HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
23 Temmuz 2020 Perşembe Saat: 18:41

Güler, ORSİAD’la buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Cumhurbaşkanımız ve hükümetle olan yakın ilişkimizin avantajını Ordu’nun lehine kullanmak istiyorum” dedi.
Güler, ORSİAD’la buluştu

10 yılda yapılabilecek çalışmaları hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Cumhurbaşkanımız ve hükümetle olan yakın ilişkimizin avantajını Ordu’nun lehine kullanmak istiyorum” dedi.

Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORSİAD) üyeleriyle bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “10 yılda yapılabilecek çalışmaları hızlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. Cumhurbaşkanımız ve hükümetle olan yakın ilişkimizin avantajını Ordu’nun lehine kullanmak istiyorum” dedi.

İlişkilerimizi Ordu’nun lehine kullanacağız”

Ordu’da yapılması planlanan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Ordu’da işsizlik ve istihdam önemli. Bu nedenle ekonominin gereği olarak bu konuya önem veriyoruz. Bu anlamda çok ciddi adımlar attık. 10 senede yapılabilecek çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bizim avantajımız hükümet ve Cumhurbaşkanımızla olan ilişkilerimizin yakın olması. Ben bu avantajı Ordumuzun lehine kullanmak istiyorum. Yapacağımız çalışmalardan birisi rüzgâr enerjisi. Zaten kalkınmanın en önemli hamlelerinden birisi de enerji. Belediyelerin kurabileceği en büyük rüzgâr tribününü Akkuş’a kuruyoruz. Bütün alt yapısını hazırladık, finansmanla ilgili imzaları atarak çalışmalara başlayacağız. İnşallah enerjimizi daha ucuz kullanacağız.  Ordu’nun her anlamda aydınlık bir şehir olmasını istiyoruz. Hayata geçireceğimiz bu çalışmayla turizm, tarım, sanayi de daha iyi olacak. Bu bakımdan enerjiye özellikle önem veriyoruz. Bunun yanı sıra sözleşmeli tarımı önemsiyoruz çünkü gıda hayatın vazgeçilmez en önemli unsuru. 19 ilçede KİPTAŞ benzeri yerleşim merkezleri kurmak istiyoruz çünküAybastı’dan Korgan’a kadar araziler,  heyelanlar nedeniyle kayıyor. İstanbul’un ikincibüyük nüfus çoğunluğunu Ordulular oluşturuyor. Orada da sizler gibi başarılı iş adamları var. Dolayısıyla her iki faktör birleşirse muhteşem bir kaynak ortaya çıkacak” dedi.

Vali Sonel “Başkan Güler Ordu için bir şans”

Başkan Güler’in Ordu için önemli bir şans olduğuna dikkat çeken Ordu Valisi Tuncay Sonel ise “Ordu olarak şanslı bir iliz çünkü uzun yıllar bakanlık yapmış, çok başarılı bir büyüğümüz, Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde onun da tam desteğini alarak birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin kalkınması adına bu çıtayı daha da yükselteceğimize canı gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

OBB

Bu haber toplam 429 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Güler, ORSİAD’la, buluştu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler