HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
30 Mart 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
24 Mart 2020 Salı Saat: 14:26

Siyanür, çocuklarımızı ve torunlarımızı öldürecek!

ODÜ Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mehmet Aydın, Fatsa’daki siyanürlü altın arama faaliyetleri sonucu toprağın ve suyun ciddi oranda kirlendiğini belirtti.
Siyanür, çocuklarımızı ve torunlarımızı öldürecek!

İngiliz Stratex firması ve Bahar Madencilik tarafından Fatsa’nın Bahçeler mahallesinde siyanürle altın çıkaran madenin çevreye olan korkutucu etkisi bu kez laboratuvar sonuçlarıyla ortaya kondu.

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doçent Doktor Mehmet Aydın’ın başında olduğu ekip tarafından bölgeden alınan su toprak örnekleri analiz edilmesi için Kanada’ya gönderildi. Gelen sonuçlar ise Fatsa Doğa ve Çevre Derneği tarafından rapor haline getirildi. Raporda siyanür madenciliğinin kaçınılmaz bir sonucu olan ağır metal zehirlenmeleri ürperten rakamlarla ortaya konuyor. Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mehmet Aydın, bir bilim adamı olarak raporun sonuçlarında kuşku duyulan bir şey olmadığını söyledi.

Sonuçlarda şüphe yok 

Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Doçent Doktor Mehmet Aydın,“Sonuçlarımız kesindir ve tartışılmaz düzeyde güvenilirdir. Fakat yine de, bu sonuçlara güvenmeyiz diyen ve bu memlekete gerçekten katkı sunmak isteyen ve halk sağlığına, insanlığa birazcık önem veren bir kesim varsa, bu kapsamda ilgili yerel yönetimler, ilgili kurum ve kuruluşlar denetiminde çalışma tekrardan yapılabilir fakat sonuçların faklı çıkmayacağından kesinlikle emin olabilirler. Çünkü bilim yanılmaz ve bilime güvenmek gerekir. Bakın günümüzde korona virüs kapsamında dünya, bilim insanlarının gözüne bakıyor ne diyecek diye.

Bizi öldürmese de çocuklarımızı ve torunlarımızı öldürecek

Bilimsel çalışmalara saygı göstermek lazım, lütfen bu çalışmamıza kulak verin.Bu metaller insan sağlığı için zehir denecek niteliktedir ve çevre sağlığını, bitkileri, hayvanları, suları, toprakları, fındığı, balı, her şeyi kirletmektedir. Çevrenin kirlenmesi dolayısıyla bunlar insana geçmekte ve belli düzeyde insan vücudunda biriktiğinde ölüme neden olabilmektedir. Bu işin şakası yok… Çok ciddiye alınması gereken bir durum. Evet bu durum akut bir şey değil, şu an etkisini göremeyebiliriz fakat emin olun yakın gelecekte bu böyle devam ederse, bizi öldürmese de çocuklarımızı ve torunlarımızı öldürecektir” dedi.

Bu haber toplam 202 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler