HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
7 Mayıs 2020 Perşembe Saat: 17:06

“Güler, yaygara dediği uyarıyla yanlıştan döndü”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Yason Burnu ile ilgili dile getirilen yanlışlığa ve tepkilere Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in ‘yaygara’ olarak ifade etmesini eleştirdi.
“Güler, yaygara dediği uyarıyla yanlıştan döndü”

Mustafa Adıgüzel, “Eğer ifadeler yaygaraysa, Hilmi Güler’in Yason Burnu’na giderek yanlışlığı bizzat görüp düzeltilmesi talimatı vermesi ne anlama geliyor? diyerek, ifadelerde çelişki olduğunu söyledi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel konuyla ilgili olarak; Perşembe’nin Yason Burnu’na giderek burada yaşanan tahribatı yerinde gözlemlemesinin ardından hemen sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler de Yason Burnu’na gitmiş, yapılanların yanlışlığını kabul etmiş ve düzeltilmesi talimatı verdiğini belirterek şunlar söyledi;

Bu bir çelişki değil mi?

“Hilmi Güler’in, Yason Burnu’nda yapılanlara itiraz eden ben dâhil çevre örgütleri ve yöre halkı, herkesi kastederek “boş yere yaygara çıkarılıyor” ifadesi var. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Hem gelip bu iş yanlış olmuş diyorsunuz ve iptal ediyorsunuz hem de itiraz edenleri yaygara çıkarmakla itham ediyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi? Hâlbuki sizin gibi tecrübeli bir siyasetçiye, “evet bu iş yanlış olmuş, tepkiler haklıymış” demek yakışırdı. Bu daha erdemli bir davranış olurdu.

“Biz dillendirmesek haberi olmayacaktı”

Kaldı ki sormak isterim Ordu merkezine sadece 30 km mesafedeki, hem de Ordu’nun hatta Karadeniz’in göz bebeği olan Yason Burnu’nda olanları biz dillendirmesek Sayın Güler’in haberi bile yoktu. Çünkü dün gelip görünce yapılan yanlışlığı ifade etti ve olanlardan haberi olmadığı ortaya çıktı.

Bu yanlışlardan ve yapılanlardan kim sorumlu?

Bir başka önemli konu da bugüne kadar yapılanlardan kimlerin sorumlu olduğudur. Öğrendiğimize göre kepçeyle açılan yolun tekrar doldurulması için buradan alınan toprağın değil başka yerden dolgu toprak getirildiği bildirildi. Bu şu demek, yörede mor anemon dâhil, yarımadaya has endemik bitki türleri var. O getirdiğiniz toprakla beraber hem oraya ait olmayan türleri nakletmiş olacaksınız. Hem de oranın doğal florasını bozup belki de birçok endemik bitki türünü yok edeceksiniz. Bugüne kadar hukuka aykırı olarak yapılanlardan kim sorumludur? Bu sorumlulara gereken ceza verilecek midir? Tüm medeni ülkelerde olduğu gibi doğaya ve tarihe zarar veren cezasını çekecek ki bir daha başkaları aynısını yapmaya cesaret edemesin.

Doğru işin yanında, yanlışın karşısında olacağız

Sayın Güler belde evleri inşaatında gösterdiği tavırla toplumdaki olumlu izlenimini Yason Burnu’nda yapılan ile yok edecekti. Sözüm ona “yaygaralar” sayesinde Yason Burnu’nu katleden Belediye Başkanı olmaktan kurtuldu. Kamuoyuna ve kendisine daha önce ifade ettiğimiz üzere biz yapılan her olumlu işin yanında, yanlışın da karşısında olmaya devam edeceğiz.Bu tavrımız, yeni gündeme gelen Orta Cami ve sahil otoparkı konularında da aynı şekilde devam edecek. Buralarda da yeni bir hataya düşmemek için tavsiyem, halkı ve STK’ları sürece dâhil eden bir karar mekanizması oluşturmasıdır.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 372 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler