HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Ocak 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
10 Haziran 2020 Çarşamba Saat: 16:16

113 milyonluk bütçe, 78 milyonda kaldı!

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “2019 yılında gelir-gider bütçemiz 113 milyon lira olarak planlanmıştı. 113 milyonluk tahmini gelir bütçemizin kesinleşen bütçesi 78 milyon 308 bin 885,29 liradır” dedi.
113 milyonluk bütçe, 78 milyonda kaldı!

Ünye Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Başkanlığında gerçekleşti.

10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, maddelerin üç tanesi imar ile ilgili olurken; görüşülen maddelerin bir tanesi  İmar Komisyonu’na havale edildi, ikisi ise kabul edildi.

2019 yılı tahmini bütçesi 113 milyon gerçekleşen 78 milyon

Gündemde görüşülen ilk maddede Ünye Belediye Başkanlığı 2019 mali yılına ait bütçe kesin hesabı Belediye meclisinde görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı 2019 tahmini bütçesinin seçimden önce hazırlandığını hatırlatarak kendilerinin bu bütçeyi uygulayan taraf olduğu belirterek şunları kaydetti, “2019 yılında gider bütçemiz 113 milyon tahmini gelir bütçesi de aynı şekilde 113 milyon lira olarak planlanmıştı.  113 milyonluk tahmini gelir bütçemizin kesinleşen bütçesi 78 milyon 308 bin 885,29 liradır.”

Ünye Belediyesi ÜNBEL’e kefil

Gündemde görüşülen maddede ÜNBEL Danışmanlık Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne özel veya kamu bankalarından 5 milyon liraya kadar kullanılacak nakit veya gayri nakit kredi kullanılmasına, kullanılacak krediye Ünye Belediyesinin kefil olması konusu görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Nisan ayında olağan üstü meclis toplantısı yapmıştık ve 5 milyonluk borçlanma ile ilgili yetki talebinde bulunmuştuk. Ancak Belediyemizin borçlarının limitinin yüksek olması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı izni ile bile borçlanma yetkisi tanımadı. O yüzden belediyemizin borçlanma imkanı olmadığından Belediyemizden ÜNBEL’e aktarmak yerine ÜNBEL’e kefil olup ÜNBEL’in ihtiyacı olan 5 milyonluk borçlanma kefilliği için yetki istiyoruz” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğünden Bilgi İşlem Müdürlüğüne 1 milyon 250 bin lira aktarıldı

Temizlik İşleri Müdürlüğü hizmet alımları harcama kaleminden Bilgi İşlem Müdürlüğünün gayrimenkul alımları ve kamulaştırması kalemine 1 milyon 250 bin lira ödenek aktarımı konusu görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili konuşan Tavlı, “Mahkeme süreci devam eden 2 tane kamulaştırma ile ilgili dava var. Bu davaların kısa zamanda sonuçlanacağı ile ilgili bilgi geldi. Bizde kendimizi ve özellikle Bilgi İşlem Müdürlüğüne bağlı olan emlak istimlak şefliği bütçesine Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden bir aktarım yapıyoruz.”dedi.

Emlak İstimlak Şefliğinin görev, yetki ve çalışma yönetmeliği Mecliste onaylandı

Gündemde görüşülen bir diğer maddede, Bilgi İşlem Müdürlüğüne bağlı Emlak İstimlak Şefliğinin görev, yetki ve çalışma yönetmeliği belediye meclisince görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Emlak İstimlak Şefliği Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün iş yoğunluğunun biraz daha az olmasıyla Plan Proje Müdürlüğü’nden alınıp Bilgi İşlem Müdürlüğüne bağlamıştık” dedi.

Hanyanı ve İnkur’daki Belediyeye ait iş yeri kiraya veriliyor

Gündemde görüşülen bir diğer maddede, mülkiyeti Ünye Belediyesine ait olan Hanyanı Mahallesi’ndeki işyeri ve İnkur  Mahallesindeki fırın vasıflı iş yerinin 3 yıldan az olmamak kaydıyla kiraya verilmesi konusu görüşülerek encümene yetki verildi.

Belediye işletmelerinde zam

Gündemde görüşülen son maddede ise İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan tesislerde 2020 yılının 2. Altı ayında uygulanacak fiyat tarifesi konusu görüşülerek karara bağlandı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Belediyesi işetmelerinde günün şartlarına göre vatandaşlarında ekonomileri düşünülerek cüzi miktarda zam yapıldığını söyledi.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 203 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 113, milyonluk, bütçe, 78, milyonda, kaldı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler