi 3 etap çalışması, sokak sağlıklaştırma ve restorasyon ile UNESCO ile ilgili konularda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda görüşmeler yaptıklarını belirten Argan, “ Ordu Milletvekilimiz Ergün Taşçı Beyin refakâtıyla Kültür Turizm Bakanlığımıza ziyaretlerde bulunduk. İlk olarak Ünye Kalesinin 3. Etap çalışmalarının ne aşamaya geldiği, burada yapılması gerekenlerle ilgili fikir alışverişi devamında Ünye Belediyemizin üzerinde titizlikle durduğu UNESCO çalışmaları ile ilgili geldiğimiz nokta ve yatırımla ilgili planlananlar, ardından Belediye Başkanımızın üzerinde titizlikle durduğu belirli alanlarda sokak sağlıklaştırılması ve restorasyon çalışmalarının takibini yaptık. Birçok genel müdürlükle görüştük. İnşallah burada ciddi bir mesafe kat etmiş olacağız.”dedi.

Kültür Merkezi bu yıl içinde yapılacak

Şubat ayında Kültür Merkezinin yapımı ile ilgili tarih vereceklerini ifade eden Argan, “Ziyaretlerimizde Kültür Merkezi’ni gündeme getirdik. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alparslan ile en son yaptığımız görüşmede bu yıl içerisinde Türkiye’de 2 tane kültür merkezinin yapılacağını, bir tanesinin de Ünye olacağını söyledi. Yatırıma alındı. İnşallah Şubat ayı içerisinde Kültür Merkezinin ne zaman yapılacağına ilişkin gün vereceğiz.”diye konuştu.

Mart ayında OSB alt yapı ihalesi yapılacak

OSB ile ilgili Mart ayının sonunda alt yapı ihalesine çıkılacağını söyleyen Argan şu ifadeleri kullandı, “OSB Genel Müdürümüz Ramazan Yıldırım ile görüşme yaptık. Ünye OSB’de imar çalışmaları yapıldı. Burada şuanda alt yapı projesinin yapılması ile ilgili çalışmalara başlandı. Genel Müdürümüz altyapı çalışmaları ile ilgili projesini hemen çizdirelim dedi. En son geldiğimiz noktada altyapı uygulama ihalesinin Mart ayının sonu itibariyle gerçekleşeceğini umut ediyoruz. OSB ile ilgili hiçbir engelimiz yok, bu konuda gayretli çalışmalarımız devam ediyor.”

Fakülte yapacak paydaşları Rektörle görüştüreceğiz

Ünye’ye yapılacak olan fakülte binalarını yapacak olan paydaşlarla ODÜ rektörünü bir araya getireceklerini belirten Kenan Selim Argan, “Ünye kampusunda fakülte binaları yapacak paydaşlarımızla rektörümüzü bir araya getireceğiz. Geçtiğimiz günlerde bu görüşmeyi yapacaktık. Ancak rektörümüz ve paydaşlarımızın şehir dışında olması dolayısıyla bir araya getiremedik. Ama bu hafta veya önümüzdeki hafta bunları bir araya getirerek, burada karşılıklı sözleşme yapmak suretiyle ardından Cumhurbaşkanlığı strateji geliştirme ve bütçe başkanlığı tarafından yatırıma aldıracağız.”diye konuştu.

Ünye Akkuş Niksar Yolu’nun iyileştirilerek kara yolları standartlarına getirilmesi konusunu yakından takip ettiklerini belirten Argan şu ifadeleri kullandı, “Ünye Akkuş Niksar yolu bizim öncelikli olarak yapılmasını istediğimiz ciddi projelerden. Tabi ki gönlümüz istiyor ki dere içi yolu bununla beraber yapılsın. Ama dere içi yoluna baktığımızda 22 tane viyadükün, 8 tane tünelin olduğu bir yol. Yaklaşık 3 milyarın üstünde bir maliyette söz konusu. Tabi ki burası da olsun arzusundayız. Ağır kış şartlarında buradan daha hızlı ve konforlu bir erişimi sağlamış olacağız. Ama ülkenin de içinde bulunduğu ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda mevcut Akkuş Niksar yolunun mevcut hali karayolu standartlarına getirilmesi ile ilgili durumunun projesinin hazırlanması ve yatırım programına alınması  için konunun takipçisi olacağız.”

 

Bu haber toplam 420 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler