HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
19 Eylül 2020 Cumartesi Saat: 15:30

Ünye’den Erol Mütercimler’e tepki..

Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şubeleri ile Ünye İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Erol Mütercimler'in imam hatip mezunlarını küstah sözlerle hedef almasının kabul edilemeyeceğini belirttiler.
Ünye’den Erol Mütercimler’e tepki..

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler’in Haber Global TV ekranlarında katıldığı bir programda imam hatip hedef almasına,Ensar Vakfı Ünye Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şubesi ve Ünye İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından yapılan basın toplantısında tepki gösterildi.

 Ensar Vakfı Ünye Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şubesi ve Ünye İmamHatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği konuyla ilgili olarak düzenledikleri ortak basın açıklamasında şunları ifade ettiler:

 Sistematik bir saldırıyla karşı karşıyayız

“Ülkemizdeki dindar insanlara ve bizlerin değer verdiği kuramlara karşı sistematik bir saldırı dalgasıyla karşı karşıyayız. Her gün sosyal medyada ve televizyon ekranlarında değerlerimize karşı hakaretler, iftiralar, çarpıtmalar, ithamlar bir şekilde yer buluyor ve bunları yapan kişi veya örgütlü yapıların yaptıkları yanlarına kâr kalıyor. Sapkın bir adamın dini kendi çıkarları, şöhreti ve şehveti için istismar etmesinin sorumlusu olarak tüm Müslümanlar hedef tahtasına oturtulmaya çalışılıyor. Yine aynı sapkın adamın işlediği cürümün gündem yapıldığı bir televizyon kanalında konu her nedense İmam Hatip okullarına ve bu okulların mezunlarına getiriliyor.

 Erol Mütercimler hakaret etme küstahlığı yaptı

Evet, önceki gün Haber Global televizyonunda Erol Mütercimler açık bir şekilde İmam Hatip mezunlarına, mensuplarına, buralarda çocuklarını okutan ailelere ve bu okullara gönül veren milyonlarca insana hakaret etme küstahlığı göstermiştir. Milyonları rencide eden bir nefret suçu işlemiştir. Bu ifadeler öylesine, anlık, dil sürçmesi, meramını yanlış ifade etme şeklinde ortaya çıkan cümleler değildir. Planlı, bilinçli, yerleşik bir zihniyetin ürünü olarak sarf edilmiş ifadelerdir. Bu cümleleri sarf eden şahıs 28 Şubat yıllarından günümüze kadar Müslümanlara karşı kinini, nefretini fırsat buldukça dile getirmekten çekinmeyen bir figürdür.

 Bunlar karşısında susmayacağız

Bu yüzden diyoruz ki; Milli ve manevi değerlerimize karşı her kim kem söz söylüyorsa, her kim nefret tohumları saçıyorsa, her kim düşmanlık ediyorsa bunlar karşısında susmayacağız ve hakikati en gür sesle haykıracağız. Bugün burada yaptığımız açıklama bir başlangıçtır, bundan sonra kim değerlerimize karşı tahkir edici bir söylemin içerisine girerse hesabını mahkemelerde vereceğini iyi bilmelidir.

 Bunlar değerlerimizi aşındırmakla görevli memurlardır

Erol Mütercimler gibi İslam düşmanı tiplerin televizyon kanallarında boy göstermesine razı değiliz. Milletine ve değerlerine düşman bu gibi patolojik zihinlerin ürettiği bir şey yoktur. Bunlar sürekli değerlerimizi aşındırmakla görevli memurlardır. Özellikle halkımızı bu gibi tiplerin boy gösterdiği yayınları izlememeye ve bu kişileri boykot etmeye davet ediyoruz.”

 Bunları halkın vicdanında mahkum edeceğiz

Ülkesinden, toplumundan ve değerlerinden nefret eden bu zihniyet bugün Erol Mütercimler sûretiyle karşımıza çıkmıştır, yarın başka bir sûrette karşımıza çıkacaktır. Ancak bunlarla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Bu zihniyeti halkımızın vicdanlarında mahkûm etmek için elimizle, dilimizle ve gönlümüzle her daim mücadele edeceğimize tüm kamuoyu önünde söz veriyoruz.”

Bu haber toplam 605 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye’den, Erol, Mütercimler’e, tepki..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler