HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
31 Mart 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
28 Şubat 2020 Cuma Saat: 13:39

1.Kadın Dostu Şehir etkinlikleri başlıyor

‘Kadın eli dokunsun, lezzetler hayat bulsun’ sloganıyla Ünye Kadın Eli Dokunuyordu Derneği tarafından 2-8 Mart tarihleri arasında 1. Kadın Dostu Şehir etkinlikleri düzenlenecek.
1.Kadın Dostu Şehir etkinlikleri başlıyor

Ünye Kadın Eli Dokunuyordu Derneği 2-8 Mart tarihleri arasında 1. Kadın Dostu Şehir etkinlikleri gerçekleştirecek.

1 hafta sürecek etkinliklerle ilgili açıklamalarda bulunan Kadın Eli Dokunuyordu Derneği Başkanı Esra Gerçeker şunları kaydetti,

‘Kadın eli dokunsun, lezzetler hayat bulsun’ etkinliği

Bir hafta sürecek etkinlikler kapsamında 2 Mart Pazartesi günü ‘Kadın eli dokunsun, lezzetler hayat bulsun’ sloganıyla Ünye Dönerçeşme Meydanında el emeği göz nuru lezzetler görücüye çıkacak. Etkinliklerdeki amaç, üreten, emeğiyle hayat bulmaya çalışan kadınları desteklemek, özgüven kazandırmak, aile ekonomisine katkıda bulunmaları için bir adım daha atmalarını sağlamaktır.

“u-mutsuz diyet kadınları” seminer

Yine aynı gün 15:00-17:00 saatleri arasında Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Diyetisyen Elvan Odabaşı’nın sunumu ile “u-mutsuz diyet kadınları” semineri düzenlenecek. Türkiye’de kadın bedenin her kesimde farklı algılanışı, kadın sağlığı ve beslenmesinin toplumun şekillendirilmesindeki önemi ve bir Ünyeli kadının başarı hikayesi dile getirilecek.

“Anne bebek ilişkisi ve beslenmesi” söyleşisi ve sürpriz hediyeler

3 Mart Salı günü 15:00-17:00 saatleri arasında Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda sürpriz hediyelerle “Anne bebek ilişkisi ve beslenmesi” söyleşisi gerçekleşecek. Buradaki amaç ise; annenin sağlıklı toplum yaratmada çocukları üzerindeki etkisini göz önüne alarak, doğumdan itibaren sağlıklı beslenmenin önemini vurgulamak, sağlıklı çocukların sağlıklı nesiller olarak geri döneceğini kavratmak olacaktır.

1 günlük mutluluk “sinema etkinliği”

4 Mart Çarşamba günü ‘1 Günlük Mutluluk’ sloganı kapsamında sinema etkinliği düzenlenecek. Bu etkinliğimizdeki amacımız, maddi-manevi hayat yükünden dolayı kendine vakit ayıramayan, imkanlarının el vermemesi sebebiyle kendisini, kendi gözünde dahi değerli hissedememiş kadınlara dokunabilmek, kültürel aktivitelerde yer alabilmesini sağlamak olacaktır.

“Kadına şiddet ile mücadele” semineri

5 Mart Perşembe günü 15:00 ile 17:00 saatleri arasında Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans Salonunda Psikolog Büşra Nur Kisbet tarafından “Kadına şiddet ile mücadele” konulu konferans düzenlenecek. Konferansla birlikte, Türkiye’de şiddet gören kadınların %89’u kamu kurumuna müracaat etmiyor.  Bu gerçekten hareketle kadınlara hakları konusunda farkındalık kazandırmak istiyoruz.

“1 Günlük Mutluluk Etap 2”

6 Mart Cuma günü ‘Bir Günlük Mutluluk Etap 2” sloganıyla kuaför ve butik etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlikte hayat yükünden dolayı kendine vakit ayıramayan 15 kadına kuaför ve butik hizmetleri verilecek.

UNIPORT AVM’de “Anne çocuk oyun atölyesi”

7 Mart Cumartesi günü 12:00 ile 17:00 saatleri arasında Ünye UNIPORT AVM’de “Anne çocuk oyun atölyesi” etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlikteki amaç, çocuğuyla verimli vakit geçirmeye fırsat ve imkan bulamayan kadınları bu konuda bilgilendirmek, bilinçlendirmek olacaktır.

Kadınlara özel canlı müzik ve eğlence

Yine aynı gün 17:00 ile 20:00 saatleri arasında Alyans Düğün Salonunda kadınlara özel canlı müzik ve eğlence etkinliği düzenlenecek.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ev ziyaretleri

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ise, belirli evlerdeki kadınlar ziyaret edilerek çiçek ve kutlama belgesi sunumu yapılacak. 

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 1.Kadın, Dostu, Şehir, etkinlikleri, başlıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler