HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Eylül 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
12 Şubat 2020 Çarşamba Saat: 20:11

Ünye, ÖNEM’de buluştu

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un himayesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında Ordu’da başlatılan Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi’nden 2 bin 868 öğrenci yararlandığı açıklandı.
Ünye, ÖNEM’de buluştu

Projenin 3. dönemi kapsamında Ünye’de Kaymakam Hüseyin Güney başkanlığında düzenlenen toplantıda, Ünye’nin dinamikleri bir araya gelerek projede yapılması gereken yol haritasını çizdi. 

Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Eğitim toplumu ilgilendiren, mesafe alınması hedeflerin gerçekleştirilmesi için toplumun tüm kesimlerinin ortak çabası, işbirliği ve gayretiyle hedeflere ulaşılması gereken bir faaliyettir. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığının temel eğitim stratejisinde ‘değerler eğitimi’ artık en az akademik başarı kadar önem taşımaktadır. Yine kültürel, sanatsal, sportif, sosyal faaliyetlerde aynı şekilde önem taşımaktadır.” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Kaymakamımızın başkanlığında, şehrin dinamikleri ile STK’larıyla bu şehirde dezavantajlı olan riskli guruplara, sevgi ve şefkat yoksunu olan çocuklarımıza daha fazla katkı sunabiliriz diye bir araya geldik. Bizlerde buna nasıl dokunabiliriz noktasında hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirme gayreti içerisinde olacağız” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “ÖNEM projesinde gerçekleştirilecek 15 faaliyet ile bu çocuklarımız var olan durumları tespit edildikten sonra faaliyetler kapsamında yapılacak etkinliklerle yetenekleri ortaya çıkarılacak, sevgi şefkat eksiliği tamamlanacak, topluma tekrar kazandırılacak ve bizim bu alanda yaşadığımız sorunları sonlandıracağız.” diye konuştu.

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un himayesinde yürütülen Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda Kaymakam Ümit Hüseyin Başkanlığında gerçekleşti.

Ünye’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlar, spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, ÖNEM projesi ve projede gerçekleştirilen etkinlikler ile ilgili sunum yaptı.

-Sevgi ve şefkat ihmali-

Tokgöz, çağımızda yaşam risklerinin arttığını, bu anlamda geleceğin güvencesi gençleri korumanın oldukça güçleştiğini söyledi.

Yaşam mücadelesi içerisinde gençlere zaman ayırmakta problem yaşandığını belirten Özgür Tokgöz, “Özellikle onları sevgi ve şefkat konusunda ihmal etmekteyiz. Bunun neticesinde çocuklarımız internet dünyasında bilinçsizce savrulmakta, sosyal medyada zaman geçirmekte, yalnızlaşmakta, özellikle sokaklarda yabancı madde kullanımı konusunda olumsuz kişilerle tanışmakta ve yabancı madde kullanımına alışmaktadırlar. Bu manada ÖNEM projesi bizler için çok değerli ve önemlidir.”  dedi.

-Proje kapsamında 2 bin 868 öğrenci bulunuyor-

Ordu il genelinde 2 bin 868 öğrencinin ÖNEM projesinden yararlandığını belirten Tokgöz, şunları söyledi:

 “ÖNEM projesinde gerçekleştirilecek 15 faaliyet ile bu çocuklarımız var olan durumları tespit edildikten sonra faaliyetler kapsamında yapılacak etkinliklerle yetenekleri ortaya çıkarılacak, sevgi şefkat eksiliği tamamlanacak, topluma tekrar kazandırılacak ve bizim bu alanda yaşadığımız sorunları sonlandıracağız. Proje ilk olarak 2017-2018 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlanmıştır ve bu dönem 3. dönem olarak uygulanmaktadır. Bu proje kapsamında ilçemizde 2 bin 868 öğrencimiz bulunmaktadır. ”dedi.

-Onlarla birlikte mücadele etmeliyiz -

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Kaymakamımızın başkanlığında, şehrin dinamikleri ile STK’larıyla bu şehirde dezavantajlı olan riskli guruplara, sevgi ve şefkat yoksunu olan çocuklarımıza daha fazla katkı sunabiliriz diye bir araya geldik. Bir şehirde yaşıyorsak, o şehirde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorsak şehrin dinamiklerini de göz ardı edemeyiz. Onlarla birlikte mücadele etmeliyiz. Bizlerde buna nasıl dokunabiliriz noktasında hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirme gayreti içerisinde olacağız” dedi.

-Eğitim kendini gerçekleştirme projesidir-

Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ÖNEM projesinin önemine değinerek şunları söyledi:

“Eğitim sadece öğretmen-öğrenci arasında kurulmuş bir denklem, bir ilişki değildir. Eğitim öğretim sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın uhtesinde ve sorumluluğunda olan bir faaliyet değildir. Eğitim toplumu ilgilendiren, mesafe alınması hedeflerin gerçekleştirilmesi için elinde öğrencisi olsun olmasın toplumun tüm kesimlerinin ortak çabası, işbirliği ve gayretiyle hedeflere ulaşılması gereken bir faaliyettir. Eğitim her şeyden önce insanın kendini bilmesi, özüne dönmesi faaliyetidir. Kendini gerçekleştirme faaliyetidir. Kendini gerçekleştirme faaliyetinin özünde ise toplumu çok iyi bilmek anlamak, özünden kopmamaktadır. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığının temel eğitim stratejisinde ‘değerler eğitimi’ artık en az akademik başarı kadar önem taşımaktadır. Yine kültürel, sanatsal, sportif, sosyal faaliyetlerde aynı şekilde önem taşımaktadır.” dedi.

Programa Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Melih Aladağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve davetliler katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, ÖNEM’de, buluştu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler