HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
15 Şubat 2020 Cumartesi Saat: 12:58

LÖSEV ücretsiz çalışmalarını sürdürüyor

LÖSEV, Türkiye genelinde sayıları 40 bini aşkın lösemili çocuk ve kanser hastaları ile ailelerine ücretsiz tedavi, eğitim ve konaklama hizmetlerine devam ediyor.
LÖSEV ücretsiz çalışmalarını sürdürüyor

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak, Türkiye genelinde sayıları 40 bini aşkın lösemili çocuk ve kanser hastaları ile ailelerine  ücretsiz tedavi, eğitim ve konaklama hizmetlerine devam ediyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Bu çalışmalar kapsmaında bize maske farkındalığı yaratarak desteklerini ileten Okullardan Ünye Atatürk Anadolu Lisesi ve Ünye Anadolu Lisesi'ne seminerler gerçekleştirdi.” denildi.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Ordu’da yaptığı açıklamasında, Türkiye genelinde sayıları 40 bini aşkın lösemili çocuklarımız ve kanser hastalarımız ile ailelerine tamamen ücretsiz tedavi, eğitim ve konaklama hizmetlerimizi sürdürmeye devam etmektedir.

Bu hizmetlerin yanı sıra tüm ailelerine gıda, giysi, oyuncak, kırtasiye ürünleri, temizlik malzemeleri, ev eşyaları gibi ihtiyaç duydukları tüm ürünleri duyarlı kişi ve kuruluşların destekleri ile evlerine kadar ulaştırmaktadır.

  Alanında uzman bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak LÖSEV, kamuoyunu bilinçlendirmek, çalışmalarımızı tanıtmak ve lösemi ve kansere karşı toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla çalışmalar yürüterek yeni projeler hayata geçirmektedir.

Ünye’de seminerler gerçekleştirildi

LÖSEV İncileri Projesi kapsamında, Türkiye genelinde anaokulundan liselere kadar olan tüm eğitim kademelerinin öğrenci, öğretmen ve velilerine; LÖSEV- STK Bilinci, Lösemi ve Kanser, Sağlıklı Yaşam-Sağlıklı Beslenme ve Kanser İlişkisi ile Spor (Fiziksel Aktivite)-Doğa/Çevre ve Kanser İlişkisi konularında farkındalık yaratmak adına bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda öncesinde bize maske farkındalığı yaratarak desteklerini ileten Okullardan Ünye Atatürk Anadolu Lisesi ve Ünye Anadolu Lisesi'ne seminerler gerçekleştirdi.” denildi.

Ordu Belediyesi gelen sekreteri Coşkun Alp ve Kültür, Sanat, Turizm ve Sosyal işler Dairesi başkanı Zabit  Yön ile görüşme gerçekleştirip. Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten'e desteklerinden dolayı teşekkür sertifikalarını ileten LÖSEV Samsun irtibat ofisi personelleri dolandırıcılığa dikkat diyerek muhtarları uyararak ziyaretlerini tamamladılar. 

Bu haber toplam 425 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler