HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Nisan 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
17 Mart 2020 Salı Saat: 11:42

Çanakkale, şanlı tarihimizin destanlarındandır

Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından birinin de Çanakkale Zaferi olduğuna işaret eden Ordu Valisi Seddar Yavuz, Çanakkale Zaferi; cihanı hayrette bırakan, gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır” dedi.
Çanakkale, şanlı tarihimizin destanlarındandır

Ordu Valisi Seddar Yavuz 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü bağlamında mesaj yayınladı.

 

Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de Çanakkale Zaferidir. Çanakkale Zaferi; cihanı hayrette bırakan, gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle yazılan destansı mücadelenin, Çanakkale Zaferinin 105. yıldönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

 

Türk Milleti istiklali ve istikbali için her şeyi göze alır

1071’de Malazgirt’in fethi ile başlayan Anadolu’nun İslam’la buluşması, İstanbul’un fethi ile taçlanmıştır. Kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale Zaferi ve ardından verilen Milli Mücadele, Türk Milleti’nin istiklaline, istikbaline ve mukaddes değerlerine sahip çıkma uğruna neleri göze aldığını tüm dünyaya göstermiştir.

 

Taarruza değil ölüme yürünmüştür

Dünyada eşi benzeri görülmemiş başarı elde eden Türk Askeri, Çanakkale’ye savaşmak için değil, adeta ölmek için gitmiştir. Çanakkale; askerine, ‘taarruzu değil, ölmeyi’ emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatanı ve milletinin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden binlerce şehidimizin ve gazilerimizin yanı sıra, onların yanında omuz omuza mücadele veren ninelerimizin, analarımızın, topyekûn vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın, azmin,   taktik ve dehanın zaferidir. Bu emsalsiz zafer sayesinde ve rengini şehitlerimizin al kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza dek dalgalanacaktır.

 

“Çanakkale Geçilmez”

Bizler millet olma bilinciyle, en güç koşullarda bile 'Çanakkale Geçilmez' dedirten sağlam bir bilinç ve ruhun mirasçılarıyız. Bize bırakılan bu mirasa sahip çıkarak, geleceğimize daha emin adımlarla yürüyecek, millet olma şuurumuzu her daim canlı tutacak ve yücelteceğiz.

Şehâdet mertebesi, bir mü’minin bu dünyâda ulaşabileceği en son ve en ulvî makamdır. Şehîd olmak, hakîkatte ölmek değil, bizim farkına varamadığımız bir hayat keyfiyeti içinde ebedî nîmetlere mazhar olmaktır. Bu bakımdan Allâh Teâlâ şehîd kulları hakkında “ölü” denilmemesini emretmektedir. “Allâh yolunda öldürülenlere «ölüler» demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlamazsınız.” (el-Bakara, 154)

 

Milletimizin ebediyen var olsun

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü yürekten kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakârlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Ruhları şad olsun. Milletimiz ebediyen var olsun.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 216 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler