HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Nisan 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
23 Ocak 2020 Perşembe Saat: 19:25

“Ünyeliler lafa gelince mangalda kül bırakmazlar”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Ünyeliler lafa gelince mangalda kül bırakmazlar. Dünya ile Ünye’yi tartmışlar Ünye 50 gram ağır gelmiş derler. Ama hak aramaya gelinde Ünyelilerin hiç hak aradığını görmedim.” dedi.
“Ünyeliler lafa gelince mangalda kül bırakmazlar”

Bir dizi program ve ziyarette bulunmak üzere Ünye’ye gelen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Trabzonsporlular Derneği ve Akkuş Tuzak Köyü ve Çevre Köyleri Kalkınma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Enginyurt, “Ünyeliler lafa gelince mangalda kül bırakmazlar. Dünya ile Ünye’yi tartmışlar Ünye 50 gram ağır gelmiş derler. Ama hak aramaya gelinde Ünyelilerin hiç hak aradığını görmedim.” dedi.

Enginyurt , “Kültür Bakanınız vardı, Başbakan Yardımcınız vardı. Benim ağabeyim değil ama birilerinin ağabeyi vardı. İhale edilmiş Kültür Merkezi hani nerde? Ben bunları gündeme getirince birileri rahatsız oluyor. Bizim ağabeyimize çatıyor, diyorlar.”diye konuştu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Trabzonsporlular Derneği ve Akkuş Tuzak Köyü ve Çevre Köyleri Kalkınma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek dernek ve Oda üyeleri ile bir araya geldi.

17 aydır 1 gün tatil yapmadım

Ziyaretlerde konuşan MHP Ordu Milletvekili Enginyurt, seçildiği günden bu yana 17 ay geçtiğini kendinin bu 17 ay içerisinde bir gün bile tatil yapmadığını, Ordulunun ve ülke meseleleri ile dertlendiğini söyledi.

İki yıldır OSB’yi gündeme getiriyorum

Ordu’yu bir bütün kabul ettiğini ve hiçbir ayrım yapmadan çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Enginyurt, “ Hiçbir siyasetçi Ünye OSB’yi gündeme getirmezken iki yıldır sürekli Ünye OSB’yi gündeme getiriyorum. Altınordu ve Fatsa’nın OSB’si var. Ama koskoca Ünye’nin OSB’si yok. Bu büyük bir ayıptır.” dedi.

Ünyeliler lafa gelince mangalda kül bırakmazlar

Ünyeliler lafa gelince mangalda kül bırakmadıklarını söyleyen Enginyurt;“Dünya ile Ünye’yi tartmışlar Ünye 50 gram ağır gelmiş, derler. Ama hak aramaya gelinde Ünyelilerin hiç hak aradığını görmedim. İlküvez’de Pazar günü 5 bin kişi toplandı. 5 bin kişi çöp için toplandı. Hak böyle aranır. Ordu’nun, Fatsa’nın Kültür Merkezi var. Ünye’nin Kültür Merkezi yok. Kültür Bakanınız vardı, Başbakan Yardımcınız vardı. Benim ağabeyim değil ama birilerinin ağabeyi vardı. Kültür Merkezi ihale edilmiş, her şey bitmiş sadece kazma vurulup başlanacak. Ama başlamadı. Bunları kim gündeme getiriyor. Cemal Enginyurt gündeme getiriyor. Ben bunları gündeme getirince birileri rahatsız oluyor. Bizim ağabeyimize çatıyor diyor. Bizim ağabeyimizden ne istiyor diyor.

Ağabeyinizle bir davam yok

Sizin ağabeyinizle arsa davam yok, kan davam yok, namus davam yok. Ben isterim ki Ünye’nin çocukları göçmesin, Çaybaşı’nın, İkizce’nin Akkuş’un çocukları göçmesin. Bu şehir canlansın istiyorum. Benim derdim bu. Bu şehrin çocukları sanatsal çalışmalar yapsın, tiyatro görsün. Bu şehrin çocukları sağa sola gitmesin Kültür Merkezi olsun istiyoruz. Ve diyoruz ki birilerinin ağabeyine; Başbakan Yardımcılığı yaptın OSB’yi çözmedin, Kültür Bakanlığı yaptın Kültür Merkezini çözmedin. Böyle diyoruz diye de; vay bizim ağabeyimizden ne istiyorsun, diyorlar. Ünye’de de sosyal medyayı kullanan 3-5 kişi var ki bu yüzden şahsıma öyle hakaretler yazıyorlar ki insan üzülüyor. Bunun neyini hak ettim diyorum kendi kendime. Ben bir şey demedim ki Ünye’nin Kültür Merkezi neden yok, dedim. Ünye Akkuş yolu niye yapılmıyor dedim.” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1.652 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler