HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
5 Ekim 2020 Pazartesi Saat: 19:06

Şahin, sorunları Hisarcıklıoğlu’na anlattı

OTSO Başkanı Servet Şahin, Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsaları İstişare Toplantısında ilimizin yerelde ve ulusal sorunlarını dile getirirken, aynı zamanda üyelerinden gelen sorun ve çözüm önerilerini Başkan Hisarcıklıoğlu’na aktardı
Şahin, sorunları Hisarcıklıoğlu’na anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eksiklerini ve bu konudaki talepleri de dile getiren Şahin; “Son derece modern bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ilimize kazandırdınız. Ancak okulumuzun donatımı için yeterli ödenek gelmedi. Bu konuda şahsınızdan ve milli eğitim bakanımızdan destek istemekteyiz. Yine ilimize kazandırdığınız okulumuzun ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitemizin entegre bir şekilde çalışarak otomasyon, bilgisayar, ve elektronik bölümlerinin iş birliği yapması gerekmektedir, bu konuda gerekli desteğinizi istemekteyiz ” dedi.

THY’den ek sefer

THY tarafından Ordu iline ek sefer talep ettiklerini kaydeden Şahin; “Ordu Giresun Havaalanında İstanbul’a sefer sayısı çok az,  biz Ordu olarak en fazla göç veren illerden bir tanesi olduğumuz için Ordu İstanbul hattındaki sefer sayısının çoğaltılmasını talep etmekteyiz. Aynı zamanda sizlerin aracılığı ile Antalya, İzmir ve Kıbrıs’a yeniden sefer konulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Samsun-Sarp demiryolu

Samsun-Sarp Demir yolunun mutlaka Ordu’dan geçmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü; “Samsun-Sarp Demir Yolunun önemi bizim için çok büyük, Ordu ve Giresun ili atlanarak Samsun- Sarp Demir Yolu olmaz Sayın Başkanım, bu demir yolunun Ordu ve Giresun’dan geçmesi gerekiyor. İlimizin lojistik bir merkez olması için bizim Samsun- Sarp Demir Yoluna ihtiyacımız var, bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz.”

Borçlara yeniden yapılandırma

Kredi, vergi ve prim ödemelerinde yapılandırma talep eden Şahin; “Yine pandemi dolayısıyla ertelenen krediler, vergi ve prim ödeme vadelerinin içinde bulunduğumuz aylarda ödenmesi gerekiyor. Ancak yeni vergi ve primlerle birleşecek olan ödemeleri yapabilmek için firmalarımız hazır değil. Ödenmesi gereken kredi, vergi ve prim ödemeleri için yeniden yapılandırılma ve taksitlendirme yapılması ve gecikme zamlarının affedilmesini istememekteyiz. Ayrıca pandemi döneminde işletmelerimize temin edilen KGF destekli krediler ile TOBB Nefes Kredisi, İşe Devam Kredisi ve Can suyu Kredisi gibi kredilerin devam etmesi firmalarımızı rahatlatacak bir hamle olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Okul hizmeti veren esnafa destek

Son olarak okulların açılmaması nedeniyle sıkıntı çeken firmaların sorunlarını dile getiren Şahin; “Bir de okulların açılmaması nedeniyle mağduriyet yaşayan okul servisleri, okul kıyafeti üretimi ve satışını yapan üyelerimiz ile kırtasiye işi ile iştigal eden firmalarımız büyük sıkıntı içindiler, bu ve bunun gibi sektörler için destekleme yapılması talep etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Notları aldım, gerekli yerlere ileteceğim

Toplantıda Başkan Servet Şahin’in sorunlarına çözüm üretme noktasında gerekli notları aldığını ve ilgili makamlara ileteceğini söyleyen TOBB Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

-TOBB tarafından, sizlerin de destekleri ile Ordu’ya kazandırılan TOBB Mesleki ve Anadolu Lisesi’nin donatımı ile ilgili yeterli ödenek gelmediğini bizlere ilettiniz bizler de notumuzu aldık.Gerekli ödeneğin sağlanması için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’tan isteyeceğiz.

-Ordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Otomasyon, Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik bölümü ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi entegre bir şekilde çalışarak, iş birliği yapmasını talep ettin, bununla ilgili yazıyı bizlere ulaştırırsan TOBB ETÜ’ye bunun ile ilgili talimat vereceğim.

-Ordu Giresun havaalanında Ordu-İstanbul seferlerinin az olduğunu, bu sefer sayılarının artırılmasını ve kapanan İzmir Antalya ve Kıbrıs Seferlerinin tekrar açılmasını talep ettin, bu konuda talepleriniz için Türk Hava Yolları ile konuşacağız.

-Samsun-Sarp Demir Yolunun Ordu ve Giresun’dan geçmesi gerektiğini, Ordu ilinin lojistik bir merkez olması için Samsun Sarp Demir Yoluna ihtiyacı olduğunu söyledin, bununla ilgili de notumuzu aldık.

-Komite toplantıları gerçekleştirerek üyelerinizden gelen talepleri bizlere ilettiniz, taleplerinizin notlarını aldık, sizler gibi bizler de üyelerinizin taleplerini yerine getirmek için çalışacağız.

Ünye KENT Haber / Bülten 

Bu haber toplam 127 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler