HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Temmuz 2020 Salı
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
27 Mayıs 2020 Çarşamba Saat: 09:14

Pati Dostları Bayramı sokak hayvanları ile kutladı

Pati Dostları Ünye adlı hayvansever gurubu Ramazan Bayramını sahipsiz sokak hayvanları ile kutladılar.
Pati Dostları Bayramı sokak hayvanları ile kutladı

Ünye’de 2 yıl önce hayvansever gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu Pati Dostları Ünye adlı hayvansever gurubu Ramazan Bayramı dolayısıyla sokağa çıkma yasağının bulunduğu 4 gün boyunca besleme yaparak bayramı sokak hayvanlarını doyurdular, bayramı onlarla birlikte kutladılar. Çınarsuyuve  Akçaymevkisi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi transfer istasyonu ve besleme noktalarında ve şehrin farklı noktalarında besleme yapan pati dostları sokağa çıkma yasağının dışında da her gün besleme yaptıklarını belirttiler.

Mama ve araç desteği ile kısırlaştırma merkezi istiyoruz

Sokak hayvanlarını besleme noktasında mama, araç desteği isteyen ve Ünye’ye bir kısırlaştırma merkezi kurulması gerektiğini belirten Pati Dostları Ünye Gurubu üyesi Dilan Gamzenur Bölükbaş, “Pati Dostları Ünye gurubu olarak 4 öğrenciyiz ve her gün çöplükte 200-300’den fazla sahipsiz sokak hayvanına bakıyoruz. Her gün aksatmadan beslememizi yapıyoruz.  Ünye Akademi Sürücü Kursu da her gün bize araç desteği veriyor. Ancak yine de hem mama hem de araç desteği konusunda çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Diğer en büyük sıkıntımız ise kısırlaştırma sorunu. Ünye’ye kısırlaştırma merkezi kurulmasını talep ediyoruz. Belediyemizden vicdanen bu sorumluluğu almalarını istiyoruz.”dedi.

Düzenli besleme ekibi kurulsun

Ünye’de düzenli besleme ekibi kurulması gerektiğini vurgulayan Bölükbaş, “Biz 2 öğrenci sınava hazırlanıyoruz, diğer iki arkadaşımızda askere gideceği için besleme imkanımız ortadan kalkıyor. Ünye’de düzenli besleme ekibinin kurulmasını istiyoruz. Çevre şehirlerden her gün buraya köpekler bırakılıyor. Büyüklerden buna dur demelerini bekliyoruz”diye konuştu.

4 arkadaş 2 yıldır çöplük çocukları için mücadele ediyoruz

4 hayvansever arkadaş 2 yıldır sokak hayvanları için mücadele ettiklerini belirten SudenurArgan, “2 yıldır 4 arkadaş çöplük çocukları için mücadele ediyoruz. Bu alanda 300’den fazla hayvan var ve sayıları her geçen gün artmakta. Çünkü doğru düzgün kısırlaştırma yapılmıyor. Ünye’ye önce bir kısırlaştırma merkezi kurulmasını istiyoruz. Çünkü doğan yavrular burada telef oluyorlar ve biz burada her hafta istisnasız ölü yavru buluyoruz ve artık canımız acımaya başladı. Hepimiz 17-19 yaş arası çocuklarız ve psikolojimizde bozuluyor. Belediyemizden ricamız tedavilerini yapmaları, mama desteği sağlamaları ve kısırlaştırma merkezi kurmaları”dedi.

Akçay mevkisi karayoluna sokak hayvanları için uyarı levhası istiyorlar

Akçay mevkisine sokak hayvanları için uyarı levhası isteyen Argan “Akçay mevkisindeki sokak hayvanları karayoluna yakın olduğu için hayvanlara sürekli araç çarpmakta. Bu hem sürücülerin hem de hayvanların hayatını riske atıyor. Bunun içinde önlem alınmasını en azından uyarı tabelası konulmasını istiyoruz. Çünkü başka şehirlerden gelen insanlar burada hayvanların biriktiğini bilmiyorlar” şeklinde konuştu.

Hasta ve yaralı hayvanlar için veteriner ve kalacak yer yardımına ihtiyacımız var

Bahadır Işık ise veteriner desteğine ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak, “Buraya her geldiğimizde bir hasta veya yaralı buluyoruz. Bunları veterinere götürüyoruz ama bütçemiz yetmiyor. Hasta ve yaralıların kalacak yerleri olmadığı için ben gönlü olarak bakıyorum, evime götürüyorum. Elimizden geldiğince de sahiplendirmeye çalışıyoruz. Bize veteriner ve kalacak bir yer desteği gerekiyor” ifadesinde bulundu.

Virüs değil sevgi bulaşıcıdır

Gurup üyesi Uğurcan Geçe ise, “İnsanlar Koronavirüsün kedi ve köpeklerden bulaştığını sanıyorlar ve sahiplenmek istemiyorlar. Ancak böyle bir durum kesinlikle yok ve bunun bilimsel olarak açıklaması da var. Burada sahiplenmesi gereken sokak canlarımız var. Bunların sahiplenilmesini istiyoruz. Virüs değil sevgi bulaşıcıdır”dedi.

Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 176 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Pati, Dostları, Bayramı, sokak, hayvanları, ile, kutladı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler