HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
29 Mayıs 2018 Salı Saat: 16:07

Meclis imar itirazlarını görüştü

Ünye Belediyesi Meclisi, tamamlanan revizyon imar planlarına yapılan itirazları değerlendirmek ve görüşmek için olağanüstü toplandı.
Meclis imar itirazlarını görüştü

Ünye Belediyesi Meclisi, 2 buçuk yıllık çalışmanın ardından tamamlanan revizyon imar planına yapılan itirazları değerlendiren İmar Komisyonunun kararlarını görüşüp Ordu Büyükşehir Belediye Meclisine yetiştirmek için olağanüstü toplandı.

Olağanüstü toplantıda gündem dışı söz alan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yapılan çalışmaları değerlendirdi.

-Beton santrali kuruluyor-

Belediye bünyesine kazandırılacak olan beton santralinin imar planından dolayı geciktiğini ifade eden Başkan Çamyar, tapu işlemlerinin ardından kurulumun tamamlanacağını belirterek şunları söyledi:

“Beton santrali kurulması ile alakalı sürecimizi tamamlayıp mayıs ayının sonuna kadar kurmayı planlıyorduk. Bununla ilgili hem sözleşmemizi hem de santralin alım işlemlerini tamamladık. Ancak santralin kurulacağı alan ile ilgili plan çalışması ve revizyon imar planı çalışması geciktiği için kiralama değil de belediyenin kendi mülküne bir çalışma yapalım ve köklü şekli ile kalsın düşüncesinde olduğumuz için askı süreleri gecikmeden ve tapunun Ünye Belediyesi’ne geçişi ile alakalı bir süreç yaşıyoruz. Tapuyu alır almaz kuruluma geçeceğiz.”

-Belediyeye yurt yeri bağışı-

Belediyeye yurt yapılmak üzere arsa bağışı yapıldığını belirten Çamyar, diğer bir bağış olan huzurevi arazisi için ise projenin bitme aşamasına geldiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Ünye Belediyemize yaklaşık 6 dönümlük bir yurt yeri bağışı aldık. Tapu işlemleri tamamlandı. Tam üniversite arazimizin bitişinde olan bir yer. Geçtiğimiz günlerde ise Huzurevi ile alakalı 8 dönümlük bir tapu almıştık. Bununla ilgili projemiz bitmek üzere. Yaklaşık bir hafta içinde ise proje ihaleye çıkabilecek. Öncelikle yapımla alakalı Ticaret ve Sanayi Odamız ve Ticaret Borsamızın vermiş olduğu bir söz var.”

-“Bayramca’nın tapuları kısa süre sonra verilecek”-

Bayramca Mahallesinde yaşanan tapu sorununda sona gelindiğini söyleyen Başkan Çamyar, belediyeye devrolan tapuların kar amacı güdülmeden hak sahiplerine devredileceğini belirterek şunları söyledi:

“Bayramca 1984’den beri Ünye’nin kanayan bir yarası. Burada bizim atığımız adım haricinde hiçbir sistem orayı çözmüyor. Ünye Belediyesi orada yaklaşık 1 buçuk milyon bir rakam ödemek sureti ile 38 dönümün tapusunu Ünye Belediyesi’ne aldık. Ekiplerimiz aldığımız günden itibaren bu revizyon planı ile beraber oradaki arsa ve kat maliklerini ve binaların mevcut durumunu tespit etti. Bunun ardından kat yüksekliklerini tespit ettik. Revizyon planı ile beraber oranında planı da onaylanmış oldu. Ekipler şuanda değer tespit çalışması yapıyorlar. Buda biter bitmez imar barışı ile ilgili mevzuat onları kaçak yapılaşmadan kurtarmış olacak. Kendilerine kar amacı gütmeden, çıkan rakamı metrekare birim fiyatı olarak belirledikten sonra tebliğ edeceğiz. O rakamlar belediyeye yatırıldığında da vatandaşlarımız arsalarının tapularını almış olacaklar. Hızlı bir şekilde çalışıyoruz, kısa bir süre içerisinde tapuları vereceğiz.”

Başkan Çamyar’ın konuşmasının ardından mecliste 2’si imar 3 günden maddesi görüşülerek, kabul edildi.

Kabul edilen maddeler şu şekilde;

“-29 Mart 2018 ile 28 Nisan 2018 tarihleri arası askıya çıkartılan ve Belediye Meclisinin 8 Mayıs 2018 tarih ve 65 sayılı kararı ile incelenmek ve değerlendirmek üzere İmar Komisyonuna havale edilen 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planı ve plan açıklama raporuna yapılan 698 adet itiraza ilişkin Komisyon Raporunun görüşülmesi talebi.

- Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kıyı Koruma Yapısı (tahkimat) amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygumla imar planı değişikliği teklifi.

- İlçemiz Kırsal Mahallelerde kullanılmak üzere hazır beton ile yol yapımı ve ‘V’ kanalı yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.’den 6 milyon400 bin TL kredi kullanılması talebi.”

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Meclis, imar, itirazlarını, görüştü

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler