HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Eylül 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
8 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 16:39

“Kapımız ve gönlümüz sonuna kadar açık”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, kendisini ziyaret eden ORDEF yöneticilerine kapılarının ve gönüllerinin sonuna kadar sürekli açık olacağını söyledi.
“Kapımız ve gönlümüz sonuna kadar açık”

Gurbetteki Orduluların ilimizi dışarıda temsil eden gönüllü elçilerimiz olduğuna işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, kendisini ziyaret eden ORDEF yöneticilerine kapılarının ve gönüllerinin sonuna kadar sürekli açık olacağını söyledi.

Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Sabri Çelebi ve dernek yöneticileri, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti.

 Dernek yöneticilerinin ziyaretinden ve bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Güler, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 virüsünün büyükşehirlerden geriye dönüşleri hızlandırdığını söyledi.

Ordu’nun gelişme ve kalkınma potansiyelinin yüksek olduğunu dile getiren Başkan Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçede yaptıkları yatırımlar ve hayata geçirdikleri projeler ile geleceğinin parlak olduğunu kaydetti.

“Sizi burada ağırlamaktan mutluluk duyuyorum”

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak her platformda ilimizi temsil eden derneklerin yanında olduklarını söyleyen Başkan Güler, “Ordu’da sizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizler geçmişte gurbete gitmiş ve orada tabiri caizse tırnakları ile kazıyarak başarılı olmuş kıymetli iş adamı hemşehrilerimizsiniz. Sizler il dışındaki Orduluların eli, kolu ve sesi oluyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin her zaman yanında olacağız. İnanıyorum ki sizlerle kurduğumuz güçlü bağlar bizim il dışında yaşayan gurbetçilerimize ulaşmamızı kolaylaştıracak. Şunu gönül rahatlığı ile sizlere söyleyebilirim. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızda olacağız. Sizlere kapımız da, gönlümüz de sonuna kadar açık olacak. Bu vesile ile ilimizde yapmayı planladığımız veya yapacağınız her türlü yatırımı bizimle rahatlıkla paylaşabilirsiniz” dedi.

“Ordu için çalışıyoruz”

ORDEF olarak Covid-19 virüsünün başladığı ilk günden itibaren Orduluların yanında olduklarını ve dernek olarak acil durum masası oluşturduklarını belirten ORDEF Başkanı Sabri Çelebi, “İl dışında bulunan her Ordulu bizim için önemli. Onların en mutlu anında olduğumuz gibi en zor anlarında da yanında olmaya çalışıyoruz. Her daim iletişim halindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak verdiğiniz her türlü desteğe gurbette bulunan tüm hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum. Ordu’da bizlerin arkasında duran, bizlere değer veren bir başkanımızın olduğunu bilmek bizi mutlu ediyor” dedi.

ORDEF heyeti, Vali Sonel’i ziyaret etti

 

Merkezi İstanbul’da bulunan Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Sabri Çelebi ve dernek yöneticileri, Vali Tuncay Sonel’i ziyaret etti.

 

Valilik toplantı salonunda dernek yöneticileri ile bir araya gelen Vali Tuncay Sonel, kendisine yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Ordu’nun güzel bir coğrafyaya sahip olduğunun altını çizen Vali Sonel, Ordu’ya yapılan hizmetlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük katkıları olduğunu ifade etti.

Vali Sonel, Ordu’nun değerlerini ön plana çıkarmak başta olmak üzere yatırım, istihdam ve altyapısının daha iyi bir noktaya gelmesi için siyaset, iş dünyası, bürokrasi ve kamu kurumları ile birlikte güzel işlere imza atılacağını söyledi.

“Ortak Hedefimiz; Ordu”

“Ordu ailesi olarak hedef belirlersek, yapacağımız işlerin üstesinden geliriz” diyen Vali Tuncay Sonel, “Burada, özellikle iş dünyamızla, Ordu’muzun değerleriyle hakikaten güzel işler çıkacak. Bizim ortak hedefimiz Ordu. Konuşarak, istişare ederek hedefe ulaşacağız. Kaç kişiye daha iş imkânı sağlarız? Kaç çocuğumuzu daha okuturuz? Kaç yetim, öksüz evladımıza daha çok sahip çıkarız? Bunlar gibi kriterleri yükseltmemiz lazım her alanda. Bunu da yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yapılacak olan yatırımlarla Ordu’nun sadece Karadeniz Bölgesinde değil, ülke ekonomisinde de söz sahibi olacağını ifade eden Vali Tuncay Sonel sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, Ordu’ya öyle yatırımlar yapılmasını sağlayacağız ki, sadece Karadeniz Bölgesi değil, ülke ekonomisinde de söz sahibi olacak yatırımlar olacak. Gelen turistlerin burada konaklaması lazım. Denizini, yaylasını, gölünü en iyi şekilde kullanmamız lazım. Bu güzellikleri hem yurtiçi turizmine, hem de yurtdışı turizmine açmak lazım.”

“Yatırım yapacak iş insanlarımızı sırtımızda taşırız”

Ordulu iş insanlarını Ordu’ya yatırım yapmaya davet eden Vali Tuncay Sonel, iş insanlarına kapılarının açık olduğunun altını çizdi.

“Yatırım yapacak iş insanlarımızı biz sırtımızda taşırız” diyen Vali Sonel sözlerini şöyle tamamladı: “Burada gelip yatırım yapacak iş insanlarımıza kapımız açık. Gelsinler, biz onların gönlünü almasını biliriz. Burada iş yapacak, aş verecek, istihdam sağlayacak, başta Ordulu iş insanlarımızı davet ediyoruz. Onları biz sırtımızda taşırız. Önlerini açarız. Yatırım yapmaları için bize ne düşüyorsa gereğini yaparız.”

 “İstanbul’da ilimizi en iyi şekilde tanıtmaya gayret ediyoruz”

Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Sabri Çelebi ise, Vali Tuncay Sonel’e görevinde başarılar dileyerek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Sabri Çelebi, derneğin 2006 yılında İstanbul ilinde kurularak faaliyete başladığını belirterek, dernek olarak Ordu’nun tanıtımı için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Çelebi, “Ordu Dernekler Federasyonumuz, 2006 yılında İstanbul’da kuruldu. Sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi olarak hemşerilerimizin bir adım daha ileri gitmesi adına ilimizin ve hemşerilerimizi en iyi şekilde gücümüz oranında temsil etme noktasında gayretlerimiz var çalışıyoruz. Federasyonumuz kurulduğundan itibaren ilimizi temsil etmek adına Karadeniz’deki Ordu ile Türkiye’deki Ordu’yu buluşturmak adına İstanbul’da geçtiğimiz Ekim ayında 9’uncusunu düzenlediğimiz ‘Ordu Günleri’ni hayata geçirdik. 4 günlük program süresince ilimizden olan ve olmayan hemşerilerimiz olmak üzere 1 milyon civarında misafirimiz geldi. Bizler de Ordu’nun gelişmesi bakımından üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Sizlerin bu enerjisine bir nebze de olsa destek ve katkıda bulunabilirsek kendimizi mutlu addederiz” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, ziyarete gelen ORDEF heyetinde yer alanlarla tek tek tanışarak, yürüttükleri görev ve yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi aldı.

 

Enginyurt şaşırttı; “Beni Allah affetsin!”

 

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bahçeli’nin affetmesi durumunda geri döner misiniz? sorusuna verdiği cevapta, böyle bir çağrıya kapısını kapattığını belirterek; “Beni Allah affetsin” dedi.

Haber Global’da gazetecilerin sorularını cevaplandıran Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “ben sokağın sesiyim” diyerek, sesini kimsenin kesemeyeceğini, bundan sonra da bir Ordu ve Türkiye milletvekili olarak doğru bildiklerini söylemeye devam edeceğini söyledi.

“Mahallenin delisi gibi oldum”

Bugüne kadar hep MHP lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı savunduğunu ve başına bu yüzden bunların gelmesinden üzüntü duyduğunu belirten Enginyurt, şunları kaydetti;

“1 Kasım’dan sonra partide 5-10 kişi kaldık. Liderimizin yanında kenetlendik. Gittiğimiz her yerde hakarete uğradık. 8 mahkemem var. 3 milletvekili benden tazminat kazandı. Hep liderimi savundum. Karadenizli oluşum nedeniyle acımasız eleştirilerim ve çıkışlarım oldu, ileri gittim. Bunları yaparken inancım olan davamın gereğini yerine getirdiğime inanarak birçok kalp kırdım. Liderime laf söylendiğinde en acımasız muhalefeti, kavgaları ben yaptım. Her yerde kavga ettim. Öyle bir hale geldik ki mahallenin delisi olduk. Sonra herkes, ben ekonomistim, ekonomist yönümü tartışmak yerine ya bu mu işte, kavga eder, dendi, öyle anlaşıldım.

Ders çıkarttım

Pişman değilim, ders çıkarttım. Bundan sonra dedim ki hakikaten kalp kırmaya gerek yokmuş. Çünkü gördüm ki zaman içerisinde; Devlet Bahçeli ’ye, liderimize hakaret edenler, bu partiyi satıp gidenler, kemik yalamaya gidenler, MHP’nin kapısına kilit vuranlar, MHP’nin bayrağını indirenler bu partide tekrar göreve geldiler ama Cemal Enginyurt 41 yıl önce ihraç edilince üzüldüm, bundan ders çıkarttım.”

“Artık onlar yürüsün!”

Bir gazetecinin, “Meclis’te Bahçeli’ye yine bir laf söylendiğinde müdahale eder misiniz?” sorusuna ise Enginyurt; “Bahçeli benim büyüğüm, abim, çok sevdiğim lider diye kabul ettiğim, MHP’nin genel başkanıdır. Saygımda da, sevgimde de hayatımın sonuna kadar bir değişiklik olmayacaktır. Ama TBMM’de laf söylediğinde önce Erkan Akçay ve arkadaşlarının yürümesini bekleyeceğim, acaba ne yapacaklar diye izleyeceğim” cevabını verdi.

“İktidar olmak isteyen partiden adam mı atar?”

Türkiye’de iktidar olmak isteyen tek liderin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu da söyleyen Milletvekili Cemal Enginyurt, “İddiası olan sürekli adam mı atar partiden, iddiası olan sürekli adam mı dışlar. MHP zaten yüzde 11-12’lerde. Cumhur ittifakının içinde iktidar zaten. Sayın Genel Başkanın güzel bir lafı var; ‘ha 21 olmuş, ha 49. Farketmez’ diyor. Dolayısıyla beni atmış olmasının bir anlamı yok. Ama Erdoğan iktidarla ilgili düşünceleri var, mücadele ediyor.” Dedi.

“Başka partiye geçemem!”

Milletvekili Enginyurt, başta İYİ Parti olmak üzere başka bir partiye geçmeyi düşünüp düşünmediğini soran gazetecilere de şu cevabı verdi;

“Benim İYİ Parti’ye geçmem eşyanın tabiatına aykırı. Adamlara demediğimi bırakmamışım, sayın Akşener’e söylemediğim kalmamış. Nasıl bakacağım yüzüne? Ya da onlar bana nasıl iyi davranacaklar. Daha en son iki ay önce bir sürü küfür etmişim Mecliste adamlara. Dolayısı ile benim İYİ Parti’nin kapısının önünden geçmem mümkün değil.

Dedim ya İYİ Parti’ye gidemem, o kadar laf söylemişim. Gidersem omurgasızlık yapmış olurum. CHP beni alırsa ayıp eder, bu kadar laftan sonra. 41 yıldır mücadele vermişim. Teklif bile etmezler zaten.”

Enginyurt, gazeteci Hadi Özışık’ın; “Bahçeli sizi çağırsa ve affettim, dön partiye derse, ne yaparsınız?” sorusuna da; “Beni Allah affetsin” cevabını verdi.

Ordu Hayat

Bu haber toplam 235 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Kapımız, ve, gönlümüz, sonuna, kadar, açık”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler