HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Nisan 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
14 Ağustos 2020 Cuma Saat: 12:19

Ünyeliler çamlık’la ilgili duyarlılıklarını sürdürüyor

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu, Çamlık'ta eski imara dönülmesi talebinin Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşüldüğü sırada yaptığı basın açıklamasıyla Çamlığa sonuna kadar sahip çıkacakları mesajı verdi
Ünyeliler çamlık’la ilgili duyarlılıklarını sürdürüyor

13 Ağustosta toplanan Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinin gündem maddelerinden biri Çamlık'a ilişkin imar değişikliğiydi. Çamlık’ta 2017 yılında yapılan imar değişikliği yapılaşmaya açılmasının Çamlığa ve Ünye’ye büyük bir haksızlık olduğunu belirten, bu imar durumunun eskiye döndürülmesini isteyen Ünyeliler konunun Meclis gündemine  alındığını öğrenince Büyükşehir Belediyesinin önüne gelerek Çamlık’ın korunmasını istediler.

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu üyelerinin burada düzenlediği basın açıklamasına, Ordu Çevre Derneğinin yanı sıra siyasi parti ve sendika temsilcileri de katılarak destek verdi.

Platform adına açıklama yapan Kübra Aktürk, Çamlık'ın Karadeniz sahil yolunun yeşil ile mavinin arasına girdiği çirkin yapılaşmada korunabilmiş ender doğal güzelliklerden biri olduğunu hatırlattı.

Çamlık'ın Enver Yılmaz’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde bir gece vakti kesilen 20’den fazla ağaçla gündeme geldiğini anımsatan Aktürk, "Çok sayıda duyarlı insan yapılan müdahaleye tepki göstermişti. Bunun üzerine Çamlık’ta herhangi bir proje faaliyete geçirilmemiş ancak kesilen ağaçların yerine yeni fidanlarda dikilmemiştir. Anlıyoruz ki bu süreçte halkın tepkisinin yatışması beklenmiş, kesilen ağaçlar unutturulmaya çalışılmıştır. Şimdi çamlık yeni proje ya da projelerle gündemdedir" dedi.

Taleplerinin kesilen ağaçların yerine yeni fidanların dikilmesi ve Çamlık'taki ağaçların bakımının yapılması olduğunu vurgulayan Aktürk, "Biz bunun dışında oraya bir metre kare dahi beton dökülmesine razı değiliz. Mevcut projelerin detaylarını konuşmak aldatmacadır. Ünye sahilinin ve Çamlık’ın yeni bir restorana,  kafeye ve işletmeye ihtiyacı yoktur. İhtiyacımız olan Ordu’nun faunasına, florasına, ekosistemine sahip çıkmaktır. İhtiyacımız olan doğayı korumaktır" ifadelerini kullandı. 

(Ordu/EVRENSEL)

Bu haber toplam 375 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler