HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
30 Ağustos 2020 Pazar Saat: 11:22

CHP ve ADD’den alternatif 30 Ağustos kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda CHP Ünye İlçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ünye Şube Başkanlığı alternatif kutlama yaptı.
CHP ve ADD’den alternatif 30 Ağustos kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda CHP Ünye İlçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ünye Şube Başkanlığı alternatif kutlama yaptı. Tören Kutlama kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı ve Saygı Duruşunda bulunuldu.

-“30 Ağustos 1922 günü, Türk Ulusu için çok büyük bir değer taşır”-

Törende 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ve Zafer Bayramı’na ilişkin Atatürkçü Düşünce Derneği Ünye Şube Başkanı Mustafa Kılıçarslan şunları söyledi; “Tarihimizde 30 Ağustos 1922 günü, anlam ve önemi, bakımından Türk Ulusu için, çok büyük bir değer taşır. 26 Ağustos tarihinde, Afyon/ Kocatepe’de Mustafa Kemal’in komutasında başlayan Büyük Taarruz 30 Ağustos günü Afyon Ovasında Yunan Ordusu’nun savaş meydanını kahraman ordumuza terk etmesiyle İstiklal Savaşı’nın sonuçlanmasını sağlayan bir zafer ve Anadolu insanının kanıyla yazılmış bir ulusal bağımsızlık destanıdır.”

-“Emperyalist devletler Türk Milleti’nin ve Ordusu’nun gücü önünde diz çökmüştür”-

Emperyalist devletler Türk Milleti’nin ve Türk Ordusu’nun gücü önünde diz çökmüş diyen Başkan Kılıçarslan, sözlerine şöyle devam etti; “Bu zaferden sonra ordumuz, İzmir’e doğru akmaya başlamış, Yunan ordusu kıskaca alınarak imha edilmiş, Başkumandan Trikopis esir alınmış, 1919 tarihinde Yunanlıların İzmir’i işgali ile kurmuş oldukları Küçük Anadolu Devleti fiilen son bulmuş, Türk ülke toprakları üzerinde hiçbir emperyalist emelin başarıya ulaşamayacağı kanıtlanmıştır. Emperyalist devletler Türk Milleti’nin ve Türk Ordusu’nun gücü önünde diz çökmüş, ardından Mudanya Ateşkesi, Lozan Antlaşması ve Cumhuriyet’in Kuruluşu ve Atatürk Devrimleri peş peşe gelmiştir.”

-“Bu yapıt, Türk Ulusu’nun özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır”-

Kılıçarslan, sözlerini şöyle noktaladı; “Atatürk, ünlü‘Nutuk’un da şöyle demektedir; Her evresiyle düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zafer ile sonuçlandırılmış olan bu savaşlar, Türk Ordusu’nun, Türk Komutanlarının ve Türk Subaylarının yüksek güçlerini, yiğitliklerini tarihte bir daha kanıtlayan ulu bir yapıttır. Bu yapıt, Türk Ulusu’nun özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır.30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ve Zafer Bayramı’mızın, 98. yıldönümü, tüm ulusumuza kutlu olsun.”

ÜNYE KENT HABER

Bu haber toplam 712 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : CHP, ve, ADD’den, alternatif, 30, Ağustos, kutlaması

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler