HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
20 Şubat 2020 Perşembe Saat: 14:22

Mahalleler çöp nöbetinde sıraya girdi

Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi Göksu MevkisiKepçelipınar Yaylasına Büyükşehir Belediyesi’nin çöp dökmesine engel olmak üzere yaklaşık 2 aydır süren nöbet için çevre mahalle sakinleri liste yaparak nöbet sırasına girdi.
Mahalleler çöp nöbetinde sıraya girdi

Çaybaşı ilçesi İlküvezMahalles’nde yaşanan çöp sorununa çözüm bulunmasını talep eden ve düzenli depolama alanına yeni çöp dökülmesine engel olmak isteyen bölge sakinlerinin yaklaşık 2 aydır gece gündüz 24 saat ara vermeksizin tuttukları nöbet devam ediyor.

Kış şartları yıldırmadı…

Mevsimin kış olması ve bölgede ısı derecesinin sıfırın altında seyretmesine aldırış etmeyen ve her türlü zorluğa göğüs gererek nöbete devam eden bölge sakinleri nöbet akşamları için işi sıraya koydu. Bu kapsamda çöpün yarattığı tahribat ve zarar nedeniyle bölgede etkilenen mahallelerin sakinleri, liste usulü nöbet  tutmaya başladı.

17 şubat akşamı Kapılı Mahalesi’yle başlayan nöbet, 18 şubat’ta Aşıklı Çakıllı, 19 Şubat’ta Akbaba Gürcek Mahalle sakinleriyle devam etti. 20 Şubat yani bu akşam gönüllülerin tutacağı nöbet, diğer akşamlarda ise şöyle olacak:

“21 Şubat Köklük, 22 Şubat Devecik – Yenice, 23 Şubat Devecik, 24 Şubat Yoğunoluk Şenollar, 25 Şubat Taşkesiği, 26 Şubat Dereköy, 27 Şubat Yivdinlikardı Göksu mahalleleri olarak planlandı”

Yaklaşık 2 aydır süren, çoluk çocuk 7’den 77’ye her yaştan bölge halkının katılımıyla süren çöp nöbetinde son haftalarda sazlı-sözlü eğlenceyle moral-motivasyon depolanıyor. Eksi derecelerde soğukta nöbet bekleyen vatandaşlar, sazla çalınan yöre türkülerine hem oynayarak, hem de söyleyerek eşlik ediyor.

-Sorun çözülene kadar nöbete devam -

Bölge sakinleri sorun çözülene kadar bıkmadan, usanmadan buradaki nöbete devam edeceklerini belirterek, “Bölge hakkının ortak talebi çevreye zarar veren çöp tesisinin  bir an önce kapatılmasıdır”denildi. 

Bu haber toplam 718 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Mahalleler, çöp, nöbetinde, sıraya, girdi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler