HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
11 Haziran 2020 Perşembe Saat: 16:13

“Tuncay Sonel sıra dışı Vali’dir”

Tunceli Valiliğinden Ordu Valiliğine atanan Tuncay Sonel’in sıra dışı hizmetlere imza attığını belirten Tunceli STK temsilcileri ile gazeteciler, Ordu için şans olduğunu söylediler.
“Tuncay Sonel sıra dışı Vali’dir”

Ordu Valisi olarak görev yapacak olan Tuncay Sonel’in, Tunceli’deki görev süresi içerisindeki çalışmalarını kentteki Sivil Toplu Kuruluşu (STK) temsilcileri ve gazeteciler değerlendirdi. Üç yıl boyunca Tunceli’de görev yapan Vali Sonel’in başarılı çalışmaların altına imza attığını belirten STK temsilcileri ve gazeteciler, halk tarafından sevilen bir vali olduğunu söyledi.

“Ordu’ya bütün yönüyle katkısı olacaktır”

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, Vali Sonel’in çalışkan bir kişi olduğunu ifade ederek, “Sayın Valimiz, yeni görev yapacağı Ordu’ya hayırlı olsun. Sayın Valimiz ekonomik olarak sadece Tunceli’ye değil Türkiye’ye büyük bir katkı sağladı. Turizmden ekonomiye çok güzel projeleri hayata geçirdi ve şehrin kaderini değiştirdi. Her yönüyle çok çalışkan bir valimiz. Kar kış dinlemiyor. Kuşkusuz Ordu’ya da bütün yönüyle katkısı olacaktır. Ekonomiden turizme birçok projeyi Ordu’ya da kazandıracaktır. Şimdiden tüm Ordululara hayırlı olsun” dedi.

“Makamını kullanmayan, halkla iç içe olan bir vali”

Tunceli Gazeteciler Derneği Başkanı Ferit Demir, Vali Sonel’in makamını kullanmayarak halkla iç içe olduğunu söyledi. Sonel’in görev süresi boyunca Tunceli’ye güzel hizmetler kazandırdığını belirten Demir, “Daha önce Tunceli’de görev yapan İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş Bey de Ordu’ya atanmıştı. Doğu Bey de, Tunceli’ye çok güzel hizmetler yapmış, halk tarafından sevilen bir emniyet müdürüydü. Şimdi emniyet müdürümüzden sonra Valimiz Tuncay Sonel de Ordu’ya atandı. Üç yıldır Tunceli’de görev yapıyordu. Daha çok icraatsal işlerle, yani ilin yatırımlarıyla ilgili olarak çok büyük emekler ve hizmetler verdi. Sürekli halkın içerisinde olmaya özen gösteriyor. Makamından ziyade halka vakit geçirmeyi seven bir vali. En ücra noktalardaki insanlara ulaşmayı hep ön planda tutan bir çalışma prensibine sahip. Ben bu ilin valisiyim, her istediğimi yaparım mantığını gütmeyip, sorunlara çözüm arayan valiydi. Görev süreci boyunca Tunceli’ye güzel hizmetler kazandırdı. Umuyorum ki Ordu’da da güzel işler yapacaktır. Ordu’ya da yeni hizmetlerin gelmesi için çalışmalar yapacaktır” diye konuştu.

“Ordu’ya seviye atlatır”

Tunceli Emek Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüsniye Karakoyun da, Vali Sonel’in çalışkan birisi olduğuna dikkat çekerek, “Valimiz yerinde duramayan birisi. Aklına sıra dışı projeler geliyor. Tunceli’de daha önce park ve bahçe yoktu. Tunceliler park ve bahçeyle Vali Sonel sayesinde kavuştu. Ordu’ya da seviye atlatacaktır” şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 690 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Tuncay, Sonel, sıra, dışı, Vali’dir”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler