HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ekim 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
4 Mart 2020 Çarşamba Saat: 12:53

İlküvez’de yaşanan çöp sorununa Eğitim İş’ten tepki…

Eğitim-İş Ünye Temsilciliği Başkanı Çağlayan Bakar, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Çaybaşı İlküvez Göksu Yaylası’na dökülen çöpe ilişkin insanların ve canlıların yaşam alanları zorla alınmak istenmektedir dedi.
İlküvez’de yaşanan çöp sorununa Eğitim İş’ten tepki…

Bir süredir gündemi meşgul eden Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Çaybaşı İlçesi İlküvez Göksu Yaylası’na dökülen çöplere ilişkin Eğitim-İş Ünye Temsilciliği Başkanı Çağlayan Bakar, yazılı açıklama yaptı. 

-“Ordu’muzun eşsiz güzellikteki bu coğrafyasını korumak ve sahip çıkmak bir insanlık görevidir”-

Çağlayan Bakar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Karadeniz’in incisi güzel Ordu’muzun eşsiz güzellikteki bu coğrafyasını korumak ve sahip çıkmak bir insanlık görevidir. Birçok canlıya ve endemik bitkiye ev sahipliği yapan oksijen deposu yaylalarımızı korumak aynı zamanda her vatanseverin görevidir. Buradaki halkta bunu yapmaktadır. Tatlı su kaynakları havzasının üzerine inşa edilen çöp tesisisin kaldırılması ve buraya layık bir yatırım yapılması tüm bölge halkının haklı talebidir.”

-“İnsanların ve canlıların yaşam alanları zorla bölge halkının elinden alınmak istenmektedir”-

İnsanların ve canlıların yaşam alanları zorla bölge halkının elinden alınmak istenmektedir diyen Bakar; “Uygunsuz depolama yapılan çöp sahası çevresinde bulunan binlerce insanın ve canlının kullandığı su kaynaklarındaki kirlilik ve bulaşıcı hastalık riski Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve ÇED raporlarıylada sahiptir. İnsanların ve canlıların yaşam alanları zorla bölge halkının elinden alınmak istenmektedir.Vatanına, bayrağına, cumhuriyetine sahip çıkan halk elbette; doğasına, suyuna, çevresine de sahip çıkacaktır. Burada her türlü zor doğa koşullarına rağmen alana çöp kamyonu girdirmeyen, eylem yapan direnen insanları kolluk kuvvetleri ile adli süreçler ile oyalamak direnişlerini kırmaya çalışmak nafiledir” dedi.

-“Doğa ve çevreyi korumak tüm yerel ve mülki amirlerin görev ve sorumluluğudur”-

Bakar, sözlerini şöyle noktaladı; “Doğa ve çevreyi korumak tüm yerel ve mülki amirlerin görev ve sorumluluğudur. Yöneticileri sorumluluk almaya ve çevreyi olumsuz etkileyen “vahşi depolama” sorununu çözmeye davet ediyoruz. Bu sorunun ortaya çıkardığı zarar ve mağduriyetlerin giderilmesini ve bunun Eğitim-İş olarak takipçisi olacağımızı buradan duyuruyoruz” dedi.  

Bu haber toplam 353 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler