HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
12 Mart 2020 Perşembe Saat: 09:46

Ünye’nin Şehitler Anıtı yapılıyor

Cumhuriyet Meydanı’nda 1995 yılında yapılan, ancak 2007 yılındaki Meydan düzenlemesi sırasında bulunduğu yerden kaldırılan Şehitler Anıtı 13 yıl aradan sonra yeniden yapılıyor.
Ünye’nin Şehitler Anıtı yapılıyor

Ünye’de, tekrar yapılması talebi sık sık dile getirilen Şehitler Anıtı ile ilgili olarak Ünye Belediyesi çalışma başlattı.

Belediyenin yanında yeni düzenlenen parkın ortasındaki kaide üzerine konulacak Şehitler Anıtı ile ilgili olarak Ünyeliler memnuniyetini belirtirken, çalışma için Belediye’ye teşekkürlerini ifade ediyorlar.

Ünye Belediyesi, Ünyelilerin çok istediği Şehitler Anıtı ile ilgili olarak çalışma başlattı. Cumhuriyet Meydanı’nda 1995 yılında yapılan, 2007 yılındaki Meydan düzenlemesi sırasında bulunduğu yerden kaldırılan Şehitler Anıtının tekrar yapılması için 13 yıldan bu yana ilgililerden talepte bulunan Ünyeliler, bu ara Belediye tarafından yapımı başlatılan Şehitler Anıtı çalışmasını heyecanla takip ediyorlar.

Belediyenin yanındaki parkın ortasındaki kaideye konulacak

Belediyenin yanında düzenlemesi yeni yapılan parkın ortasındaki kaidede çalışma yapanÜnye Belediyesi, buraya yüksekliği 3.8 metreyi bulan Şehitler Anıtını koyacak.

Şehitler Anıtı’nın yanına, Çanakkale’den bugüne şehit düşen Ünyelilerin adlarının yazıldığı bir kaide yerleştirilecek. Anıtın ışıklandırması, tepesinde ayyıldız sembollerin olduğu direklerle yapılacak. 

Mana derinliği ile dikkat çekiyor

Şehitler Anıtı, mimari model olarak yerden yükselen dört kollu meşale, meşalenin tepesinde ise ayyıldız figürlü olarak hazırlanıyor. Meşale sembollü anıt, kalıcılığını ve sürekliliğini sağlamak için döküm olarak hazırlanıyor.

Anıtın, vatan toprağının bağrında yatan şehitlerden yükselen ışığın, tepesine aldığı ayyıldızla gökyüzünün sonsuzluğuna yükseliyor görüntüsü; şehitlerimizin, ülkemizin ve devletimizin sonsuz kadar yaşaması için canlarını feda ettiklerini sembolize ediyor olmasındaki mana derinliği Şehitler Anıtı için önem arz ediyor.

Ünyeliler minnettar

Gazetemize yaptıkları açıklamada; Şehitler Anıtı’nın Ünye’de tekrar hayat bulacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Ünyeliler, “Bu anlamlı ve değerli çalışma için Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya çok teşekkür ediyoruz. Böylelikle şehrimizin, şehitlerimize olan ulvi bir görevi yerine getirilmiş olacak. Adları bu anıtta yaşayacak, bizler de o adları gördükçe ve okudukça onları yad edecek, dua edeceğiz” dediler.

Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 1.600 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye’nin, Şehitler, Anıtı, yapılıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler