HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ekim 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
11 Mart 2020 Çarşamba Saat: 12:26

Çalışmaların engellenmesi konusunda taviz yok!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, bir süredir çöp sorunuyla gündeme gelen Çaybaşı’nın İlküvez Mahallesi’ne geçerek alanda incelemelerde bulundu, bölge sakinleriyle görüştü.
Çalışmaların engellenmesi konusunda taviz yok!

Vatandaşların çevre hassasiyetini anlayabildiğini belirten Vali Seddar Yavuz, katı atık bertaraf tesisinde, iyileştirme ve rehabilitasyon çalışmasının engellemesinin, çevrede halk sağlığını olumsuz etkileyecek gelişmeler meydana getirebileceğini, bundan dolayı da bölgede yaşayan insanların ve çevrenin zarar görebileceğini ifade etti. 

 Katı atık bertaraf tesisinde iyileştirme ve rehabilitasyon çalışmasının, zorunlu olarak yapılması gereken bir çalışma olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, çalışmaların engellenmesi konusunda taviz verilemeyeceğinin altını çizdi.

 Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve diğer yetkililerle birlikte Çaybaşı/İlküvez Mahallesi Göksu Mevkisinde bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisine geçerek, burada da incelemelerde bulundu.

 Vali Yavuz, incelemelerinin ardından ”Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin önünde bekleyen yöre sakinlerine hitap ederek, sorunun çözümü noktasında gayret sarf ettiklerini ifade etti. 

 Bölge sakinlerini dinledi

İlküvez Mahallesi Göksu Mevkisinde bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisinde yaptığı incelemelerinin ardından İlküvez merkezine gelen Vali SeddarYavuz, buradaki Düğün salonunda yöre sakinleriyle bir araya gelerek kendilerini dinledi.

  Bölge sakinlerine uyarıda bulundu

Sorunun çözümü noktasında görüş ve önerilerini dile getiren Vali Yavuz, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

 Vatandaşların çevre hassasiyetini anlayabildiğini belirten Vali Yavuz, yeni çöp dökümü yapılmayan katı atık bertaraf tesisinde, iyileştirme ve rehabilitasyon çalışmasının engellemesinin, havaların ısınmasıyla birlikte çevrede halk sağlığını olumsuz etkileyecek gelişmeler meydana getirebileceğini, bundan dolayı da bölgede yaşayan insanların ve çevrenin zarar görebileceğini ifade etti. 

 Engele taviz yok

Katı atık bertaraf tesisinde iyileştirme ve rehabilitasyon çalışmasının, zorunlu olarak yapılması gereken bir çalışma olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, çalışmaların engellenmesi konusunda taviz verilemeyeceğinin altını çizdi.

 Hukuk dışı yol ve yöntemlere başvurulmasın

Vatandaşların hukuk dışı yol ve yöntemlere başvurmamaları gerektiğini belirten Vali Yavuz, sorunun çözümü için iyi niyetle çaba ve gayret sarf ettiklerini, yöre sakinlerinin de bu çabaya destek vermelerini istedi.

Bu haber toplam 325 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler