HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Nisan 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
25 Mart 2020 Çarşamba Saat: 14:39

Kargoculara, postacılara, kasiyerlere korona tedbiri..

Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi, kargo görevlileri, posta dağıtıcıları, kasiyerlerle ilgili aldığı kararda, bu görevlilere eldiven ve maske zorunluluğu getirdi.
Kargoculara, postacılara, kasiyerlere korona tedbiri..

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir.

Devlet, tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır. 

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi için Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi sık sık toplanmakta, bu süreçte uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarla paylaşmaktadır. 

Bu kapsamda Ordu ili Hıfzıssıhha Meclisi, 24.03.2020 tarihinde Ordu Valisi Seddar Yavuz Başkanlığı’nda toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır.

1. İnsanların birbiriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu vb işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulmasına,

2. Aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, tahsildar gibi görevlilerinin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapmasına, maske ve koruyucu eldivenlerin gün içinde en az iki (2) kez olacak şekilde değişiminin sağlanmasına, 

3. 23.03.2020 tarihli 5823 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda alınan 24.03.2020 tarihli 6 karar nolu Ordu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarından  akaryakıt istasyonlarındaki satış yerlerinin ve servis araçlarının muaf tutulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Ordu Valiliği

Bu haber toplam 247 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler