HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Aralık 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Ekim 2020 Perşembe Saat: 11:03

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Ünye’de

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ünye’ye gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Ünye’de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ünye’deki KOBİ’leri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

KOBİ’lerin kullandığı kredilerin ve ertelenen borçlarının ödeme günü geldiğini, ancak pandemiden dolayı hiç bir şeyin normale dönmediğini belirten Torun, “Bu insanlar bu paraları nasıl ödeyecek, bu vergileri, sigortaları nasıl ödeyecek. Bu kredileri nasıl ödeyecek?” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Türkiye’de çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Çünkü Türkiye’nin sermaye birikimi var. Müteşebbis insanları var. Çalışkan insanı var. İnanıyoruz ki bunlar iyi değerlendirildiğinde sonuçta alınacak.” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ünye’de Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri (KOBİ) ziyaret etti.

Torun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 81 ildeki KOBİ’lerin pandemi sürecinden nasıl etkilendiğini incelemeleri ve rapor hazırlamaları yönündeki talimatı üzerine Ünye’de KOBİ’leri ziyaret ettiğini söyledi. 

Sorunlar yerinden tespit ediliyor

KOBİ’lerle görüşmelerin sonunda hazırlayacakları raporu Genel Merkezde Ekonomi Politikaları Kurulu’na sunacaklarını ifade eden Torun, “Bu süreçte hükümetin kendilerine sağladığı katkılar, beklentilerin yerine gelip gelmediği ve bundan sonra talepleri ile ilgili değerlendirmeleri aldık. Bunları Genel Merkezde Ekonomi Politikaları Kurulumuz değerlendirecek. Bununla ilgili bütün görüş ve önerilerimizi hükümete ileteceğiz. Sadece Ordu’da değil, 81 ilde bu çalışma devam ediyor. Bu çalışmayı daha önce esnaflarımızı dinleyerek yapmıştık, üreticilerimizi dinleyerek yapmıştık. Şimdi de KOBİ’lerimizi dinleyerek yapıyoruz.” dedi.

Sorunların hepsini çözebiliriz

Genel Başkan Yardımcısı Torun, Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını belirterek, “Bu sorunların hepsini çözebiliriz. Ama bunu çözecek iradeye ihtiyacımız var. Şu anda ülkeyi yönetenler maalesef ‘kötü yönetiyorlar’ demiyorum, yönetemiyorlar. Aldıkları kararlar vatandaşın sorunlarını çözmekten uzak, toplumun gerçek gündeminden uzaklar. Suni gündemlerle ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Ama gerçek bir gün acı bir şekilde ortaya çıkacak.” diye konuştu.

KOBİ’lerin sorun ve taleplerini alarak, çözüm önerilerini sunduklarını belirten Torun, şunları söyledi:

Birlik ve beraberlik içinde doğru uygulama

“Biz vatandaşımızın içerisinde hem çözüm önerilerimizi anlatıyoruz, hem onların taleplerini değerlendiriyoruz. Doğru uygulamayı hayata geçirmek için de karşılıklı iş birliği içinde bu süreci devam ettireceğiz. Biz biliyoruz ki birlik beraberlik içerisinde doğru uygulamaları yaptığımızda, doğru kararları aldığımızda Türkiye’de çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Çünkü Türkiye’nin sermaye birikimi var. Müteşebbis insanları var. Çalışkan insanı var. İnanıyoruz ki bunlar iyi değerlendirildiğinde sonuç alınacak.”

Borç ödeme vakti geldi, ancak salgın devam ediyor…

Genel Başkan Yardımcısı Torun, KOBİ’lerin kredi ve ertelenen borçlarının ödeme döneminin geldiğini, ancak salgın sonrası hayatın normale dönmediği için bu paraların ödenme imkanının olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“KOBİ’lerimizle ilgili en temel sorun, hükümetin kendilerine yeterli desteği vermemesi, kaynak sağlamaması. Sadece kredi verdiği ve bazı borçlarını ertelediği yönünde destek alınmış. Zaten şu anda işleri, kapasiteleri normale dönmedi. Bu insanlar bu paraları nasıl ödeyecek, bu vergileri, sigortaları nasıl ödeyecek? Bu kredileri nasıl ödeyecek?  Alınan, kullanılan ve borçlanılan kredilerin ödeme günleri geldi. Ama halen hiç bir şey normalleşmediği ve kazançları da oluşmadığı için bunların ödenmesi mümkün değil. Kaldı ki kural koyuyorsun, engelliyorsun, yasaklıyorsun ama çözüm üretmiyorsun. Vatandaşın çözüme ihtiyacı var. Vatandaşın desteğe ihtiyacı var. Vatandaşın nasihate veyahut faizli krediye ihtiyacı yok.”

Torun, Ünye ilçesinde hal esnafı, inşaat firmaları, tekstil ve ayakkabı firmaları, düğün salonları, oteller, restoran, fındık fabrikaları, Canik Fen Bilimleri ve Final Okulları’nı, özel hastane, bentonit ve kil fabrikalarını ziyaret etti. 

Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 344 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : CHP, Genel, Başkan, Yardımcısı, Seyit, Torun, Ünye’de

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler