HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
21 Ağustos 2020 Cuma Saat: 12:09

Yaylalarda kentsel dönüşüm talebi..

Ayder ve Uzungöl’de uygulanacak olan Kentsel Dönüşümün Çambaşı ve Turnalık yaylarında da uygulanması isteniyor.
Yaylalarda kentsel dönüşüm talebi..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayder Yaylası ile Uzungöl’de kaçak yapılar yıkılarak kentsel dönüşüm projesi uygulanacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından gözler Çambaşı Yaylası’na çevrildi. Ordu’nun cennet köşelerinden bir tanesi olan Çambaşı ve TurnalıkYayları’nda da kentsel dönüşüm uygulanması isteniyor.

Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmaları devam eden Ayder Yaylası’nda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Hedefimiz 2022 yılının sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkarmak. Ayder’de çalışmalar yoğun ve hızlı bir şekilde devam ediyor; Uzungöl ile ilgili çalışmalar da yoğun bir şekilde devam edecek. Kaçak yapıların ötesinde bu tamamıyla işgal. Kimse kusura bakmasın bunların yıkımı mutlaka olacak” diyerek, yeni bir Ayder ortaya çıkaracaklarını ifade etti. Uzungöl de ise çalışmaların başlayacağını işaret etti.

“Çambaşı Ve Turnalık yaylalarında da kentsel dönüşüm yapılmalı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından gözler Ordu’nun 2 bin rakımlı Yaylası ile TurnalıkYaylaları’na çevrildi. Denize en yakın kayak merkezinin yer aldığı Çambaşı Yaylası, kaçak olarak inşa edilen yapılar nedeniyle yayla kimliğinden uzaklaşmaya başladı. Ordulular, kentin cennet noktaları arasında yer alan Çambaşı Yaylası ile Turnalık Yaylası’nda da kaçak yapıların yıkılarak, kentsel dönüşüm projesi uygulanmasını istiyor. Ayder ve Uzungöl kadar önemli bir konuma sahip olan yaylanın bir an önce yayla kimliğine geri dönmesi talep ediliyor.

Bu haber toplam 596 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yaylalarda, kentsel, dönüşüm, talebi..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler