HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Temmuz 2020 Salı
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
16 Mayıs 2020 Cumartesi Saat: 17:55

Berberlere günlük kayıt zorunluluğu, toplu yerlerde havalandırma yasağı

Ordu İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 15.05. 2020 tarihli toplantısında aldığı kararla berber ve kuaförlere gelen müşterilerin ve çalışanların günlük kayıtları tutulacak.
Berberlere günlük kayıt zorunluluğu, toplu yerlerde havalandırma yasağı

Alınan kararla tüm kamu kurum ve kuruluşları içerisinde toplu halde bulunulan yerlerde, toplu taşım araçları ve ticari taksilerde klima ve havalandırma cihazlarının kullanılması yasaklandı.

 

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi; “Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; berber, kuaför, güzellik salonu/merkezi vb. işyerleri, yoğunluk yaşanan cadde ve sokaklar, sahillerdeki kısıtlamalar, klima ve havalandırma cihazları ile ilgili uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür.

Buna göre;

B- İlimiz genelinde faaliyet gösteren tüm berber, kuaför, güzellik salonu/merkezi vb. 

işyerlerinde, müşteri ya da çalışan personelde Koronavirüs hastalığına rastlanması durumunda temaslı taramalarının daha hızlı ve etkin yapılabilmesi amacıyla,gerektiğinde İl Sağlık Müdürlüğü veya bağlı birimlerine verilmek üzere, işyerlerine gelen çalışanın/müşterinin İsim, Soyisim, Adres ve İrtibat bilgilerinin günlük olarak kayıt altına alınmasına ve salgın süresince kayıtların muhafaza edilmesine,

C- Tüm kamu kurum ve kuruluşları içerisinde toplu halde bulunulan yerlerde, toplu taşım araçları ve ticari taksilerde klima ve havalandırma cihazlarının kullanılmamasına;

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyetlere neden olunmamasına, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara 

uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler