HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Ocak 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
8 Haziran 2018 Cuma Saat: 17:05

ÖNEM Projesinin galası yapıldı

Ordu Valisi Seddar Yavuz, galada yaptığı konuşmada, "Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele" (ÖNEM) projesi ile her bir çocuğa sahip çıkmak ve elinden sımsıkı tutmak istediklerini söyledi.
ÖNEM Projesinin galası yapıldı

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un öncülüğünde başlatılan “Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM)” projesinin galası yapıldı.

Ordu ili genelinde öğrenim görmekte olan dezavantajlı ve risk altındaki çocukların gönüllerine dokunmak, oluşabilecek riskleri önlemek amacıyla 12 Mart 2018 tarihinde başlayan “Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM)” projesinin bu yılki bölümü, projenin 18 etkinliğinden birisi olan “ÖNEM’den Nağmeler” etkinliği ile sona erdi.

Gala programında bir konuşma gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, 30 yıldır devlete ve millete hizmet etme çabası içerisinde olduklarını belirterek, ÖNEM projesinden bahsetti.

 Proje kapsamında her bir çocuğa sahip çıkarak ellerinden tutmak istediklerinin altını çizen Vali Yavuz, özel nedenlere sahip olan çocukların sadece ailelerin değil, Türkiye’nin evlatları olduğunu söyledi.

 Vali Yavuz, sağlıklı ve mutlu bireylerden mutlu bir millet oluşacağını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben bu projeyi uygulamaya ilk defa Istanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde  başladım. Bu proje ile, her bir çocuğumuza sahip çıkmak ve elinden sımsıkı tutmak istiyoruz. Sevgi şefkat açığı mı var? Başka sıkıntısı mı var? Sorun çözme becerisi mi eksik? Dikkat dağınıklığı mı var? Her ne varsa hazırladığımız 18 tane faaliyet ve daha sonra geliştirilebilecek diğer faaliyetle beraber bu çocuklarımızın elinden sımsıkı tutmak istiyoruz. Çünkü, bu çocuklar sadece ailenin çocukları değil, aziz Türk milletinin ferdi ve evladıdır.  Dolayısıyla sağlıklı bireyler olarak onları hayata hazırlamalıyız. Unutmayalım ki, mutlu bireylerden, mutlu bir toplum, mutlu bir millet oluşturabiliriz.”

 Konuşmasının devamında gençlere seslenen Vali Seddar Yavuz, bu asrın Türk asrı olduğuna dikkat çekerek, “Hiç endişe duymayın. Ne yaparsa yapsınlar, biz bu asra damgamızı vuracağız. Yeni baştan güçlü bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Bunu yapabilmemiz için her yaşta insanımızın gözüne sevgi ile bakacak, ellerini şefkatle sıkacağız. 'Ulaşamadığımız her insan bizim için kayıptır' düşüncesinden hareketle herkesin kapısına gideceğiz. Fedakârlık yapacağız ve inşallah biz bu çağda yeniden hakkı, hukuku haykıracağız. Eminim ki, sizler bizlerden bu işi daha iyi yapacaksınız. O yüzden bu projeyi, Gaziosmanpaşa'dan sonra Uşak’ta ve Muş’ta yaptım. Allah'a hamd olsun ki, birçok kardeşimizi kötü alışkanlıklardan kurtardık. Birçok kardeşimizin sıkıntılarını giderdik, daha iyi noktalara geldiler. Bu proje, devam edecek bir projedir. İleriki süreçte hami sayısını daha fazla arttıracağız.” diye konuştu.

 Vali Seddar Yavuz, projenin yürütülmesinde Kaymakamların, Milli Eğitim Müdürlerinin, öğretmenlerin ve okul müdürlerinin son derece önemli bir çaba sarf ettiklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Yavuz, “Önümüzdeki süreçte yapacağımız şey şudur: Bu projeye destek veren her kim var ise, her birini inşallah büyük bir toplantıyla burada onure etmek istiyoruz. Hamilerimize birer belge vereceğiz inşallah. Kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, milli eğitim müdürlerimize, okul müdürlerimize, STK temsilcilerimize, iş adamlarımıza, her kim bu projede emek sarf etmişse, herkesi onure etmek istiyoruz. Bunu yapalım ki, sevgi dalga gibi büyüsün ve her bir çocuğumuza sahip çıkacak kardeşlerimiz çoğalsın. O yüzden bugünü çok önemsiyorum ve çok mutluyum. Emeği geçen bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Çok kısa süre içerisinde önemli işler başarıldı. Bu projenin sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bugüne kadar hangi özel neden ortadan kaldırıldı? Çocuğumuzun hayatında hangi değişiklikler meydana geldi? Bütün bunlar raporlanacak ve ilave faaliyet alanları tespit edilecek. Ve daha önemlisi bu proje sadece Ordu için değil, tüm  Türkiye için önemsiyorum. Onun için de bu projeyi İçişleri Bakanlığına önerdim ve tüm Türkiye’de uygulanması noktasında inşallah bir irade var. Ümit ediyorum ki, hiçbir çocuk bu ülkede sahipsiz kalmaz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, ÖNEM projesi kapsamında yürütülen ve 6 binden fazla öğrencinin yer aldığı 18 farklı faaliyet kapsamında yapılan etkinlikler sunum eşliğinde gösterildi.

 Program, “ÖNEM’den Nağmeler” etkinliği kapsamında öğrencilerin şiir okuması ve tiyatro skeci ile devam etti.

 Programın sonunda, Vali Seddar Yavuz ve protokol mensupları, ÖNEM Projesinde yer alan öğrenci, öğretmen ve okul yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen ÖNEM Projesi Galası ve “ÖNEM’den Nağmeler” etkinliğine, Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcıları Adem Öztürk, Ahmet Arık, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile projeye hamilik yapan kişiler katıldı.

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÖNEM, Projesinin, galası, yapıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler