HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
10 Ekim 2020 Cumartesi Saat: 11:10

Gülyalı Belediyesi çıtayı yüksellti!

Gülyalı Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği ile Sağlıklı Kentler Birliğine üye olacak.
Gülyalı Belediyesi çıtayı yüksellti!

Gülyalı Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısında önemli kararlar alındı. Çikolata Park’ta yer alan Çok Amaçlı Salon’da Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin başkanlığında gerçekleşen toplantıda Gülyalı Belediyesi’nin Tarihi Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliğine üye olunması konusundaki gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca Yeniköy ve Ürümbey mahallelerinin kesişim noktasında yapımı tamamlanan çocuk parkına da “Sağlık Parkı” ismi verilmesi yönündeki gündem maddesi oy birliğiyle kabul edilerek tescillendi.

 

“Sağlık Parkı” ismi tescillendi

 

Çocuk parkına “Sağlık Parkı” adının verilmesiyle ilgili gündem maddesinde söz alan Başkan Tepe, “Pandemi (salgın) sürecinde sağlık emekçilerimizin insanüstü çabasını görmezden gelemeyiz. Bu mücadelenin daima hatırlanması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaya Sağlık Parkı isminin verilmesini oldukça anlamlı buluyoruz. Böyle bir süreçte dahi sağlık emekçilerine yönelik saldırı haberlerini medyadan üzülerek takip ediyoruz. Onlara moral vermemiz gereken yerde şiddete başvurularak gerçekleştirilen saldırıları kınıyoruz. Pandemide (salgın) verilen mücadelede yaşamını yitiren tüm sağlık emekçilerine Allah’tan rahmet, mücadeleye özveriyle devam edenlere kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

Tarihi Kentler Birliğine üyelik turizme katkı sağlayacak

 

İlçenin gelişimine ve tanıtımına ön ayak olacak oluşumlara katılım sağladıklarını hatırlatan Başkan Tepe, “Gülyalı’nın yararına olabilecek, ilçeye değer katabilecek ve dışarıdan kaynak sağlayabilecek oluşumlara üyelik sağlıyoruz. Tarihi Kentler Birliği, yerel yönetimler ile meslek ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirerek kentlerimizin tarihsel, kültürel ve doğal dokusunun korunmasını ve tanıtımını sağlama noktasında önemli çalışmalar yürütüyor. İlçemizde de tescilli tarihi eserlerimiz var. Birliğin çalışmalarından ve uygulamalarından faydalanmak için üye olacağız” dedi.

 

Ordu’daki ilk ilçe olacağız

 

Pandemi (salgın) sürecinin bireysel ve toplumsal anlamda sağlığın önemi bakımından büyük bir farkındalık oluşturduğunu ifade eden Başkan Tepe, “Gülyalı Belediyesi olarak sağlık konusunda kurumsal manada çalışmalar yürütmek istiyoruz. Sağlıklı Kentler Birliği, sağlık odaklı sürdürülebilir kentsel çevre oluşturulmasına yönelik stratejiler ile kentlerin kapasitelerinin gelişmesine katkıda bulunacak adımlar atıyor. Birliğe üye olarak yerel yönetimler aracılığıyla sağlık konusunda vatandaşlarımıza hizmet sunmak istiyoruz” dedi.

 ORDU OLAY

Bu haber toplam 194 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Gülyalı, Belediyesi, çıtayı, yüksellti!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler