HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Şubat 2020 Cumartesi Saat: 13:22

İlküvez’de sazlı-sözlü çöp nöbeti!

İlküvez Mahallesi Göksu Mevkisi Kepçelipınar Yaylasına Büyükşehir Belediyesi’nin çöp dökmesine engel olmak üzere nöbet tutulan alanda sazlı-sözlü eğlence düzenlendi.
İlküvez’de sazlı-sözlü çöp nöbeti!

İlküvez’de yaşanan çöp sorununa çözüm bulunmasını talep eden ve düzenli depolama alanına yeni çöp dökülmesine engel olmak isteyen bölge sakinlerinin 1.5 aydan bu yana gece gündüz 24 saat ara vermeksizin tuttukları nöbet devam ediyor.

Kış şartları yıldırmadı…

Mevsimin kış olması ve bölgede ısı derecesinin sıfırın altında seyretmesine aldırış etmeyen ve her türlü zorluğa göğüs gererek nöbete devam eden bölge sakinleri nöbet yerinde düzenledikleri sazlı-sözlü eğlenceyle moral-motivasyon depoluyorlar.

14 Şubat akşamı nöbet çadırında Aşık Mustafa Çakır sazı ve sözüyle yöre sakinleriyle buluştu. Çakır, ayrıca, çadırda nöbet tutan yöre sakinleriyle zaman zaman koro halinde yöre türküleri söyledi.

Eğlence devam ediyor

Diğer taraftan 15 Şubat akşamı, İlküvez Esnaflarından Mehmet Güleç sponsorluğundabölgenin amatör sanatçıları Cezmi İnce ve Süleyman İnce’nin sazı ve sözüyle katılacağı, saat 17.00- 23.00 arasında 5 saat sürecekbir müzik programı daha gerçekleştirilecek.

Sorun çözülene kadar nöbete devam

Bölge sakinleri sorun çözülene kadar bıkmadan, usanmadan buradaki nöbete devam edeceklerini, kendilerini eğlendiren, moral-motivasyon sağlayan böyle programları da zaman zaman yapacaklarını dile getirdiler.

Bu haber toplam 1.303 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İlküvez’de, sazlı-sözlü, çöp, nöbeti!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler