HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ekim 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
10 Mart 2020 Salı Saat: 18:19

İlküvez cephesinde yeni bir şey yok!

Büyükşehir Belediyesi tarafından İlküvez’in Göksu Mahallesi Kepçeli Yaylasın’daki düzenli depolama alanına dökülen çöple ilgili olarak hala bir sonuç çıkmaması bölgedeki tansiyonu artırıyor.
İlküvez cephesinde yeni bir şey yok!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, incelemelerde bulunmak ve bölge sakinleriyle görüşmek üzere geçtiği İlküvez’de düzenlenen toplantıdan bölge sakinlerini tatmin eden bir sonuç çıkmadı.

Vali Beyin bölgeye gelmesinden, yerinde inceleme yapmasından ve halkla konuyu görüşmesinden ziyadesiyle memnun olduklarını belirten bölge sakinleri; “Ancak, buraya dökülen çöp bir an önce kaldırılsın, biz burada çöple ilgili hiçbir şey istemiyoruz’ talebimizin karşılığını maalesef göremedik. Hala beklemedeyiz, hala nöbet yerimizdeyiz” dediler.

İlküvez yaşanan çöp sorunu ile ilgili olarak hala bir çözüme ulaşılamaması çöp sahasına yeni çöp dökülmesini engellemek üzere üç aydır gece gündüz aralıksız nöbet tutan bölge sakinleri arasında endişeye yol açıyor.

Havaların ısınmaya başlaması sonrası bölgede çok daha büyük rahatsızlıklara yol açması beklenen vahşi çöp depolama alanı ile ilgili acil önlem alınması isteniyor.

Ordu Valisi Seddar Yavuz bölgede..

Ordu Valisi Seddar Yavuz, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, il müdürleri, Büyükşehir Daire Başkanlarıyla birlikte bölgeye geçti.

Vali Yavuz ve beraberindeki heyet önce Çaybaşı İlçesi’ne uğrayarak burada İlçe Kaymakamlığı ve Belediyeyi ziyaret ederek ilçenin sorunları ile ilgili görüşmeler yaptı.

Daha sonra İlküvez Göksu Mahallesi Kepçelideki tesise geçen Vali Yavuz, burayı gezerek incelemelerde bulundu. Burada bölge sakinlerinin şikayetlerini dinleyen Yavuz, konuyla ilgili olarak İlküvez’de düzenlenecek toplantıya katılmak üzere tesisin bulunduğu alandan ayrıldı.

Bölge sakinlerini dinledi

İlküvez Düğün Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı ve Çaybaşı Belediye Başkanıyla bölge sakinleriyle toplanan Ordu Valisi Seddar Yavuz, burada yaptığı konuşmasında çöp sahasındaki temizliğin yapılacağını, buranın daha düzenli hale getirilmesi için gerekli çalışmanın başlatılacağını, bunun içinde bir süreye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bölge sakinlerinin, “Burada çöp istemiyoruz, çöp tesisi istemiyoruz” çıkışları karşısında, burada vatandaşların istemediği hiçbir şeyin olmayacağını ifade eden Vali Yavuz, düzenlemenin yapılmasına ve düzenleme yapıldıktan sonrasının görülmesi gerektiğine işaret etti.

“Vali Bey’in gelmesinden ziyadesiyle memnun olduk”

Toplantı sonrası gazetemize açıklamada bulunan bölge sakinleri, “Vali Beyin bölgeye gelmesinden, yerinde inceleme yapmasından ve bizlerle konuyu görüşmesinden ziyadesiyle memnun olduk. Ancak, yapılan toplantıda bizim ta baştan beri dile getirdiğimiz, ‘Buraya dökülen çöp bir an önce kaldırılsın, biz burada çöple ilgili hiçbir şey istemiyoruz’ talebimizin karşılığını maalesef göremedik. Hala beklemedeyiz, hala nöbet yerimizdeyiz” dediler. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.201 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İlküvez, cephesinde, yeni, bir, şey, yok!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler