HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Haziran 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
27 Mart 2020 Cuma Saat: 15:31

“Fatsa’da mevzuata uygun madencilik yapıyoruz”

Altıntepe Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yazılı bir açıklama yaparak, Fatsa’da mevzuata uygun bir şekilde madencilik faaliyeti yaptıklarını ifade etti.
“Fatsa’da mevzuata uygun madencilik yapıyoruz”

İngiliz Stratex firması ve Bahar Madencilik tarafından Fatsa’da siyanürle altın çıkarma çalışması yapan ve son zamanlarda çevreyi kirlettikleri yönünde laboratuvar sonuçları yayınlanan Altıntepe Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yazılı bir açıklama yaparak mevzuata uygun bir şekilde madencilik faaliyeti yaptıklarını ifade etti.  

Maden şirketi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi;

Açıklama yapma zorunluluğu doğdu

“Fatsa İlçesinde mevzuata uygun şekilde madencilik faaliyeti yürüten şirketimiz çalışmaları hakkında son zamanlarda sosyal medya ve basında çıkan gerçeğe aykırı ve bilimsel dayanağı bulunmayan haberler nedeniyle kamuoyunun konuyla ilgili özgürce kanaat oluşturabilmesi için şirketimiz faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme yapma zorunluluğu doğmuştur.

Mevzuata uygun çalışıyoruz

Şirketimiz Ordu İli, Fatsa İlçesi Bahçeler Köyü civarında Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nden ruhsatlı maden sahası içindeki proje alanında çalışmaktadır. Madencilik faaliyetleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapılan değerlendirmeler üzerine verilmiş karar ve izinlere uygun olarak yapılmaktadır. Tüm faaliyetler ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli denetimi altında, mevzuata uygun biçimde sürdürülmektedir. Örneğin, sürekli denetimler kapsamında maden sahası içerisinde yer alan yeraltı suları, yüzey suları ve içme suları da dahil olmak üzere pek çok hususta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından periyodik numune alma ve ölçümler yapılmaktadır. Bunlar Bakanlıkça belirlenen farklı parametreler üzerinden analiz edilmektedir. Analizler ve sonuçlarına dair tüm veriler ilgili idarelerde kayıt altında bulunmaktadır. Yörede bugüne kadarki yaklaşık 6 yıllık madencilik faaliyetine ilişkin analiz sonuçları şirketimiz faaliyetlerinin bilimsel esaslarla ve mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmekte olduğunu göstermektedir.

En gelişmiş standartlar kapsamında çalışıyoruz

Kapalı devre çalışmakta olan tesiste kullanılan maddelerin toprağa yahut suya karışmadığı analiz sonuçlarıyla sabittir. Şirketimiz madencilik faaliyetini dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan standartlarda yürütmektedir. Ayrıca, şirketimizin madencilik faaliyeti kendi ruhsat sahası içerisinde gerçekleştirilmektedir. Yukarıda açıklanan sebeplerle, şirketimiz faaliyetlerinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dünya standartlarında, bilimsel esaslarla, çevreye uyumlu olarak ve ilgili mevzuatlara uygun şekilde yürütüleceğini, endişe duyulacak herhangi bir durumun söz konusu olmadığını, şirketimiz çalışmaları hakkında asılsız iddialarda bulunanlar hakkında gerekli hukuki süreçlerin başlatıldığını saygıdeğer kamuoyunun bilgi ve değerlendirmelerine sunarız.”

Bu haber toplam 217 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler