HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
23 Kasım 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 17:40

Adıgüzel, Çamlığı TBMM’ye taşıyacak

Çamlık’ta Ünyelilerin istedikleri dışında herhangi bir çalışma yapılmamasını takip edeceklerini belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; konuyu TBMM’ye taşıyacağını söyledi.
Adıgüzel, Çamlığı TBMM’ye taşıyacak

Çamlık’la ilgili olarak yaşanan gelişmelere CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel  de dahil oldu. Mustafa Adıgüzel Çamlığa giderek yerinde inceleme ve sonrasında da açıklamada bulundu.

 

Adıgüzel’in açıklaması şöyle; “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve imar çalışması yaptığı Ünye Çamlık'ta CHP Ünye ilçe başkanı İsa Maral ve İyi Parti Ünye belediye başkan adayı Berkay Torunoğlu ile birlikte inceleme yaptık.

 

Belirsizlik halkta endişe yaratıyor

Geçmiş dönemde AKP içindeki güç savaşlarından burası da nasibini almış. Geçmiş Büyükşehir yönetimi çok geniş bir imar imkânı tanıyan düzenleme yapmış. Simdi bir proje değişikliği yapıldığını öğrendik. Projenin ne olduğu konusunda yeterli bilgilendirme yok, halka anlatılması, siyasi partilere STK’lara yeterli bilgilendirme yapılması gerekir. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'dan bilgi aldık. Kafeterya ve kır lokantası için ayrılan 200 m2 yapılaşma dışında yapılaşma olmayacağını ve otopark da olmayacağını ifade ettiler. Yeni imar planı ile yeşil alan olarak ayrılan yerler imara kapatılıyor. Ancak 200m2 yapının bulunacağı alanın 6000 m2 icin 0.15 imar verilmiş. Bu da burada şimdi olmasa bile ilerde 900m2 kadar yapılaşma imkânı verebilir. Bu belirsizlik halkta da haklı olarak bir endişe yaratıyor. Önceki yönetim zamanındaki çok daha vahim projenin düzeltilmesi karşılığında daha azına rıza isteyen "en azından" yaklaşımı da burada istenmiyor.

 

Burada halkın talepleri şunlardır;

1-Yeni imar planında 200m2 yapı planlanan bölümde imar emsali yapıyı 200m2 sınırlayacak şekilde 0.03 oranında düzenlenmelidir.

2-Burada planlanan hizmet yapısı alanın dokusuna uygun sadece taş ve ahşap kullanılan tek katlı yapıdan ibaret olmalıdır

3- Burada ilave otopark da dâhil olmak üzere başka hiç bir yapılaşma izin verilmemeli ve tüm alan halka tamamen ücretsiz olmalıdır

4- Çamlık, Büyükşehirden Ünye Belediyesine devredilmeli, buradaki kafeterya ve kır lokantasının yapımı, işletmesi ve denetlenmesi de dahil belediye uhdesinde olmalıdır.

 

TBMM’ye taşıyacağım

Bunun netleşmesini temin için burayı TBMM 'ne bir soru önergesi ile taşıyacağım. Burada gelip sunum yapılıyor, Söylem şu; Sn. Baskan Hilmi Güler Ünye Çamlık için çok hassas. Ben de işte bu yüzden korkuyorum. Çünkü Sn.Himi Güler hangi konuda hassas ise orada bir sorun çıkıyor. Çünkü sn. başkanın çevresinde sürekli altını oyan bir ekip var, onlar da oldukça hassas iş çeviriyor arkasından. Bu yüzden buz de bu hassasiyete hassasiyet ile yaklaşmak zorunda kalıyoruz.

Burası benim ilk denize girdiğim, sahil ile ilk tanıştığım yer. Biz halka hizmet noktasında doğru yapılanı destekler yanlış olanı da uyarmak görevimiz.

 

Bisiklet yolu, birileri yol bulsun diye yapılmamalı

Yine yapılması planlanan bisiklet yolu, yapacağı tahribatı, maliyeti ve daha önceki örnekleri göz önüne alındığında bisiklet yolu olsun diye değil, birileri yolunu bulsun şeklinde olmamalıdır.

ÜNYE KENT HABER

Bu haber toplam 387 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel, Çamlığı, TBMM’ye, taşıyacak

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler